Tři góly v přesilovkách zařídily juniorům cenné vítězství!

Juniorka Plzně zvládla první dvojboj na Moravě vítězně, když po tuhém boji nakonec přetlačila Vítkovice. O vítěznou branku indiánů se postaral až dvě minuty před koncem třetí části Petr Kodýtek.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

3:4
0:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 29. Kurovský (Spratek, Ollender), 44. Kurovský (Spratek, Klok), 46. Spratek (Kurovský, Klok) – 18. Polívka (Švarc, Kaňák), 24. Krliš (Kvasnička, Kodýtek), 25. Kokoška (Švarc, Vracovský), 58. Kodýtek (Suchý, Kvasnička). Rozhodčí: Kika - Novotný, Axman. Vyloučení: 4:6, navíc Krčmář (VIT) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 48:22. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

HC Vítkovice Ridera

Wanecki (Šimeček) – Šendera, Adamík (C), Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Stupka, Žiak, Ollender, Raška, Danielčak, Beneš, Kafka (A).

Kuchař (Zeman) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Rajal, Pokorný, Starý – Petráš, Beneš (A), Švarc, Vlček, Vavřička, Krystl, Krliš (C), Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský.

Tomáš Vracovský 0 1 1 1 2

První třetina zápasu nenabídla zrovna strhující podívanou. Činit se přesto musel plzeňský gólman Kuchař, který si výborně poradil se samostatným únikem domácího Žiaka. Indiáni poctivě vyčkávali na svoji příležitost, jež přišla v přesilové hře. Po Švarcově přihrávce poslal puk nekompromisně do klece Ondřej Polívka.

Po pauze dostali Plzeňané k dispozici další početní výhodu, kterou opět naplno zužitkovali. Václav Krliš tečoval střelu Kvasničky od modré čáry šikovně mimo dosah brankáře Waneckého. Během chvilky navíc svítilo na světelné tabuli již skóre 0:3, když před brankou uklidnil kotouč bez potíží do sítě Filip Kokoška. Domácí následně dostali možnost trestného střílení, v němž ale Žiak ani tentokrát nedokázal uspět proti plzeňskému Kuchařovi.

Snížení Vítkovic přesto přišlo o minutku později. Spratek našel před svatyní volného Daniela Kurovského, který pěkným blafákem odčaroval Kuchařovo kouzlo. Smůla poté opět postihla Žiaka, jenž ani napotřetí v utkání nevyzrál na maskovaného strážce v brance Plzně. Moravané byli za svoji aktivitu přece jen odměněni a na začátku třetí periody po dvou vstřelených gólech vyrovnali. Na 2:3 snížil nejprve Daniel Kurovský, jenž nejspíše s nechtěným přispěním Kuchaře se štěstím propasíroval puk do sítě.

Stejný hráč se poté řítil zcela sám na Kuchaře, který jeho zakončení vyrazil pouze k dojíždějícímu Danielu Spratkovi, proti jehož dorážce neměl plzeňský brankář žádnou šanci zasáhnout. Konečná miska vah se nicméně nakonec přiklonila na plzeňskou stranu. Skvělou produktivitu Plzeňanů v přesilových hrách potvrdil novic v řadách plzeňských juniorů Petr Kodýtek, který využil volný prostor před brankou a dostal puk do klece. Závěr duelu zvládli Západočeši bez výraznějších problémů a mohli se proto radost z cenného vítězství.