Dorostenci si smlsli na Hvězdě Praha!

HC Plzeň 1929 - HC Hvězda Praha 8:0 (3:0, 4:0, 1:0). Mladší dorost se opět představil na domácím, soupeřem Plzně byl tým HC Hvězda Praha. Indiáni v posledních dvou utkáních vstřelili šestnáct gólů a při chuti byli i dnes, svého soka z hlavního města doslova rozdrtili.

HC Plzeň 1929 - HC Hvězda Praha

8:0
3:0, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Krýner (Eret), 11. Roubal (Kvasnička), 16. Erhart, 28. M. Červenka (Roubal), 31. Kovařík, 32. Eret (Pour), 35. M. Červenka (Pour, Čada), 47. Roubal (Pour). Rozhodčí: Valenta – J. Hucl, M. Hucl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 53:20. Průběh utkání: 8:0.

R. Červenka (31. Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička (A), Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, M. Červenka, Krýner, Eret (A), Straka, Kovačík, Erhart, Roubal (C)

HC Hvězda Praha

Vecka (31. Hamalčík) – Šonský, Schönbauer, Frič, Šiller, Kubín, Steinocher (C) – Březina, Klepáček, Bílek, Šiller (A), Biben, Novák, Dani, Grim (A), Patera, Hasman

Adam Šilhán 0 0 0 1 0

Plzeň do utkání vstoupila výborně a v celé první třetině dominovala. Hodně se na tom podepsala první branku, která padla už po 59 sekundách, kdy se po krásné kombinaci prosadil Jaroslav Krýner. Domácí i nadále byli aktivnějším týmem a v 9. minutě měli další dobrou příležitost, jenže Petra Ereta skvěle vychytal hostující brankář Daniel Vecka. O dvě minuty později potrestali Plzeňští špatné střídání hostů, když Kvasnička vyslal do brejku Josefa Roubala, který bekhendovým blafákem navýšil na 2:0.

15 sekund po této brance byl vyloučen hostující Grim a v přesilové hře měli indiáni další šanci, Martin Červenka ale po skvělé kombinaci trefil tyčku. Ve 14. minutě se v příležitosti ocitl Matěj Hajžman, ale ani z dorážky se prosadit nedokázal. Největší šanci měli hosté o chvíli později, přečíslení dva na jednoho po přihrávce Šillera zakončoval Grim, ale na konci celé akce stál brankář Radek Červenka. V 16. minutě se opět dokázali prosadit domácí. Po sérii vhazování, kdy se hned tlačili do zakončení, se nakonec ujala až třetí akce – autorem branky byl Petr Erhart. Následně měli přesilovku i Pražané, prosadit se ale nedokázali. V závěru třetiny mohl na 4:0 navýšit Marin Červenka, ten ale po přihrávce Roubala minul.

I druhou třetinu ovládli indiáni. Hned v její první minutě se do dobré šance dostal David Kvasnička, ale Vecka ho vychytal. Dobrou šanci měli i hosté, ve 24. minutě se ale Bílek nedokázal prosadit ani z dorážky. Další branka padla až ve 28. minutě, kdy se po střele Roubala dostal k dorážce Martin Červenka. O chvíli později přidali Plzeňští pátou branku, Vojtěch Kovařík dostal až příliš volného prostoru, aby překonal Vecku a zároveň ho vyhnal z branky. Gólmana vystřídala i Plzeň. Náhradní brankář Hvězdy Hamalčík ale inkasoval hned po 70 sekundách, autorem šesté branky byl Petr Eret.

Vzápětí mohl svou druhou branku přidat Kovařík, ale v dobré šanci z dorážky hostujícího brankáře nepřekonal. To ale domácí moc dlouho mrzet nemuselo, sedmou branku totiž ve 35. minutě po dorážce přidal Martin Červenka, pro kterého to byla zároveň druhá trefa v zápase. A Plzeň v tlaku pokračovala i nadále, v další dobré příležitosti byl ale Pour vychytán Hamalčíkem. Zbytek třetiny už se dohrával především v útočném pásmu Plzně. Hosté měli šanci až v samotném závěru, kdy při přečíslení dva na jednoho nahrával Šonský na Březinu, tomu ale puk přelétl hokejku.

Do třetí třetiny vstoupili tentokráte lépe hosté. Ve 44. minutě v dobré šanci trefil tyčku Šonský. Na druhé straně se po přihrávce Poura pokoušel prosadit Roubal, ale puk nakonec skončil v lapačce Petra Hamalčíka. V průběhu 47. minuty už těmto dvěma hráčům kombinace vyšla, Josef Roubal se prosadil krásnou kličkou podél brankáře a navýšil na 8:0. Plzeňští toužili po další brance a vytvořili si další šance. Krásnou individuální akci Petra Ereta lapil Hamalčík, stejně jako následnou střelu Martina Straky a dorážku Erharta v 52. minutě.

Zbytek utkání už si Plzeň pouze hlídala své vedení. Častěji se držela v útočném pásmu a soupeře z Prahy k ničemu nepouštěla. V závěru dostala možnost přesilové hry, během které si vypracovala další šance. Nejprve opět kombinoval Pour s Roubalem, ale domácí kapitán Hamalčíka tentokráte nepřekonal. O chvíli později se Martin Červenka pokusil o hattrick, ale jeho střelu zastavila až tyč hostující branky. V poslední minutě utkání se do šance probojoval Straka, brankář Hvězdy Praha ho ale vychytal. Plzeň tak získala tři body za vysokou výhru 8:0. Nutno dodat, že zcela zaslouženě.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): S dnešním utkáním můžeme být spokojeni, hlavní je, že jsme neinkasovali gól. V těch zápasech, kdy jsme hráli podobně útočně, tak jsme ve druhé nebo třetí třetině zbytečně inkasovali, dnes se nám podařila udržet nula celý zápas. Soupeře jsme do šancí moc nepouštěli, spíš je škoda, že kluci nevyužili ty naše, do kterých jsme se dostávali. V zápase se objevilo mnoho věcí, které trénujeme a souhra našich hráčů byla velice dobrá. Bylo vidět, že jsme situace dobře natrénovali, což je rozhodně plus.

Michael Grim starší (HC Hvězda Praha): Utkání se mi hodnotí těžko, zvláště po takovém debaklu. Jasně jsme prohráli, dnes jsme byli o kategorii níž. Hráči k utkání nepřistoupili moc zodpovědně. V utkání jsme měli jen pár světlých chvil, kdy jsme soupeře trochu ohrozili, jinak jsme byli pod neustálým tlakem.