Junioři po dobré první třetině v Třinci krutě vystřízlivěli

Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:1 (0:1, 4:0, 0:0). Zlom v celém utkání nastal ve druhé třetině, kdy Oceláři čtyřmi brankami doslova sestřelili indiány z ledu. Ve zbytku duelu si domácí tým již v poklidu pohlídal své bezpečné vedení.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

4:1
0:1, 4:0, 0:0

Branky a nahrávky: 24. O. Kovařčík (Jaroš, Cienciala), 25. Bednář (Jašek, Heider), 27. Jašek (Bednář), 28. O. Kovařčík (Jaroš, Cienciala) – 17. Kepka (Kristl). Rozhodčí: Šutara - Mikler, Štěpán. Vyloučení: 3:6, navíc Bednář (TRI) 5 minut a do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Oceláři Třinec

Hlaváč - Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Zahradníček - Pěnčík, Cienciala, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš

Štekr (27. Pacl) - Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý - Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Rajal, Michel, Opava, Suchý, Krliš, Kepka

Jan Walter 0 0 0 -2 2

Krátce po startu úvodní části si Oceláři zahráli v početní výhodě, během ní ale Štekra příliš ohrozit nedokázali. Radovat se nemohl ani Vlček, jehož dorážku do odkryté branky vychytal přesunující se Hlaváč a neuspěl ani Severa, jehož střelu vyrazil Štekr těsně nad horní tyč.

Dobrou práci poté odvedl Roman, který zabránil Krlišovi v přečíslení přihrát, o chvíli později už se ale Indiáni radovali. Po přihrávce Kristla se z prostoru před brankou přesně trefil Jiří Kepka a hosté tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve čtyřiadvacáté minutě bylo vyrovnáno, po přihrávce Jaroše dostal puk do sítě Ondřej Kovařčík. Uběhla pouze jedna minuta a Oceláři šli do vedení, když v přečíslení poslal Jašek kotouč na hůl Lukáše Bednáře a ten překonal Štekra střelou nad rameno.

O chvíli později si oba útočníci své role vyměnili a po přihrávce Bednáře pálil z mezikruží přesně Lukáš Jašek. Po tomto gólu přenechal Štekr své místo Jindřich Paclovi, ani druhý plzeňský brankář ale příliš dlouho čisté konto neudržel.

Po přihrávce Jaroše vypálil z prostoru mezi kruhy Ondřej Kovařčík a zakončil tak povedenou pětiminutovku Ocelářů. Snížit nepříznivý vývoj utkání mohl Beneš, který se protáhl až před Hlaváče, s jeho zakončením si ale třinecký gólman poradil.

Pár minut po startu třetí části nejprve neuspěl z brejku Krliš, plzeňský útočník zamířil pouze nad branku, což o chvilku později napodobil na straně opačné také Bednář. Zmíněný hráč byl pak vyloučen na pět minut plus do konce utkání za bodnutí špičkou hole, nabídnutou šanci ale Indiáni nevyužili.

Pátý gól domácích mohl přidat Cienciala, který byl sám před klecí hostů, zakončení ale třineckému útočníkovi vůbec nevyšlo. Domácí přesto smutnit nemuseli, protože i tak na vlastním ledě porazili Plzeň a mohli slavit zisk cenných tří bodů.