Rozhovor Krliš

První dvě třetiny jsme odehráli suprově, říká Václav Krliš

Plzeň - I junioři vstoupili vítězně do vyřazovacích bojů, hostující Zlín nakonec přestříleli 6:4. K vítězství přispěl gólem a asistencí kapitán Západočechů Václav Krliš.

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

6:4
3:0, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 17. Polívka (Přikryl, Petráš), 18. Walter (Přikryl, Kvasnička), 20. Kaňák (Švarc, Petráš), 30. Petráš (Kaňák, Švarc), 40. Krliš (Suchý, Kvasnička), 48. Přikryl (Krliš) – 27. Stuchlík (Kobylík, Karafiát), 44. Lainka (Kobylík, Stuchlík), 46. Gago (Dalajka, Kužílek), 57. Hořanský (Kobylík, Stuchlík). Rozhodčí: Pražák - Jindra, Šperl. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.

Štekr (Zeman) - Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter "A", Starý - Petráš, Přikryl, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš "C", Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý "A", Stráský. Trenér: David Bruk.

PSG Berani Zlín

Haloda (Barvík) - Sirota, Kužílek, Váňa, Kobylík, Stuchlík, Gazda, Kolařík - Gago, Miko "A", Dalajka, Lainka, Dlabaja, Horváth, Vyoral "A", Karafiát, Strmiska, Hladiš "C", Hořanský. Trenér: Radek Pšurný.

Jan Walter 1 0 1 0 2

Hned v úvodu utkání si domácí indiáni vytvořili gólovou šanci. Václav Krliš pádil sám na brankáře Halodu, ale trefil pouze tyčku za jeho zády! Domácí celek pokračoval v aktivním vstupu do zápasu, ale ševci si v páté minutě dokázali vybojovat přesilovou hru. Západočeši se ovšem výborně ubránili a na brankáře Štekra nepustili žádnou střelu. Přibližně v polovině třetiny se na brankovišti k několika dorážkám propracoval Kužílek, ale ani jednou nedokázal procpat hrací předmět do brány Plzně. V následném přečíslení na druhé straně Vracovského pokus vyrazil brankář nohou.

Od sedmnácté minuty nastaly výborné chvíle domácího týmu. Nejprve v přesilové hře Roman Přikryl našel parádním pasem zpoza brány Ondřeje Polívku, který se postaral o otevření skóre zápasu! O necelou minutu později znovu asistoval Přikryl, tentokráte u trefy Jana Waltera, který parádní střelou z voleje pod víko upravil na 2:0! A aby toho nebylo málo, ještě se 44 sekund před koncem první dvacetiminutovky prosadil Lukáš Kaňák střelou mezi Halodovy betony – 3:0 po první části utkání!

Vstup do druhé třetiny byl poměrně vyrovnaný, na hostech ze Zlína ale bylo znát, že flintu do žita nevhodili. Dobrou šanci měl třeba Dalajka, ale trefil jen Štekrův beton. Posléze hráli berani dvojnásobnou přesilovou hru. Ačkoliv vytáhl Jonáš Štekr několik parádních zákroků, tak nakonec kapituloval. Michal Stuchlík dostal na modré čáře nabito na volej od Richarda Kobylíka a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O pár minut později ale opět úřadovali indiáni. V přesilové hře našel Kaňák přesnou přihrávkou Šimona Petráše, který upravil na 4:1!

V průběhu 34. minuty si Zlínští vytvořili dobrou šanci na snížení stavu zápasu. Patrik Dalajka předložil v přečíslení dva na jednoho kotouč Michalu Gagovi, jenž ale trefil pouze přesouvajícího se Jonáše Štekra. Dobrou šanci posléze neproměnili ani svěřenci kouče Davida Bruka. Po střele Romana Přikryla se o dorážky snažili Švarc s Petrášem, ale Ondřej Haloda pokusy domácích forvardů parádně zlikvidoval. V poslední minutě ještě domácí navýšili stav zápasu a hostujícího gólmana prostřelili popáté. Filip Suchý našel v mezikruží Václava Krliše, který vydařenou ranou skóroval! Po 40 minutách hry tak vedla Plzeň 5:1.

Vstup do třetí třetiny se vydařil lépe hostujícímu celku, kterému už nechytal Haloda, ale náhradník Adam Barvík. Na počátku 44. minuty totiž snížil, když na modré napřáhl Petr Lainka a kotouč posléze propadl Štekrovi mezi betony. O chvíli později se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Petrášova střela v přečíslení šla mimo, Zlín poté snížil na 3:5, když se k tyči trefil Michal Gago a bylo zaděláno na drama. V průběhu 48. minuty však opět vnesl klid do domácích řad Roman Přikryl, který ukázkovou střelou vrátil indiánům tříbrankové vedení!

A útočník s číslem 10, který toho letos odehrál hodně i za áčko, mohl skórovat i pár chvil poté, nicméně Barvíka překonat nedokázal. Zlínští nadále pokračovali v aktivní hře a v této třetině byli něco lepším týmem. Do zajímavých šancí se dostal Hořanský, ale na brankáře Jonáše Štekra si nepřišel. Přesto dostal Adam Hořanský šanci znovu a tentokráte již skóroval. Od modré nahodil puk a ten propadl až do branky! V poslední minutě mohli domácí definitivně rozhodnout o osudu utkání, ale několik šancí v útočném pásmu zůstalo nevyužito. Mrzet je to už nemuselo, neboť hosté už snížit nedokázali.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Jsme samozřejmě rádi, že jsme získali důležitý první bod v sérii. Sehráli jsme úplně perfektně první dvě třetiny, kdy jsme soupeře nepustili do přečíslení, dobře jsme bránili a dařily se nám přesilové hry. Ta hra vypadala podle našich představ, výsledek jsme si zkomplikovali ve třetí třetině.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Domácí vyhráli zaslouženě, využili totiž nějaké přesilové hry, které nakonec rozhodly o utkání. Naším cílem je urvat tu jeden zápas, doufejme, že se nám to povede. Plzeň má silný tým a na ledě je to cítit. Jak říkám, dostali jsme góly v přesilovkách a další po individuálních chybách.