SDO: PLZ - CEB 7:3

Starší dorostenci Plzně si hladce poradili s Českými Budějovicemi

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice 7:3 (3:1, 1:1, 3:1). Domácí vstřelili první gól hned po minutě zápasu a do konce třetiny přidali ještě další dva. Budějovice ale dokázaly skórovat pouhé tři vteřiny před sirénou a snížit. V druhé části se Jihočeši dokonce dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale domácí měli připravenou bleskovou odpověď. V poslední části svůj náskok indiáni dále navyšovali až na 5 branek. Hosté už pouze dokázali korigovat na konečných 7:3.

HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice

7:3
3:1, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 2. Švarc (Vlček, Beneš), 15. Beneš (Švarc, Kaňák), 18. Suchý (Stráský, Kaňák), 38. Vracovský (Suchý, Kaňák), 42. Kokoška (Opava), 46. Suchý, 49. Vlček (Beneš) – 20. Šulek, 37. Matoušek (Vráblík, Vavřík), 52. Šulek (Samohejl, Benda). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Jelínek, Suchánek Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2, 7:3.

Štekr – Kaňák, Walter, Prokop, Pokorný, Polívka, Ivanič, Volf, Šmíd – Vlček, Švarc, Beneš, Vracovský, Suchý, Stráský, Kokoška, Vavřička, Opava, Hajšman, Kučera, Krystl

HC České Budějovice

Kváča (18.-46. Kadlec) – Matoušek, Vavřík, Benda, Klimecký, Kachyňa, Křikava – Brož, Fencl, Vráblík, Samohejl, Doktor, Šulek, Kubeš, Mašek, Jiřinec, Šafář, Bárta, Panáček

Jan Walter 0 0 0 2 0

Domácím se mimořádně povedl vstup do utkání. Hned po minutě zakončil kombinaci celého útoku úspěšně Švarc a Plzeň se ujala vedení. 1:02 - 1:0. Budějovice dostali šanci odpovědět v přesilovce po vyloučení Suchého. Jihočeši se sice dostali s pukem velmi blízko branky, ale domácí jejich veškeré pokusy zablokovali a oslabení ubránili. Ani jeden z týmů si pak dlouho nedokázal vytvořit větší šanci. Až v 15. minutě nabil Švarc Benešovi a ten přidal druhý plzeňský gól. 14:12 - 2:0. Domácí pak měli půl minuty výhodu dvojnásobné přesilovky, ale využít se jim jí nepodařilo. To je však nemuselo příliš mrzet, protože hosté v útoku propadli a Suchý z brejku přidal další gól. 17:45 - 3:0. Hosté poté vystřídali brankáře. Náhradník Kadlec si hned připsal ostrý zákrok, když lapil Opavovu teč Ivaničovi střely. Když už se zdálo, že třetina skončí tříbrankovým vítězstvím Plzně, ujel do úniku Šulek a přestože byl faulovaný, dokázal zakončit bekhendovým blafákem mezi betony. 19:57 - 3:1.

Úvod druhé třetiny patřil domácím, ale do vyložených gólových šancí se dostat nedokázali. Od 27. minuty převzali iniciativu naopak hosté a vytvožili se několik dobrých šancí. Nebezpečné byly hlavně šance Bárty a Matouška. Hosté svoji hru postupně zlepšovali a stoprocentní šanci připravil Bárta Klimeckému. Ten ale sám před odkrytou brankou špatně zpracoval puk a Štekr se tak stačil přemístit. Od 36. minuty se po strkanici před plzeňskou brankou hrálo ve čtyřech a to vyhovovalo rozhodně více hostům. Po pravé straně totiž ujel Matoušek a přesnou střelou nad vyrážečku snížil na rozdíl jediné branky. 36:47 - 3:2. Hosté ale ze snížení plzeňského náskoku radovali pouze necelou minutu. Suchý zavezl puk do pásma a nabil nalevo Vracovskému, který trefil z první parádně k tyči. 37:38 - 4:2.

Na začátku třetí třetiny mohl svůj tým dostat zpět do hry Šulek, ale sám před Štekrem nedokázal najít prostor mezi jeho betony. Toho využili domácí, hru otočili a po rychlém brejku Kokošky odskočili na rozdíl tří branek. 41:50 - 5:2. Domácí se uklidnili a byl jich najednou plný led, Vlček předvedl parádní kličky kolem branky a po jeho nabídce pálil mimo Švarc. Podobně drze si v útočné třetině počínal také Suchý a i přes faul se dokázal mezi kruhy prosadit a z otočky překvapil Kadlece. 45:29 - 6:2. Hosté poté opět vystřídali brankáře a do klece se vrátil Kváča. Toho hned vyděsil tvrdou střelou z mezikruží Krystl. Mířil však mimo. V další akci domácích ujížděli dva útočníci na jediného budějovického beka. Beneš se neukvapil se zakončením a ještě vrátil přihrávku Vlčkovi, který už měl před sebou pouze prázdnou branku. 48:09 - 7:2. Ani za tohoto stavu hosté zápas nevypustili a dál se snažili útočit. Kubeš ale trefil pouze boční síťku. Vavřík zase marně hledal prostor mezi betony Kadlece. Pak ale dostal trochu prostoru na pravé stran Šulek a puk po jeho střele propadl Kadlecovi pod rukou do branky. 51:31 - 7:3. Tento gól už byl ale pouze kosmetickou úpravou výsledku. Domácí sice nedokázali využít svoji přesilovku, ale začali opět pečlivěji bránit a jednoznačné vítězství si už zkomplikovat nenechali.