Starší dorostenci nestačili na první Spartu

Plzeň - V dalším, už pětadvacátém kole, se na domácí ledě střetli indiáni s týmem HC Sparta Praha. K vidění byl velmi tvrdý zápas, rozhodčí byl neustále v permanenci. Domácí dostali během minuty dva smolné góly, což je složilo, na body tedy indiáni nedosáhli.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

2:5
1:1, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Chalupa (Sedláček), 60. Kovařík (M. Červenka) – 3. Sedliský (Chlouba, Schwamberger), 30. Šmerha (Jeřábek, Chlouba), 31. Šmerha (Sedliský), 37. Šmerha (Chlouba), 45. Safin (Šmerha). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Malý. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Krasanovský (od 45. min R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Sedláček – Váňa, Rubner "A", Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", J. Roubal

Wolf (Hofmann) – Vízner, Eliáš, Jeřábek "A", Horský, Vandas "A", Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Chlouba, Safin, Komárek "C", Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

Zápas staršího dorostu mezi Plzní a Spartou začal velice zostra. Už ve druhé minutě šli domácí borci do čtyř a hostující celek toho dokázal využít. Indiáni sice velkou část oslabení sehráli dobře, v klidu se bránili, ale přesto nakonec inkasovali. Obránce Patrik Sedliský se před brankou ocitl v dobré příležitosti a svou střelou poté překonal brankáře Plzně Krasanovského. Hosté poté měli o něco více ze hry, ale domácí obrana byla pozorná. Záhy už udeřily i západočeské mladé pušky!

Matěj Chalupa našlápl ve středním pásmu, dostal se k vyhozenému puku a upaloval sám na branku Sparty, kterou střežil Adam Wolf. Domácí forvard naznačil střelu a poté předvedl parádní forhendový blafák. Domácí sice vyrovnali, ale Sparta i nadále nebezpečně pálila. Jako Vízner, jehož ránu tečoval Nacházel a Krasnovský musel včas sklapnout betony k sobě. Na druhé straně střílel v dobré pozici David Roubal jen doprostřed branky a Chalupa napálil v přesilovce tyč Wolfovy svatyně. Do konce třetiny se skóre již neměnilo.

Do druhé periody zápasu vstoupili lépe domácí indiáni. Plzeňští fanoušci už se po teči Davida Roubala radovali, nicméně kotouč orazítkoval pouze břevno hostující svatyně. Za pár minut měl každý tým jednoho vyloučeného a hrálo se tedy ve čtyřech. A děly se věci! Nejprve po ráně Jeřábk tečoval puk Tomáš Šmerha a černý nesmysl skončil za nešťastným Krasanovským. O několik málo se kun později se v dobré pozici dostal ke střele opět Tomáš Šmerha a znovu překonal domácí gólmana. Sparta bleskově zvýšila už na 3:1.

Modrobílí se však nevzdávali a v oslabení měli jedinečnou příležitost na snížení nepříznivého stavu. Marek Rubner byl v úniku hákován a sudí neváhal nařídit trestné střílení. Plzeňský útočník měl v minulém domácím kole také k dispozici nájezd a prosadil se parádně provedenou slavnou kličkou, kterou ´´vynalezl´´ Peter Forsberg. Zkusil ji tedy i proti Wolfovi, ale trefil se jen do tyče! O dvě minuty později zkompletoval čistý hattrick Tomáš Šmerha, jenž se mezi kruhy dostal k puku a poté ho neomylně poslal do branky.

Poslední třetina utkání se spíše dohrávala, přesto v ní padly ještě dvě branky – po jedné na každé straně. Nejprve zakončil sparťanskou střelnici v Plzni Ostap Safin, který přidal pátý gól hostí a vyhnal Krasanovského z branky. Indiáni se dočkali druhé čestné trefy až v poslední minutě, když se parádní ranou z velké úhlu prosadil Vojtěch Kovařík. Modrobílí tak po dlouhé době na body nedosáhli.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): Věděli jsme, žeto bude těžký zápas, připravovali jsme se na to. Začali jsme dobře, ale potom jsme dostali dva góly během minuty. Sice jsme se potom zvedli, měli jsme šance, ale po individuální chybě jsme dostali čtvrtý gól a utkání už se jenom dohrávalo.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Byl to urputný souboj, k vidění bylo noho osobních soubojů a faulů. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme dali tři branky. Nejsem spokojený s naší obrannou fází.