Junioři po Olomouci rozstříleli i Zlín!

Plzeň - Mladé pušky indiánů tento víkend pořádně střílely ostrými, v domácím dvojzápase totiž své soupeře počastovali hned sedmnácti brankami!

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

7:2
2:1, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Suchý (Kodýtek, Krliš), 17. Kaňák (Kokoška, Petráš), 32. Krliš (Stráský), 33. Petráš (Kokoška), 38. Švarc (Kokoška), 40. Petráš (Kokoška, Švarc), 56. Vlček (Kaňák, Polívka) – 4. Strmiska (Stuchlík, Stiksa), 24. Váňa (Hladiš, Hlaváč). Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. Diváci: 70. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.

HC Plzeň 1929

Kuchař (Štekr) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Rajal, Starý – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš (C), Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý (A), Stráský.

PSG Berani Zlín

Barvík (Haloda) – Kosorin, Sirota, Váňa, Stuchlík, Procházka, Gazda – Hlaváč, Gago, Miko (A), Dalajka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral (A), Karafiát, Strmiska, Hladiš (C), Hořanský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Ondřej Kuchař 60 30 2 28 93,33 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Hajšman 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 1 1 2 1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Filip Kokoška 0 4 4 3 0
Václav Krliš 1 1 2 2 0
Tomáš Krystl 0 0 0 4 0
David Kvasnička 0 0 0 1 0
Šimon Petráš 2 1 3 3 2
Matěj Polata 0 0 0 1 0
Ondřej Polívka 0 1 1 3 2
Pavel Rajal 0 0 0 1 2
Dominik Starý 0 0 0 0 0
Jiří Stráský 0 1 1 1 2
Filip Suchý 1 0 1 1 0
Milan Švarc 1 1 2 2 0
Jakub Vavřička 0 0 0 0 0
Lukáš Vlček 1 0 1 1 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

komentář

Indiáni začali aktivněji, ovšem poměrně brzy putovali do čtyř. Oslabení se jim dlouho dařilo přežívat, dokonce se dostali do přečíslení dva na jednoho, které zhatila špatná finální příhra, ale nakonec hosté přeci jenom udeřili. Kuchař vyrazil ránu Stuchlíka pouze k připravenému Petru Strmiskovi, který se dorážkou nemýlil - 0:1! Srovnání měl na holi Vlček, který dostal pěknou zadovku do druhé vlny a zjevil se mezi kruhy tváří v tvář Barvíkovi, na něj si ovšem pokusem mezi betony nepřišel. Modrobílí se ale dočkali za nedlouho poté. Domácí předvedli povedený přechod do útoku, kdy do pásma v přečíslení vlétl Filip Suchý a z levého kruhu trefil přesně na vzdálenější tyč - 1:1! Dokonat obrat mohl vzápětí Švarc, jenž si nikým neatakovaný vybruslil od zadního mantinelu až na brankoviště, tam ovšem Barvík se svými obránci odolal. Plzeň se ale do vedení přeci jenom dostala. Dlouhé obléhání hostující svatyně ukončil svou přesnou střelou Lukáš Kaňák – 2:1! Následně se hnal Gago za kotoučem a mohl jít do samostatného úniku, situaci však skvěle přečetl Kuchař, vybruslil až téměř na modrou a skokem s holí napřed puk poslal do bezpečí a ještě nechal svého soupeře proletět vzduchem.

Prostřední dějství začalo jako to úvodní. Domácí putovali do oslabení, které hosté sice nevyužili, ale prosadili se ihned po sedmi vteřinách, kdy závar před Kuchařem ukončil Vladimír Váňa – 2:2! Indiáni si ovšem vedení vzali zpět po zhruba polovině utkání. Do sóla se trhl kapitán Václav Krliš a dokázal uspět střelou na lapačku - 3:2! Vzápětí předvedl Barvík skvělý přesun od tyče k tyči a zákrok lapačkou proti Suchému, ovšem ihned po buly jej nakonec propálil Šimon Petráš – 4:2! Za nedlouho poté se do dalšího úniku dostal Kodýtek, po kličce do bekhendu ale našel pouze lapačku hostujícího brankáře. Modrobílí následně přežili přesilovou hru soupeře a brzy po jejím vypršení sami udeřili zásluhou Milana Švarce – 5:2! Ještě v poslední minutě Kokoška zatáhl touš po pravé straně a dostal se až k Barvíkovi. Ten jeho pokus stihl vyrazit, ale pouze na hůl Šimona Petráše, který přehodil nastavený beton - 6:2!

Poslední část již vinou výsledku začala hodně vlažně, přesto se opět hosté v přesilové hře dočkali branky. Ta však nemohla pro postavení útočícího hráče v brankovišti být uznána. Zlín to po chvilce zkoušel Procházkou, který tvrdou ranou od modré pořádně vyprášil výstroj Kuchaře. Za domácí odpověděl Rajal, jenž ale z otočky ovšem těsně minul zařízení. Indiáni se ale dočkali po chvilce. V přesilové hře našel svou čtvrtou finální přihrávkou večera Kokoška mezi kruhy osamoceného Lukáše Vlčka, který z první našel mezírku mezi betony Barvíka - 7:2! Poslední vážnou střelu zápasu vyslal od modré Kosorin, ale nezamířil přesně. Závěr utkání se již pod taktovkou domácích bez větších vzruchů dohrál a tři body tak zůstaly na západě Čech.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929) „My jsme odehráli velice dobrý zápas a byli jsme po celé utkání lepší a nejbezpečnější. Soupeř nás dostával pod tlak pouze v přesilových hrách, jinak jsme s naší hrou spokojení.“

Radek Pšurný (PSG Zlín) „Kvalita byla na straně domácích, ovšem my jsme soupeři zápas doslova darovali po našich hrubých chybách. Těch jsme udělali snad pět nebo šest a to se nám nemůže stávat. V této kategorii to rozhoduje o utkáních. Ty chyby byly opravdu neomluvitelné.“