TRI - PLZ 5:1

TRI - PLZ 5:1 - V dalekém Třinci indiáni body nevytěžili

Plzeň - Západočeši po šesti zápasech odcházejí z ledu bez získaného bodu, když jediný přesně mířený šíp od Kubalíka na úspěchy nestačil. Oceláři jsou tak po Olomouci a Liberci teprve třetím týmem, který na modrobílé vyzrál.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

5:1
1:0, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Hrňa (Rákos), 30. Hrňa (Meidl, Klesla), 32. Dravecký (Plíhal, Svačina), 40. Svačina (Dravecký), 60. Káňa (Foltýn, Růžička) – 33. Kubalík (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Lukš, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4459. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 8:14. Hity: 29:13. Vhazování: 44:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Šimboch) – Linhart, M. Doudera, L. Doudera, Klesla (C), Hrabal, Nosek, Foltýn – Orsava, Polanský (A), Irgl – Svačina, Plíhal, Dravecký – Meidl, Rákos, Hrňa – Káňa, Růžička, Luka.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec (A), Moravčík, Jeřábek (A), Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna (C) – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Lev, Sýkora – Kristl, Preisinger, Poletín.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 38 5 33 86,84 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Mário Bližňák 0 0 0 -2 0
Miroslav Indrák 0 1 1 0 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 1 0
Nicholas Johnson 0 0 0 0 2
Petr Kadlec 0 0 0 -4 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 -3 0
Richard Kristl 0 0 0 0 0
Dominik Kubalík 1 0 1 -1 0
Branislav Kubka 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 -2 2
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Michal Poletín 0 0 0 -1 4
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 2
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
David Sklenička 0 0 0 -2 0
Ján Sýkora 0 0 0 0 0

komentář

Úvodní minuty zápasu byly velmi vyrovnané. Oba soupeři se dostali do několika šancí, na obou stranách své týmy drželi pozorní brankáři. Machovský musel zasahovat proti pokusům Růžičky či Meidla, Hrubec pak likvidoval střelu Sýkory.

Škodovka se v osmé minutě dostala do přesilové hry, ta se jí ale vůbec nepovedla. Po třiceti vteřinách ještě Orsava v přečíslení Machovského nepropálil, za dalších třicet vteřin se už domácí radovali. Daniel Rákos s Erikem Hrňou rozebrali hostující defenzívu a Hrňa pálil do odkryté klece.

Oceláři se vstřelenou brankou dostali do tempa a byli aktivnějším týmem. Přesilovku ze sedmnácté minuty domácí využít ale nedokázali. Nejblíže ke skórování byl Irgl, který ale ani nadvakrát nedokázal propálit plzeňského gólmana. V samotném závěru třetiny pak hostům ujel Hrňa, který se, ač faulován, dostal k zakončení. Machovský byl opět pozorný.

Slezané začali aktivněji také prostřední periodu, pomohla jim k tomu početní výhoda. Z mezikruží mohl svou premiérovou branku v extralize vstřelit Lukáš Doudera, jeho rána z mezikruží ale trefila jen Machovského betony. Ke slovu se poté dostala také Škodovka, i hostům pomohla přesilová hra. Hrubce třikrát ohrožoval Sýkora, ani jedna střela ale úspěch nepřinesla.

Radovali se tak opět Oceláři. Třiadvacet vteřin před uplynutím poloviny zápasu našel Meidl volného Erika Hrňu, který z první vstřelil svou druhou branku zápasu. A aby toho pro hosty nebylo málo, za další dvě minuty se skóre opět hnulo. Slezané hráli svou třetí přesilovku, tuhle již dokázali zužitkovat. Kotouč se po ose Svačina – Plíhal dostal až k nehlídanému Vladimíru Draveckému, jenž z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Machovského – 3:0.

Tříbrankové vedení Ocelářů ale nemělo dlouhého trvání. Po dalších třiceti vteřinách si svou slabší chvilku vybral Hrubec, když za bránou přenechal kotouč Indrákovi. Hostující forward namazal před bránu, do odkryté klece pálil Dominik Kubalík.

Hráči s dráčkem na hrudi se ale nehodlali smířit s dvoubrankovým vedením. Oceláři v poslední pětiminutovce druhé části hry zatlačili svého soka do defenzívy, Machovský musel likvidovat několik nebezpečných pokusů. Na ten poslední z hole Vladimíra Svačiny už ale byl krátký.

Plzeňští se za žádnou cenu ale nechtěli vzdát. Po třech minutách poslední dvacetiminutovky mohl gólové manko smazat Kubalík, tváří v tvář Hrubcovi ale neuspěl. Situaci hostujícímu celku pak čtyřminutovým trestem zkomplikoval Poletín, Oceláři ale nabídnutou možnost využít nedokázali. Ve dvou dobrých šancích se ocitl Irgl, pokaždé ale ztroskotal na Machovském.

Škodovka pak mohla těžit ze dvou po sobě jdoucích faulů Hrabala, ani jednu početní výhodu ale nevyužila. V závěru prvního oslabení mohl třinecké vedení navýšit Polanský, jeho dělovka ale skončila jen na tyči. Ve druhé přesilovce byl v dobré pozici hostující Kubalík, z bezprostřední blízkosti ale Hrubce překonat nedokázal.

Slezané si své vedení dokázali pohlídat až do závěrečné sirény a obrat lídra tabulky o body. Gólovou tečku za duelem v poslední minutě udělal Tomáš Káňa, který propálil Machovského od hrazení. Třinec – Plzeň 5:1.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Těší mě získané tři body, zápas se mi dobře hodnotí. Pomohla nám branka v oslabení, kluci bojovali a byli lepší od začátku až do posledního hvizdu. Tři body jsou odměnou za dnešní výkon. Hráči z Frýdku byli vidět a o to nám šlo. Vnesli do hry nový vítr, tímto krokem jsme chtěli oživit náš výkon. Určitě zůstanou do neděle."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Dostali jsme facku. Chtěli jsme hrát aktivní hokej, bohužel nám dneska nešly nohy, hlava, nic. Musíme na to rychle zapomenout. Třinci blahopřeji k výhře, my musíme začít úplně jinak."