Junioři nestačili po tuhém boji na brněnskou Kometu

Plzeňská juniorka neoplatila Brňanům předchozí porážku a dovolila jim si odvézt i z plzeňského ledu všechny body. Indiáni sice v závěru zápasu mocně dotahovali, ale nakonec ani závěrečná power play jim k bodovému zisku nepomohla.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

4:6
0:2, 1:2, 3:2

Branky a nahrávky: 26. Suchý (Krliš, Kaňák), 43. Vavřička (Petráš, Kuchař), 50. Suchý (Vavřička, Petráš), 57. Petráš (Polata, Kaňák) – 3. Dvořák (Šnajnar, Lutner), 17. Kabelka (Štancl, Dupljaku), 28. Dupljaku (Dvořák, Lunter), 39. Horký (Dvořák, Kupčík), 55. Nováček (Čejka, Dupljaku), 60. Garčic (Dvořák). Rozhodčí: Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Suchý (PLZ) a Nováček (KOM) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

Kuchař (Štekr) – Polívka, Kaňák, Walter, Rajal, Starý – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Rubner, Stráský

HC Kometa Brno

Slavíček (Gerža) – Trnka, Švejda, Štancl, Šnajnar, Kubeš, Kabelka, Kupčík, Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Dupljaku, Kratochvíl, Čejka, Grünwald, Hroudný

Jan Walter 0 0 0 -3 0

Indiáni vstoupili do duelu aktivně, ale byli to přesto právně oni, kteří poprvé inkasovali. Rychlou a první vážnější akci Komety v zápase zakončil po Šnajnarově nabídce přesnou ranou Filip Dvořák. Následně přihlížející diváci nesledovali zrovna pohledný hokej. Byla to ale opět Kometa, jež dokázala vsítit další branku. V přesilové hře se po bombě od modré trefil Daniel Kabelka.

Plzeň se zpátky do zápasu dostala v úvodu druhé části, kdy zužitkovala svoji dvojnásobnou přesilovku. Krliš našel před brankou volného Filipa Suchého, který z blízkosti bez problémů zasunul puk za Slavíčkova záda. Odpověď Komety přišla hned záhy. Další pěknou rychlou akci hostů tentokrát střelou z voleje za přesouvajícího se Kuchaře zakončil Liridon Dupljaku.

Na straně Brna panovala ještě lepší nálada, když se prosadil Luboš Horký. Brněnského útočníka sice poprvé fantasticky vychytal Kuchař, ale na dorážku v podání stejného hráče byl již plzeňský gólman krátký. Druhá přestávka v plzeňské Malé hale se nakonec neplánovaně protáhla kvůli výměně plexiskla, což výrazně pomohlo domácím indiánům.

Jakub Vavřička se po pěkné nahrávce Petráše dostal do střelecké pozice, z níž přesným pokusem propálil hostujícího gólmana. Hned na to mohla Kometa sice opět odskočit na rozdíl tří branek, ale Kuchař skvělým zákrokem zlikvidoval únik brněnského útočníka. Neproměněná šance mrzela Brňany o chvilku později, kdy se v signalizované výhodě trefil domácí Filip Suchý.

Kometě se ale povedlo rychle zareagovat. Kupčíkova střela od modré čáry nejprve skončila k překvapení všech na břevně. Gólová radost na straně Brna propukla až při další akci, kdy se z blízkosti chladnokrevně prosadil Filip Nováček. Jiskřičku naděje ještě domácí indiáni vykřesali při power play, kdy na rozdíl jedné branky snížil Šimon Petráš.

Při následném obléhání Plzeňanů se hosté pěkně zapotili, ale přesto nakonec dokázali trefit prázdnou branku Plzně a rozhodnout o výsledku duelu. Šťastným střelcem se stal Richard Garčic, jehož střelecký pokus ze středního pásma zapadl přesně do opuštěné klece.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): V první dvou třetinách jsme podali velmi ustrašený výkon. Přišlo my, že jsme se báli soupeře, který měl více ze hry, byl u všeho dříve než my a byl úspěšnější i v soubojích. Zlepšení nastalo po druhé pauze, kdy se nám povedlo stáhnout nepříznivý výsledek. Bohužel při závěrečném tlaku za stavu 4:5 se nám nepovedlo buly v útočném pásmu a dostali jsme rozhodující branku.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Zbytečně jsme si zkomplikovali průběh utkání, kdy jsme vedli po dvou třetinách 4:1. Možná nás trochu ovlivnila komplikace na začátku třetí třetiny, kdy se opravovali dvířka. Naštěstí jsme ale dokázali vždy reagovat ve třetí části na branku soupeře a nedovolili mu tak vyrovnat. První dvě třetiny jsme ale hráli výborně, takže myslím, že jsme si vítězství naplno zasloužili.