Po prohře s lídrem nestačil starší dorost ani na ledě druhé Slavie

Plzeň - Starší dorost po deseti vítězstvích v řadě nezažil úspěšný víkend. Včera podlehl před svými fanoušky vedoucí Spartě, dnes si připsal další porážku na ledě druhé Slavie.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

7:4
3:1, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 2. Brož (Duda, Kern), 17. Šteiner (Vildumetz, Netolický), 18. Vobořil (Kern, Brož), 23. Kern (Steinocher, Šergl), 33. Vildumetz (Duda), 48. Vildumetz (Netolický), 56. Šergl (Steinocher, Kern) – 3. Penc (Eret), 27. D. Roubal (Chalupa, Rubner), 48. D. Roubal (Hanzlík, Rubner), 60. D. Roubal (J. Roubal, Rubner). Rozhodčí: Hornáček - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 10:5, navíc Steinocher (SLA) os. 10 min. trest. Využití: 3:1. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4.

HC Slavia Praha

Patera (Kodad) – Steinocher, Melovič, Vobořil, Duda, Šmíd, Šantrůček – Brož, Matějka, Bajer, Fiala, Vildumetz, Kern, Šteiner, Netolický, Marek, Šergl, Šilhan.

Krasanovský (Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel – Čechura, Sedláček, Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka, Eret, Straka, Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal.

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 2

Vstup do první třetiny se sešívaným podařil na jedničku. Už ve druhé minutě otevřel skóre Jaroslav Brož, který zachytil nahození od Dudy a kličkou do forhendu překonal plzeňského gólmana. Plzeň se ale nenechala zaskočit a při samostatném úniku vyrovnával Adam Penc. Rychlou střelou zápěstím se trefil přesně nad Paterův beton. Slávisté měli následně několik šancí dostat se zpět do vedení. Krásnou souhru předvedl Brož s Kernem a Šerglem, poslednímu jmenovanému ale kotouč vypíchl hostující obránce, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu. Tři minuty před koncem první periody se ale červenobílí zásluhou Davida Šteinera dostali do vedení. Po střele Vildumetze se puk ocitl u Šteinera a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil Krasanovského. O necelou půl minutu později to bylo už 3:1, když Kern zpoza branky nahrál Davidu Vobořilovi, který zvýšil vedení.

I vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe sešívaným. Jan Kern ujel při vlastním oslabení se Steinocherem, který Kernovi perfektně nahrál těsně před brankou. Tomu už nedělalo problém vsítit další gól. Na 2:4 snižoval v 27. minutě David Roubal. Chalupa mu nahrával do jízdy a Roubal střelou zápěstím překonal Pateru. V polovině třetiny si najel Tomáš Vildumetz ze středního pásma až do útočného a od levého mantinelu překvapil Červenku. Do kabin šli tedy domácí s třígólovým náskokem.

Poslední dějství přineslo velice svižný hokej a také spoustu vyloučení. V přesilové hře se opět prosadil David Roubal. Zpoza branky mu nahrával Hanzlík a Roubal střelou z první překonal Pateru mezi betonem a lapačkou. Slávisté ale dokázali bleskově odpovědět. Tomáš Vildumetz jako první našel odražený kotouč od Červenkova betonu a bekhendem přidal svůj druhý gól zápasu. Na svého spoluhráče o několik minut později navazoval Jan Šergl. Ten využil skrumáže před hostujícím brankářem a dotlačil kotouč za Červenku. Na konečných 7:4 snižoval David Roubal. Ten zkompletoval svůj hattrick při přesilové hře pět na tři, když dorážel odražený kotouč za Paterova záda Slávisté si tak z tohoto duelu odnášejí cenné tři body.

Petr Vyskočil (HC Slavia Praha): „Při hře pět na pět jsme podávali velice solidní výkon. Jediná negativní věc je spousta vyloučení.“

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): „Rozhodly přesilové hry. Když jsme měli nějakou šanci snížit, tak jsme vzápětí dostali gól.“