Junioři ČF

ČF2: PLZ - MBL 2:3sn - Podruhé prohráli junioři po nájezdech

Plzeň - Ve druhém utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Mladou Boleslaví opět zvítězili hosté. Tentokráte ovšem až po samostatných nájezdech, které vyhráli 2:0 a získali tak mečbol ve čtvrtfinále DHL extraligy juniorů.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav

2:3sn
1:2, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 16. Krliš (Beneš, Rajal), 40. Kubík (Polata) – 14. Pořízek (Kurka, Průšek), 15. Bernad, rozh. náj. Volf. Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2 - nájezdy 0:2.

Štekr (Krasanovský) – Polívka, Kubík, Sklenička, Walter, Holý, Rajal – Petráš, Beneš, Švarc, Schleiss, Polata "A", Michel, Indrák, Přikryl, Kubalík, Tulačka "C", Krliš, Kepka "A"

BK Mladá Boleslav

Příhonský (Krofta) – Mašek, Kurka, Hes "A", Žalud, Bernad "C", Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Poljanyčka, Podsedníček, Brzák, Borovec "A", Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Mladá Boleslav do zápasu vstoupila mírně aktivněji, jako první ale zahrozili domácí. Po střele Matěje Polaty se rozezvonila tyčka Příhonského branky. Oba týmy vstoupily do utkání vcelku opatrně a dlouho se nemohly dostat do výraznějších šancí. Velmi často se i zastřelovaly, například Václav Krliš v osmé minutě vyjel zpoza branky a mířil mimo. O chvíli později to zkusil hostující útočník Jan Sonnek, ale střela z kruhu pro vhazování mu vůbec nesedla. V čase 13:59 se otevřelo skóre utkání, Radek Pořízek si sjel před branku a dostal parádní přihrávku od Kurky, neměl tedy problém s dopravením puku do klece.

O chvíli později bylo pro indiány ještě hůře, jelikož David Bernad prostřelil vše, co mu stálo v cestě – a to včetně Štekra. Roztrhnutý pytel s góly ovšem záplatu nenašel a o chvíli později padl další gól, Václav Krliš se dostal sám před Příhonského a snížil na 1:2. Následně si ale domácí zkomplikovali situaci vyloučení, pokus Kurky z mezikruží ale parádně lapil Štekr. Početní výhodu hráli na konci prvního dějství i domácí, do závěrečné sirény se jim ovšem branku dát nepodařilo.

V první polovině druhé třetiny se nám toho moc interesantního nestalo. Hosté sice ve 23. minutě dostali možnost přesilové hry, ale tu nevyužili a stále tak na tabuli svítilo skóre 1:2. Změnit to ve 29. minutě mohl Krliš, který se pokusil dorazit střelu Vojtěcha Tulačky, ale to se mu nepodařilo. O chvíli později byl vyloučen Jiří Kepka za nedovolené bránění, ale ani tuto početní výhodu nedokázali Mladoboleslavští přetavit v branku.

Následně přišly zajímavé akce. Nejprve Jan Schleiss v útočném pásmu předal puk Kepkovi, ale tomu zakončení nevyšlo úplně podle předsrtav. O chvíli později na druhé straně střílel Vojtěch Sedmík, jeho pokus se ovšem odrazil od břevna Štekrovy branky. A poté na druhé straně opět v akci Jan Schleiss, tentokráte ale nedokázal ideálně zakončit. Početní výhodu si vyzkoušeli i domácí, jenže branku jim nepřinesla. Krátce poté se do samostatného úniku dostal David Michel, jehož střelu lapil Matěj Příhonský. Vyrovnání se nakonec modrobílí dočkali, když 12 sekund před koncem hostujícího brankáře prostřelil Matyáš Kubík! Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Na počátku třetí třetiny měl dobrou šanci domácí útočník Indrák, ale orazítkoval pouze tyčku Příhonského branky. O pár minut později na druhé straně zahrozil po střele Kotaly Stanislav Brzák, puk ovšem poslal jen těsně vedle. Ve 48. minutě si pěknou příležitost ke skórování vypracoval Zdeněk Borovec, který osamocený v útočném pásmu pálil nad branku. Oba týmy poté hrály velice opatrně a bylo znát, že nechtějí udělat žádnou chybu.

Šance na obou stranách tedy chyběly a pokud některé náznaky už byly, nic vážného nepřinesly. V 54. minutě to z otočky zkoušel Matěj Polata, Příhonský ale byl pozorný a jeho střelu chytil. O chvíli později střílel Jan Schleiss, avšak Přikryl jeho pokus tečoval těsně vedle branky. V 58. minutě si do útočného pásma sjel hostující Stanislav Brzák, ale jeho střela šla vysoko nad branku. Závěr utkání nám toho moc nepřinesl a na řadu tedy přišlo prodloužení.

I v desetiminutovém prodloužení pokračovaly týmy v opatrné hře. Na počátku 66. minuty mohl rozhodnout Jan Walter, Matěj Příhonský ale jeho střelu vyrazil nad branku. Poté byl vyloučen domácí útočnék Roman Přikryl a Mladá Boleslav tak mohla rozhodnout, jenže ani přes dobré šance to nedokázala a diváci se tak dočkali samostatných nájezdů.

V těch už byli úspěšnější hosté, kteří proměnili dva, zatímco indiáni žádný. Postupně se za bruslaře trefili Lukáš Volf a kapitán David Bernad. Díky tomu tak černozelení získali druhou výhru v sérii a zároveň tedy i mečbol.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání bylo velice vyrovnané. V první třetině měl soupeř trochu více ze hry, díky tomu také odskočil na dva góly. Nám pomohla branka na 1:2, druhou třetinu jsme byli už lepší, ale z velkého tlaku jsme produkovali málo střel. Máme optickou převahu, ale soupeř není pod žádnou palbou. Nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté, bohužel.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Jsme nesmírně rádi za druhé vítězství, ten zápas byl neskutečný boj. První třetina byla z naší strany trochu lepší, ve druhé třetině zase byli lepší domácí. Ti měli neskutečný tlak, inkasovali jsme těsně před koncem třetiny. Ve třetí třetině na obou stranách bylo vidět, že docházely síly. Prodloužení už bylo spíše o tom, že se čekalo na nějakou chybu. Přišly nájezdy, štěstí se přiklonilo k nám a dali jsme dva góly. Uděláme vše pro to, abychom tu sérii ukončili doma.