Starší dorost točil na Kladně plzeňskou desítku!

Starší dorostenci si po včerejší nepovedené přestřelce na úvod soutěže spravili chuť na Kladně, kde dokráčeli k pohodlné, navíc dvouciferné, výhře.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

3:10
1:2, 0:3, 2:5

Branky a nahrávky: 11. Kiml (Svoboda), 44. Kalaj (Kubík), 55. Kalaj (Šebesta, Kubík) – 14. Rubner (Kodýtek), 15. Kačena, 26. Pour (Kodýtek, Rubner), 35. Kovařík (D. Roubal), 39. Kodýtek (Staněk), 42. Chalupa (Kodýtek), 43. D. Roubal (Pour, Straka), 47. Chalupa, 48. Kodýtek (Rubner), 58. Straka (D. Roubal). Rozhodčí: Bejček - Buček, Šmika. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7, 2:9, 3:9, 3:10.

Blažek (43. Zázvorka) – Klusáček, Šebesta, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka, Svoboda, Husarik, Kouba, M. Kučera, Kalaj, Rejzek, Kubík "A", Pejchal "C"

Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura "A", Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek "C", M. Červenka, Markov, Straka, D. Roubal "A", Kovařík, Hanzlík, J. Roubal

Ondřej Váňa 0 0 0 3 2

Do utkání vstoupili lépe domácí. Kapitán Pejchal zůstal sám před Krasanovským, ten však jeho první střelu vyrazil ramenem a poradil si i s dorážkou. V oslabení si paradoxně další velkou šancí připravilo Kladno. Indiáni chybovali na modré, do samostatného úniku se řítil Kubík, mezírku mezi betony však hledal marně. Poté se osmělili Západočeši, ale rána Čechury od modré proletěla mimo. Lépe si vedl po chvilce Kodýtek, který mířil do horního růžku, Blažek ovšem stihl zasáhnout hřbetem lapačky. V polovině úvodního dějství se již skóre měnilo. Svoboda našel povedenou přihrávkou u tyče stojícího Jakuba Kimla, kterému pouze stačilo trefit zařízení - 1:0! Inkasovaná branka hosty nabudila a po chvilce si Chalupa položil obránce a pořádně vystrašil domácího brankáře. Vzápětí se ke střele z mezikruží dostal Roubal, ale netrefil prostor ohraničený třemi tyčemi. Co se nepovedlo spoluhráčům, napravil Marek Rubner. Od pravého mantinelu si vybruslil do lepší pozice a trefil přesně bližší růžek - 1:1! Za dalších pětatřicet vteřin navíc napřáhl Vlastimil Kačena a skóre bylo rázem opačné - 1:2! Když pak v závěru předvedl Krasanovský bleskový přesun k druhé tyči proti střele Kučery, odcházel do kabin je ho tým o gól veselejší.

V prostřední části hosté pokračovali ve svém tlaku, nepříjemnou ránu Roubala dokonce Blažek musel zastavovat helmou. Následovala početní výhoda indiánů, ve které domácí gólman i přes zakrytý výhled dokázal zasáhnout proti ráně od modré, touš se však odrazil přímo na hůl Jakuba Poura, který se z dorážky nemýlil - 1:3! Další pumelici na kladenskou bránu vyslal Kodýtek, našel však pouze připravenou lapačku. V polovině zápasu měl korigování na holi Husarik, který naskočil do sóla přímo z trestné lavice, ale se zakončením mezi betony si na Krasanovského nepřišel. A tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Vojtěch Kovařík si po buly vybruslil na střed a trefil přesně horní růžek - 1:4! Podobně to zkoušel na druhé straně i Kučera, ovšem hostující gólman byl proti. Následně Rytíři ujížděli dva na jednoho, jenže Kouba nedokázal přihrát na Smrže. Když našel po pěkné kombinaci ranou z první pouze beton Kalej, udeřili v závěru třetiny indiáni popáté. Petr Kodýtek uzmul v útočném pásmu nahozený kotouč a svižnou střelou určil dvoutřetinový stav - 1:5!

A kde předchozí dějství skončilo, tam to poslední začalo. Hosté vydolovali puk po závaru před domácí svatyní, ten putoval na pravý kruh, odkud jej z první poslal do sítě Matěj Chalupa – 1:6! Když se navíc za necelou minutu prosadil ze stejného místa i David Roubal, přenechal své místo mezi mantinely Blažek Kryštofu Zázvorkovi - 1:7! Uběhlo pouze dvaačtyřicet vteřin a skóre se opět měnilo. Tentokráte zkusil své štěstí z pravé strany Adam Kalaj a i on se přesně mířenou střelou dokázal prosadit - 2:7! Ovšem střelecký výčet nebral konce. Matěj Chalupa totiž vypíchl obránci puk, položil si v nájezdu Závorku a zakončil po bekhendové kličce pod víko - 2:8! Odpověď měl na holi Kubík, ale po stejném zakončení přestřelil. Hra pokračovala, touše se ujal Petr Kodýtek, který se zbavil obránce a zamířil přesně na bližší růžek - 2:9! Snížit mohl opět Kubík, který zkusil na brankovišti zakončit po otočce bekhendem, ale opět se jeho pokus nevešel mezi tři tyče. Rytíři se však přeci jen dočkali, když Adam Kalaj předvedl pěknou individuální akci, po které se prokličkoval až před Krasanovského a nezaváhal - 3:9! Poslední slovo měli, a desítku završili, indiáni, protože Martin Straka se prosadil v situaci jeden na jednoho a z pravého kruhu následně našel mezírku mezi Závorkovými betony - 3:10! Indiáni tak mají po úvodních dvou kolech na svém kontě tři body a divoké skóre 16:11.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Samozřejmě nás těší vysoká výhra, ale my včera jsme zase doma vysoko prohráli, takže jsme velice rádi, že to mužstvo takto zvládlo. Řekli jsme jim, ať na včerejší zápas zapomenou, protože tam jsme udělali hrozně individuálních chyb. Dneska se to zlepšilo, samozřejmě chyby se tam znovu některé objevovaly. Poslední třetinu jsme hráli trochu moc lehkovážně a soupeř to ztrestal dvěma brankami. Musíme kluky naučit, aby hráli šedesát minut v nějaké herní disciplíně, a to potom bude rozhodovat.

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Dnešní zápas se hodnotí těžce. Deset gólů je moc, Plzeň byla lepší, to každopádně. Ale myslím si, že zase takový rozdíl tam nebyl, abychom dostali deset gólů. Trošku to tam napadalo, a pak už se hraje těžko. Já jsem u týmu zatím dva měsíce, dneska za sebou máme druhý mistrák. První ve Varech byl velice slušný, ale měli jsme půjčené dva kluky, co teď hrají v juniorech. Dneska byla první třetina slušná, ale ke konci už nás začali přehrávat, druhou a třetí třetinu nás jasně tlačili.