Starší dorost přehrál Kladno po nájezdech!

Plzeň - Indiáni přivítali na domácím ledě kladenské Rytíře. Duel byl vyrovnaný, domácí v něm ztratili náskok o dvě branky a nakonec rozhodli až v nájezdech! Úspěšným střelcem byl Marek Rubner.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

3:2sn
0:0, 2:0, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 29. Rubner (TS), 34. Eret (Krasanovský), rozh. náj. Rubner – 50. Bláha, 53. Kovacs (M. Kučera). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: ---. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner "A", Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal "A", Kovařík, Penc, Hanzlík "C", J. Roubal

Rytíři Kladno

Stahl (Zázvorka) – Klusáček, Malý, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka "A", Svoboda, Bláha, Hrabík, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík "C", Pejchal "A"

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

První třetina pátečního utkání mezi plzeňskými indiány a kladenskými Rytíři sice branku nepřinesla, hokej, na který do Home Monitoring Arény dorazilo několik desítek fanoušků, měl svou úroveň. Oba týmy byly velmi vyrovnané, hlavně pozorně bránily svou modrou čáru. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ale nepodařilo se jim využít svého tlaku, ani nabídnuté přesilové hry. Paradoxně si první velkou šanci připsali hostující borci, ale Krasanovský, který byl po zákroku mírně ošetřován, si s pokusem Adama Kubíka dobře poradil.

Domácí měli velké příležitosti v již zmíněné nevyužité početní výhodě, ale dorážející Marek Rubner s Davidem Roubalem si na brankáře Rytířů Stahla nepřišli. V sedmnácté minutě vypálil Kovařík, hostující gólman jeho ránu vyrazil a dorážející Adam Penc trefil vnější tyč kladenské svatyně. Za malý moment ujížděl sám na branku Pour, nicméně rozhodil ho jeden z hostujících beků a forhendový blafák tak domácímu forvardovi nevyšel. Z následného protiútoku trefil z dobré pozice jen tyčku kladenský útočník Pavel Řepka. Do konce první části se již nic závažného nestalo.

Prostřední část vyšla jednoznačně lépe domácím bourákům, kteří si v ní připsali dva zásahy. Indiáni hráli v oslabení, ale do úniku se šikovně probojoval Marek Rubner, jenž byl hákován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Hostující střídačka sice protestovala, ale nebylo to nic platné. Domácí forvard si dovolil věc na staršího dorostence nevídanou, předvedl totiž blafák a lá Peter Forsberg a ten mu vyšel naprosto precizně. Úchvatně provedený nájezd!

Indiáni byli i nadále aktivnějším týmem a brzy se dočkali další sladké odměny. Filip Krasanovský přihrál na Petra Ereta, ten si puk vzal do své správy, prokličkoval se až mezi kruhy, odkud vystřelil. Černý gumový nesmysl zapadl neomylně do šibenice kladenské branky a Plzeňané se tak mohli opět radovat. Domácí gólman si u této trefy připsal první asistenci. Matěj Chalupa poté selhal v jasné šanci, když místo prázdné klece trefil pouze tyč Stahlovy svatyně.

Třetí část patřila jasně hostujícímu celku, který se nezalekl domácího vedení a dokázal stav zápasu srovnat. Indiáni možná hráli ve třetí třetině až příliš pasivně, a to se jim vůbec nevyplatilo. V padesáté minutě propadli u mantinelu, Rytíř Ondřej Bláha si najel až před branku a poté překonal Krasanovského parádním blafákem do bekhendu. O tři minuty později se hosté opět radovali, když Eric Kovacs dorazil za Krasanovského záda pokus Michala Kučery. Bylo tedy vyrovnáno!

Do konce základní části branka nepadla, nerozhodlo ani následné prodloužení. Atraktivní duel tedy došel až do samostatných nájezdů. V nich se rozhodujícím střelcem stal opět Marek Rubner, který tak zařídil Plzni dva body!

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): První třetinu jsme nehráli dobře, útočníci byli málo aktivní. Něco jsme si řekli, ale hlavně útočníci k tomu nepřistoupili. Trestné střílení využil Marek Rubner moc dobře, zvedli jsme se, ale ve třetí třetině Kladno ožilo a remízu jsme jim nabídli. Mužstvo bylo nekoncentrované, mysleli si, že zápas půjde lehce, ale žádný zápas není lehký.

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Začali jsme velice vlažně, Plzeň toho využila. Po proměněném hodně sporném trestném střílení ožili ještě více. Vedli 2:0 a řekl bych, že dominovali. My jsme se pak vyrovnali a zaslouženě jsme srovnali na 2:2, i když Plzeň působila možná lepším dojmem. Nájezdy už jsou loterie.