PLZ - CHM 3:1

PLZ - CHM 3:1 - Plzeňští si s Piráty poradili i napodruhé!

Plzeň - Podruhé v přípravě se plzeňští indiáni utkali s Piráty z Chomutova, tentokráte ovšem na domácí půdě. Po vyrovnaném utkání z toho nakonec bylo vítězství 3:1, o které se svými trefami postarali Bližňák, Jeřábek a Jakub Lev.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:1
1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Bližňák (Jeřábek, Lev), 52. Jeřábek (Kratěna), 60. Lev (Preisinger, Kratěna) – 4. Rutta (Hřebejk). Rozhodčí: Sýkora, Svoboda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:8 + Hollweg (PLZ) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 617. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Jeřábek "A", Moravčík, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Johnson – Kubalík, Kracík, Indrák – Poletín, Přikryl, Hollweg.

Piráti Chomutov

Strmeň (Kopřiva) – Redlihs, Rutta, Kranjc, Rýgl, Drtina "A", Jánošík, Tejnor, Šidlík – Vondrka "C", Růžička, D. Květoň – Tomica, D. Kaše, Hovorka – Sklenář, Račuk, Pospíšil – Hřebejk "A", Dušek, L. Květoň.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Nerozhodný stav dlouho nevydržel, hned v úvodu čtvrté minuty se totiž prosadil při přesilové hře chomutovský Jan Rutta. Ten dostal na brankovišti až příliš prostoru a nadvakrát dokázal Machovského překonat. Indiáni se dlouho dostávali do hry, notně jim v tom ale pomohl v druhé polovině první třetiny Marek Račuk.

Ten se nechal dvakrát v krátké době vyloučit na dvě minuty za hákování. Nejprve museli přestát šanci Jakuba Sklenáře, který při samostatném úniku přestřelil, pak už se ale mohli radovat. Po střele Jakuba Lva se před brankovištěm dorážkou ze vzduchu prosadil Mário Bližňák.

Prostřední dějství otevřel Květoňův faul na kapitána domácích Kratěnu, ale indiáni z nabídnuté přesilovky vytěžili jedinou šanci, při které ale Schleiss nemířil při dorážce přesně. Emoce, tak nezvyklé pro přípravný zápas, vzplály ve velkém po faulu Jiřího Drtiny na Ryana Hollwega. Plzeňská čtyřiačtyřicítka je pověstná, že se dokáže postavit proti křivdě svého spoluhráče, ale umí se zastat i sama sebe. A tak skončil po pár přesných úderech hříšník Drtina na zádech.

Rozhodčí tuto událost kvalifikovali jako trest pro domácího bijce ve výši 2 plus 2 minuty, pro chomutovského obránce 2 minuty. Výsledkem byla přesilovka Severočechů pět na tři, protože tou dobou na trestné lavici už odpočíval indián Kubka. Piráti ale naráželi při svých snahách na sešikovanou obětavou trojičku domácích, a tak se skóre neměnilo. Největší šanci si tak hosté připsali až v polovině další z přesilovek, když si Machovský počíhal na Rýglovu dělovku a v parném klimatu HM Arény vystřihl učebnicový semafor.

Vedení na svou stranu mohli strhnout Piráti, ale v ideální příležitosti tří proti jedinému soupeři zakončující Hřebejk přestřelil. O půlminutku nato už se musel činit domácí gólman Machovský, který kryl dorážku Květoně z předbrankového prostoru. Zásadní věci se pak začaly dít na druhé straně kluziště. Dvě vyloučení, prakticky na sebe navazující, z hostujícího repertoáru umožnila indiánům dostat bránící čtveřice pod tlak, který ve vedoucí gól proměnil domácí Jakub Jeřábek.

Hosté se však nepoučili a na trestnou lavici putoval krátce nato Kranjc. Nejblíže zdvojnásobení náskoku plzeňských barev byl Miroslav Preisinger, akvizice v modrobílých barvách, který střelou zápěstím orazítkoval tyčku Strmeňovy klece. Brankovou konstrukci pak po necelých třech minutách trefil na opačném pólu kluziště také hostující Drtina. Hosté se ale do očekávaného tlaku nedostali, protože na trestnou lavici usedl Květoň a indiáni zápas definitivně rozhodli. Kratěna poslal puk na Preisingera, ten nabil Jakubu Lvovi a ten uzavřel skóre zápasu na výsledku 3:1 pro domácí barvy.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Vydřené vítěství. Chtěli jsme začít aktivně, ale bohužel jsme dostali hloupý gól. Hra byla celkově poté taková neurovnaná, dělali jsme tam chyby, ale rozhodně jsme z toho nedělali za stavu 0:1 paniku. Poté se nám povedlo vyrovnat, nicméně Ryan se následně nechal zbytečně vyloučit. Byl to sice na něj faul, ale měl to ustát. Takhle jsme zbytečně hráli v dvojnásobném oslabení. Ve třetí třetině kluci začali hrát a povedlo se jim vstřelit dva góly. Musíme se přesto vyvarovat situací, kdy se dostáváme zbytečně do křeče a pod tlak. Těší nás tři využité přesilovky, snad nám to vydrží do začátku sezony.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Utkání jsme sehráli daleko lépe než u nás v Chomutově. Sice jsme prohráli 1:3, ale myslím, že šance na to, abychom zápas zvládli, jsme měli. Bohužel jsme je ale oproti soupeři neproměnili.