Proti Tygrům se juniorům nezadařilo

Junioři Plzně nedokázali navázat na výhru 6:1 z Pardubic a na ledě libereckých Bílých Tygrů nevydolovali ani bod. Navíc zde inkasovali sedm branek. Dobře se ale opět prezentoval nejproduktivnější plzeňský junior Filip Suchý, který se podílel na obou trefách indiánů.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

7:2
2:1, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Havlas (Kalfiřt), 9. Huňa (Paločko, Tržický), 31. Huňa (Paločko, Svoboda), 32. Mečíř (Husa, Král), 34. Huňa (Paločko, Rubeš), 46. Huňa (Paločko), 56. Svoboda (Paločko) – 4. Suchý, 36. Krliš (Kokoška, Suchý). Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Kilian. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Hosnedl (Vacek) – Turek, Klinger (C), Husa, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Šír R., Kalfiřt, Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Svoboda, Zachar, Havlas, Paločko, Hylena

Kuchař (50. Zeman) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter, Starý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Vavřička, Krystl, Krliš (C), Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský

Jan Walter 0 0 0 -1 2

Jako první se dokázali prosadit hosté a to již ve třetí minutě duelu. Husa zaváhal na modré čáře, kotouč ukořistil Filip Suchý a bekhendovým blafákem vyzrál na Hosnedla - 0:1. Odpověď na sebe ale dlouho nenechala čekat. O pár chvil později ztečoval jeden obránců přihrávku Vojtěcha Havlase za záda Kuchaře a bylo vyrovnáno - 1:1.

Těsně před odbytím první poloviny úvodní periody Tygři ukořistili vedení. Tržického ránu vyrazil strážce plzeňské svatyně pouze k Paločkovi, ten objel zařízení a kotouč nasměroval přesně na hůl rozjetého Jozefa Huni - 2:1. V samotném závěru periody si připsal dva výborné zásahy Hosnedl, který nejprve eliminoval Suchého ránu z velké blízkosti zásluhou dobré poziční hry a poté pokus Starého, jenž svým průnikem překonal oba domácí obránce.

Těsně po přestávce orazítkoval Kokoška s pomocí zákroku maskovaného muže hokejistů z města pod Ještědem břevno. Minisouboj se odehrál i o chvíli později, ale tentokrát pálil hostující forvard pouze do připraveného Hosnedla. Nicméně v polovině druhého dějství se již skóre měnilo znovu. Jozef Huňa si totiž zkušeně nalezl nejvhodnější místo ke skórování a zacílil přesným projektilem k tyči - 3:1. O dalších sedmačtyřicet vteřin navýšil vedení libereckého mužstva Jakub Mečíř, který předvedl ukázkový důraz před gólmanem Kuchařem a kotouč dotlačil až za brankovou čáru - 4:1.

Černou čtyřminutovku Plzně prohloubil za několik okamžiků opět Jozef Huňa, ten obdržel přihrávku na pravou stranu, vymíchal maskovaného muže a následně bezchybně zavěsil pod břevno - 5:1. Do konce třetiny však udeřili i indiáni. Václav Krliš dokázal střelou do pravého horního rohu využít přesilovou hru - 5:2.

Poslední třetina začala pátou brankou šelem. Paločko ujel na pravé straně obraně a vyslal přízemní střelu. Strážce plzeňské svatyně puk vyrazil pouze k Jozefu Huňovi, který projevil svůj střelecký instinkt a počtvrté přesně zacílil - 6:2. Povedené vystoupení Liberečanů završil ještě v šestapadesáté minutě Daniel Svoboda, jenž využil početní výhodu. Tygři tak ukořistili tři body, čímž zmenšili ztrátu na šestou pozici, tu nově okupují právě Západočeši.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): Myslím si, že bylo vidět výborné utkání z obou stran. Plzeň na nás zostra nastoupila a pomalu jsme ani nevěděli, kde jsme. Ale poté se to maličku vyrovnávalo a definitivně rozhodla druhá třetina a tři naše branky, důležitým faktorem také byly velmi vyvedené individuální výkony několika hráčů, které jsme měli k dispozici. Myslím, že jsme poté již zaslouženě vyhráli.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Na umělecký dojem to nebylo špatné, ale zápas se rozhodoval hlavně před oběma brankami, kde byl Liberec důslednější a dával góly. Myslím, že na počet šancí to bylo jinak vyrovnané utkání, bohužel skóre svědčí o opaku.