CHM - PLZ 6:4

CHM - PLZ 6:4 - Vstup do druhé třetiny zhatil plány na bodový zisk

Plzeň - Indiáni ve dvou třetinách drželi s domácími více než krok, ale prostřední část se jim hrubě nevyvedla a domů se tak modrobílí vracejí s prázdnou.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

6:4
1:2, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) – 4. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. Sklenička (Schleiss, Hrnka). Rozhodčí: Polák, Pražák – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Flemming (CHM) 5 + DKU, Huml (CHM) 10 min. os. trest. Využití: 2:2. . Diváci: 3744. Střely na branku: 38:19. Zblokované střely: 8:9. Hity: 15:8. Vhazování: 48:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Piráti Chomutov

Laco (Strmeň) – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.

HC Škoda Plzeň

Machovský (od 40. Polívka) – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Sklenička, Kubka, Kvasnička, Špaček – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna, Stach, Svoboda – Lev, Hrnka, Johnson – Suchý, Koreis, Schleiss.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 40 29 5 24 82,76 0
Patrik Polívka 20 8 0 8 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Tomáš Hrnka 0 1 1 1 2
Miroslav Indrák 0 0 0 -3 2
Nicholas Johnson 0 0 0 -1 0
Jakub Koreis 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -2 0
Ondřej Kratěna 0 2 2 -1 0
Dominik Kubalík 0 0 0 -2 0
Branislav Kubka 0 0 0 1 2
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Jakub Lev 1 0 1 -1 2
Michal Moravčík 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 1 1 -2 0
Jan Schleiss 0 1 1 1 0
David Sklenička 1 0 1 0 0
David Stach 0 1 1 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 2 0 2 0 0

komentář

Piráti zažili hodně těžký start utkání. Po pětasedmdesáti sekundách byl do konce utkání vyloučen Brett Flemming. Za další necelé dvě minuty byl vyloučen Ondřej Dlapa a hosté měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Tomáš Svoboda dostal puk na levou stranu a po krásné kombinaci překonal pozdě reagujícího Laca.

Severočeši odpověděli na začátku desáté minuty, kdy nahození Jana Rutty tečoval za záda Machovského Ivan Huml. Ještě ani nedozněla radost chomutovských fanouškům a Plzeň opět vedla. David Stach našel přihrávkou z levé strany najíždějícího Tomáše Svobodu, který přidal svou druhou branku v utkání. Od branky Ivana Humla uplynulu dvadvacet sekund. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Škodu.

Kouč Růžička měl v kabině nejspíše rázný projev. Nástup Pirátů do druhé třetiny byl totiž famózní. Již ve čtrnácté vteřině vjel před branku Machovského písecký rodák Jan Rutta, který bekhendem k tyči vyrovnal. Uplynula další půlminutka a bylo to již 3:2. Vladimír Růžička ujel po pravé straně do útočného pásma, kde skvěle naservíroval kotouč pro Marka Tomicu, který rychlou střelou překonal bezmocně natahujícího brankáře.

Piráti nepolevovali a přidali čtvrtou branku. celkem třetí během dvou a půl minut. Plzeňský obránce neodehrál ideálně kotouč a nahrál na hokejku Michalu Vondrkovi, který si najel před branku a dal svojí další ligovou branku. Plzni mohla snížit v osmadvacáté minutě, ale Miroslav Indrák nejdříve trefil jen masku Laca, Kubalík následně netrefil odkrytou branku.

Indiáni se dočkali snížení až v pětatřicáté minutě. Ondřej Kratěna přesným pasem zpoza branky našel Jakuba Lva, kterému se povedlo překonat bezmocného Laca potřetí. Domácí celek chtěl jít do kabin s dvoubrankovým náskokem, což se nakonec povedlo. Při přesilové hře napřáhl na pravém křídle Ivan Huml, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Druhá třetina skončila 4:1 pro Chomutov.

Hosté se přiblížili na rozdíl jedné branky na začátku třetí třetiny. Jan Schleiss předvedl skvělý přehled a na pravém křídle si počkal na nájezd Davida Skleničky, kterému předal puk. Plzeňský obránce následně překonal Jána Laca. Plzeň chtěla vyrovnat, ale nepovedlo se jí to. David Kämpf minutu a půl před koncem získal puk, najel si s ním k modré čáře a obloučkem rozhodl o třetí výhře Pirátů v sezóně.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Měli jsme určitý plán, který jsme chtěli přenést do hry. Díky vyloučení ovšem brzy shořel. Byla to těžká situaci a my museli reagovat, dostali jsme navíc branku. Sice jsme vyrovnali, ale po chybě hned po vhazování jsme opět inkasovali. Musím říct, že v kabině proběhla po první třetině menší bouřka. Změnily jsme plány, věděli jsme, že má Plzeň mladou obranu, a tak jsme do druhé třetiny vletěli. Myslím si, že nás byl plný led a de facto se tím utkání rozhodlo. Smekám před soupeřem, který to nevzdal a dostal se dvakrát na rozdíl jedné branky. Občas při nás stálo štěstí, ale já jsem nesmírně spokojený, že jsme utkání nakonec zvládli. Některé věci si budeme muset rozebrat na videu, protože těch chyb bylo dost.“

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Zápas jsme měli dobře rozehraný a po první třetině jsme vedli 2:1. Bohužel se nám nepovedl vstup do druhé třetiny, kdy jsme utkání během tří minut ztratili. Chtěli jsme se brankou dostat do hry, což se nám povedlo, ale poté jsme opět inkasovali. To samé se stalo ve třetí třetině a domácí tedy vyhráli.“