PLZ - LIB 3:4pp

PLZ - LIB 3:4pp - Plzeň podlehla Bílým Tygrům v prodloužení

Plzeň - Plzeň na domácím ledě přivítala Bílé Tygry z Liberce s vědomím, že si může zajistit postup do vyřazovacích bojů. To ovšem nedokázala, neboť po základní hrací době byl stav vyrovnaný - 3:3. Domácí si totiž dvakrát neuhlídali vedení o dva góly. V prodloužení nakonec rozhodl hostující útočník Tomáš Filippi.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

3:4p
2:1, 1:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Johnson (Simon, J. Sýkora), 9. Bližňák (Schleiss, Kratěna), 36. Simon (Kratěna, Jeřábek) – 14. Vampola (Gřegořek), 38. Jelínek (Šimek), 51. Šimek (Jelínek, Balaštík), 64. Filippi (Šimek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Bláha, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Jelínek (LIB) 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 5073. Střely na branku: 26:31. Zblokované střely: 4:21. Hity: 25:22. Vhazování: 36:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Sklenička, Mozík, Jeřábek "A", Kadlec "A", Boháč, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Simon, J. Sýkora – Lev, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Hollweg

Bílí Tygři Liberec

Lašák (Vaněček) – Gřegořek "A", Šimek, Plutnar, Derner, Vitásek, Ulrych, Výtisk "C" – Bulík, Vampola "A", Bulíč – Urban, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Balaštík – Bakoš, Vlach

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 64 34 4 30 88,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jozef Balej 0 0 0 -1 0
Mário Bližňák 1 0 1 1 2
Dominik Boháč 0 0 0 0 4
Ryan Hollweg 0 0 0 -1 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 -1 0
Nicholas Johnson 1 0 1 1 0
Petr Kadlec 0 0 0 -1 0
Ondřej Kratěna 0 2 2 2 0
Dominik Kubalík 0 0 0 -1 0
Branislav Kubka 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 -1 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 1 0
Jan Schleiss 0 1 1 1 2
Dominik Simon 1 1 2 0 0
David Sklenička 0 0 0 1 0
Tomáš Sýkora 0 0 0 -1 0
Ján Sýkora 0 1 1 0 0

komentář

Hned v úvodu utkání se protáhl po levé straně až před Lašáka Johnson, liberecký gólman si ale se zakončením pod břevno dokázal poradit. Hosté odpověděli akcí dva na jednoho, ovšem skákající přihrávku přes obránce Urban netrefil. Lépe si v rychlém protiútoku vedli Západočeši. Ján Sýkora dobře vypálil z pravého kruhu, Lašák s velkými obtížemi pouze vyrazil ramenem. To už se na brankovišti jal dorážet Nicholas Johnson, jenž i v krkolomné pozici dopravil puk do sítě - 1:0! Za dalších 86 vteřin bylo v Plzni ještě veseleji. Kratěna našel Schleisse na pravém kruhu, ten si najel před Lašáka a poslal touš na Mária Bližňáka k druhé tyči a modrobílí opět mohli zvedat ruce nad hlavu - 2:0! Jenže hosté se nevzdali a brzy přišla kontaktní branka. Po sérii zmatků se mezi kruhy zjevil Petr Vampola. Jal se ještě přihrávat, ovšem Kadlec si nešťastně srazil touš do vlastní sítě - 2:1! Domácí brankář se vyznamenal po chvilce, když v situaci jeden na jednoho nebezpečně pálil zblízka Bakoš. Další gólovou šanci měl po křižné příhře Urban, ale podobně jako na druhé straně ve stejné situaci Bližňák ztroskotal na pozorném brankáři. Když pak v závěru tváří v tvář Machovskému nedokázal přehodit nastavený beton Vampola, odcházeli do kabin spokojenější domácí.

V úvodu prostřední části si oba celky poslaly pozdrav. Nejprve našel z levého kruhu lapačku Lašáka Simon, na druhé straně zase pálil z podobné pozice Vampola. Doslova vyrovnání měl po chvilce na holi Krenželok, ovšem z mezikruží poloprázdnou branku přestřelil. Z vrcholu kruhu pak natáhl Balej, liberecký muž s maskou ale znovu předvedl rychlou lapačku. Lašák se vyznamenal i vzápětí, kdy se na něj řítil osamocený Kubalík, blafákem do bekhendu plzeňský útočník neuspěl. Na druhé straně hledal spoluhráče pobídkou na teč od modré Gřegořek, touš však nakonec skončil v náručí Machovského. V závěru prostředního dějství našel krásnou přihrávkou najetého Kratěnu Jeřábek, plzeňský kapitán ještě předal přes obránce Dominiku Simonovi, který zakončil střelou na vyrážečku - 3:1! Hosté se ale do minuty opět dostali na dostřel. Petr Jelínek krásnou kličkou v situaci dvou na jednoho prošel až před Machovského, kterého překonal další kličkou s následným zakončením podél betonu po ledě - 3:2!

Zkraje poslední dvacetiminutovky Tygři doslova mačkali domácí hráče po celou dobu přesilové hry před jejich svatyní, přesto Machovský neměl příliš mnoho práce, hostům scházela střelba. Velká šance Severočechů přišla vzápětí, jenže Krenželok z mezikruží pouze orazítkoval břevno. Za domácí zahrozil z otočky Kratěna, jen těsně ale minul zařízení. Lépe si vedl Radim Šimek, který dopravil za záda domácího brankáře odražený kotouč po střele Jelínka - 3:3! Vedení mohl svým barvám vrátit Kubka, jedovatá rána od modré ale zamířila jen těsně vedle. Ta další od Kadlece již skončila na betonu Lašáka, který si poradil i s následnou dorážkou Schleisse. Závěr třetiny byl již z obou stran poměrně opatrný, šedesát minut tak nerozhodlo.

Prodloužení odšpuntoval ranou pár kroků za modrou Urban, Machovský svůj tým podržel. Stejně jako celé oslabení tří proti čtyřem. Až pět vteřin před vypršením plzeňského trestu napálil z první kotouč na pravém kruhu Tomáš Filippi a zavěsil přesně do bližšího horního růžku - 3:4!

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já myslím, že jsme nepředvedli moc dobrý výkon. Bohužel se nám nepodařilo udržet výsledek. Musím uznat, že soupeř byl dneska agresivnější, měl lepší pohyb, útočníci nás dostávali pod tlak a my jsme měli velké problémy v obraně. Pak přišlo zbytečné vyloučení v prodloužení a rozhodující gól. Panuje u nás zklamání, ale nedá se nic dělat a musíme si to zítra na videu rozebrat. Bude to boj až do konce!

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Já jsem hrozně rád, že jsme dokázali zápas ze stavu 0:2, respektive 1:3 otočit. Bojovali jsme celý zápas, i když jsme věděli, že Plzeň je velmi silná z protiútoků, což potvrdila u svých gólů. Nesbalili jsme zbraně a šli minimálně za bodem. Jsem rád, že se nám přiklonilo štěstí v závěru a výbornou střelou Filippiho jsme rozhodli zápas.