PLZ – CHM 4:1

PLZ – CHM 4:1 – Indiáni se dočkali první výhry v nové sezóně!

Plzeň – Ve třetím přípravném utkání slaví modrobílí první vítězství, když skvělou závěrečnou třetinou rozsekli duel s Piráty z Chomutova.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

4:1
0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 40. Svoboda (Johnson, Kratěna), 48. Kubalík (Indrák, Stach), 55. Kubalík (Stach, Indrák), 59. Kratěna – 37. Račuk (Kämpf). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1534. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Špaček, Čerešňák, Kadlec, Sklenička, Moravčík, Holý – Kubalík, Lev, Indrák – Johnson, Stach, Kratěna – Svoboda, Preisinger, Yellow Horn – Krliš, Kodýtek, Suchý.

Piráti Chomutov

Král (Strmeň) – Skinner, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Tejnor, Chalupa, Havel – Poletín, Huml, Koblasa – Tomica, Šťovíček, Skokan – Sklenář, Kämpf, Račuk – Chrpa, Kaše, Hlava.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a Král se je již po první vážnější akci pouze otáčel, když Preisinger v situaci dva na jednoho našel Svobodu, který tísněný nastřelil pouze boční konstrukci. Po chvilce pomohla hostům tyč znovu. Indrák oslovil mezi kruhy Lva, jenž byl opět až příliš přesný. Na druhé straně v početní výhodě vybruslil do podobné palebné pozice od mantinelu Skokan, našel však pouze připravenou náruč Machovského. Jen co se modrobílí dostali do plného počtu, dostal se za obranu soupeře Indrák a stvrdil domácí hattrick, když ranou po ledě znovu rozezvučel tyč. Další podobný výpad předvedl Kratěna po pasu Lva, Král zasáhl ramenem. A tak do vedení mohli jít Piráti. Havel našel před Machovským Tomicu, který ovšem zblízka přestřelil.

Druhou část odšpuntoval svou tečí Yellow Hornovy příhry Kubalík, touš se mezi tři tyče nevešel. Asistent se po chvíli proměnil ve střelce a vyprášil Královy betony. S tvrdou ranou přispěchal i Svoboda, puk mířil příliš nad. Hosté se osmělili Šťovíčkem, který se vracel z trestné lavice, Machovský byl však připraven. Činil se i Král proti Kratěnovi z mezikruží betonem, jemuž zpoza brány naservíroval Kubalík. Podobně předložil Račuk Kämpfovi na druhé straně, finální střela ale mířila mimo. Jenže akce pokračovala a po pár vteřinách hry si oba hráči role vyměnili a Marek Račuk otevřel střelecký výčet dnešního střetnutí - 0:1! Brzy měl srovnání na holi Kadlec, tvrdou ránu od modré gólman Pirátů zvládl zlikvidovat. Za nedlouho poté Suchý naservíroval puk Holému, jehož pokus z první opět na Krále neplatil. Devětadvacet vteřin před koncem se ale již domácí dočkali. Johnson krásně předložil přes obránce od tyče k tyči na Tomáše Svobodu, jehož pokus z první zamířil přesně do horního růžku - 1:1!

Dlapa byl první střelcem závěrečné části, Machovský ovšem nezaváhal. Poté Kudělka oslovil střílenou přihrávkou Šťovíčka, ten černý nesmysl netrefil ideálně. Chomutov zahrozil i v oslabení, když všem na ledě pláchl Kämpf, dobruslil ho však Čerešňák a čistě odzbrojil. Domácí brankář již brzy zasahovat musel, když skvěle vytáhl pokus Račuka po příhře Sklenáře. A tak nakonec udeřila Plzeň. Indrákovu polostřelu-polopřihrávku Dominik Kubalík protečoval za záda Krále - 2:1! S brzkou snahou o vyrovnání přispěchal Flemming, jehož tvrdá a přesná pumelice byla pro Machovského těžkým oříškem. Podobně to zkusil i Račuk, brankář indiánů i přes značně zakrytý výhled zvládl své barvy podržet. A tak Západočeši rozhodli třetí brankou v početní výhodě. Dominik Kubalík obdržel kotouč k levé tyči, udělal otočku a zasunul do prázdné klece u tyče pravé - 3:1! Chomutov už i přes velkou snahu v závěru, navíc i v přesilové hře, skórem pohnout nedokázal – naopak. Puk do opuštěné svatyně Pirátů doslova dovezl Ondřej Kratěna – 4:1! Indiáni tedy slaví v nové sezóně první vítězství, jejich soupeř naopak první porážku.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): My jsme už konečně chtěli vyhrát zápas, kluci makali, trénovali a dosáhnout vítězství jim nešlo. Chomutov je nepříjemný soupeř, naposledy došel až do čtvrtfinále. Věděli jsme, že to nebude lehké, mladí kluci se dnes ale ukázali opravdu dobře. V první i druhé třetině jsme byli více na kotouči, ale napadalo nám to tam až v té třetí.

Petr Martínek (asistent trenéra Piráti Chomutov): Zbytečná vyloučení nás stála zápas. První třetinu jsme zvládli celkem v pohodě, v té druhé nás domácí zatlačili a my jsme začali zbytečně chybovat, z čehož pramenily naše chyby. Domácí ty přesilovky hráli výborně a rozhodli tím zápas.