PLZ - KOM 3:6

PLZ - KOM 3:6 - Třetí prohra v řadě, Škoda nestačila na Kometu

Plzeň - V páteční podvečer si do západočeské Home Monitoring Arény našla cestu Kometa Brno. Hostujícímu celku se velmi povedla první třetina, kterou Jihomoravané vyhráli 4:1, domácí se snažili skóre dotáhnout, ale Kometa vždy odskočila a nakonec si z Plzně odváží výhru 6:3. Jednou z pozitivních zpráv je premiérová branka pro Coltona Yellow Horna, jenž se prosadil hned při svém debutu.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

3:6
1:4, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 9. Stach (T. Svoboda), 35. D. Kubalík (Kracík), 56. Yellow Horn (Koreis, Polívka) – 5. Čermák, 6. M. Kvapil (M. Erat, Nečas), 9. Dočekal (TS), 14. Dočekal (J. Káňa), 46. Zaťovič (Haščák), 59. Čermák (J. Káňa). Rozhodčí: Hodek, Krob – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc Kováčik (KOM) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 524. Střely na branku: 22:34. Zblokované střely: 26:18. Hity: 14:11. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Machovský (od 6. Polívka) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kubka – T. Svoboda, Stach, Kratěna (C) – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Hrnka, Schleiss – Johnson, Koreis, Yellow Horn. Trenér: Michal Straka.

HC Kometa Brno

Čiliak (od 41. Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dymáček, Hruška (A), H. Zohorna – T. Vondráček. Trenér: Kamil Pokorný.

Colton Yellow Horn 1 0 1 -1 0

Vstup do utkání mezi Plzní a Kometou se povedl jednoznačně lépe hostujícímu týmu. Gólman Matěj Machovský si dvakrát nevybral úplně světlý moment, díky čemuž se brněnské mužstvo dostalo do vedení 2:0. Nejprve se v páté minutě prosadil kapitán jihomoravského týmu Leoš Čermák, který kousek za modrou čarou nahodil touš na domácí branku a ten skončil až v síti. O minutu později vyrazila Kometa do rychlého brejku, Erat našel Marka Kvapila, jenž si povyjel do dobré pozice mezi kruhy a trefil se přesně nad Machovského lapačku. To už bylo na gólmana Plzně moc, Matěj Machovský odjel na střídačku a jeho místo v brankovišti zaujal Patrik Polívka.

V deváté minutě se povedlo indiánům snížit nepříznivý stav. Tomáš Svoboda vjel bleskově do útočného pásma, přes celou jeho šířku našel výborně najetého Davida Stacha, který v pohodě trefil za přesunujícího se Marka Čiliaka a mohl slavit premiérový gól za Škodovku. Ihned po buly vyslal Kracík do šance Kubalíka, ten rozvlnil síť, byla to však jen ta ochranná. Stále běžela devátá minuta, když se do samostatného úniku probojoval Martin Dočekal, toho dle sudích fauloval Pulpán. Hostující forvard poté s obrovským štěstím proměnil trestné střílení. Zdálo se, že Polívka puk drží mezi betony, ten však nakonec propadl za brankovou čáru. Tentýž hráč, tedy Martin Dočekal, se o pět minut později prosadil znovu, přesnou střelou k tyči přidal čtvrtý gól Komety. Kubalík poté trefil v přesilovce jen tyč, indiáni tak odcházeli do kabin s nehezkým skóre 1:4.

Do prostřední třetiny vstoupili lépe svěřenci Michala Straky a Ladislava Čiháka. Ti v letošní sezoně poslali poprvé do hry Coltona Yellow Horna, který se ve dvacáté třetí minutě dostal do pěkné šance, když mu Koreis přistrčil touš a útočník Plzně napálil spojnici brněnské klece. Následně se do další příležitosti hostí protlačil Martin Erat, puk se ještě odrazil k Martinu Nečasovi, který už chtěl dorážet, ale výborně proti němu zasáhl Peter Čerešňák. O chvilku později hráli indiáni přesilovou hru, ve které ždímali Kometu v útočném pásmu, ale branka z toho nebyla.

David Stach nejprve přihrál mezi kruhy Kubalíkovi, ten však trefil jen připraveného Čiliaka, s dorážkou chtěl přispěchat Indrák, ale k pořádnému zakončení už se nedostal. Škodovka i nadále měla tlak, ale také velikou smůlu, defenziva Brna oslabení se štěstím přežila bez úhony. Až pět minut před koncem prostřední periody mohla Home Monitoring Aréna znovu propuknout v jásot. Západočeši měli k dispozici další početní výhodu, kanonýr Dominik Kubalík si nelámal hlavu se zbytečnými kombinacemi, vyjel si od pravého mantinelu a výstavní ranou pod břevno snížil na 2:4! Ke konci druhé dvacetiminutovky se celkem přitvrdilo, nic to ale nezměnilo na skóre. Před třetí částí tedy Plzeňáci ztráceli na Kometu ještě dva branky.

Ke konci druhé třetiny měl nějaké zdravotní potíže brankář Brna Marek Čiliak, na poslední dvacetiminutovka základní hrací doby ho tak nahradil zaskakující gólman Karel Vejmelka. Indiáni se hnali do útočení, ale v zakončení byli bezzubí, jak to ukázal Kracík, jehož slabou střelu po ledě bez problémů lapil Vejmelka. A tak opět trestala Kometa. Škodovka nechala mezi kruhy úplně volného Martina Zaťoviče, toho přesným pasem zpoza branky nalezl Haščák. Zaťovič si poté podržel touš a trefil se pod vyrážečku Patrika Polívky, bylo to 2:5.

Od tohoto momentu už se střetnutí spíše jen dohrávalo, Kometa si v klidu hlídala získané vedení, indiáni sice občas zahrozili, ale se všemi pokusy si brněnská defenziva poradila. Změnit se pokusil čtyři minuty před koncem utkání Colton Yellow Horn, který se prohnal do útočného pásma a ukrytou střelou se prosadil hned při své premiéře! Akcie indiánů definitivně zmrazil Leoš Čermák, který se minutu a půl před koncem v útočném pásmu zmocnil touše a přesnou ranou do šibenice přidal svůj druhý gól v utkání. Škodovka tak ani napotřetí v novém ročníku nedokázala uspět.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, být na kotouči, což se nám zprvu dařilo, ale bohužel jsme dostali velmi laciné branky. Se soupeřem jako je Kometa, která má letos skvělé mužstvo, se nám to prostě nesmí stávat. První třetinu jsme prohráli 1:4, to nebylo vůbec dobré, řekli jsme si, že musíme bojovat, hrát aktivně a nesmíme to vzdát. Druhou třetinu jsme vyhráli 1:0, mohlo toho být víc, ale bohužel nakonec nic. Teď se nám nedaří, musíme ale zvednout hlavu a kluky podpořit za dobrý výkon ve druhé třetině.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Jsem rád, že si z Plzně vezeme tři body. Měli jsme skvělý vstup do utkání, pomohla k tomu naše dobrá produktivita, když nám tam spadlo skoro všechno, střely byly přesné. Ve druhé třetině jsme chtěli hrát disciplinovaně, soupeře jsme až moc často pouštěli do šancí. Ve třetí třetině jsme si věřili, toto mužstvo je zkušené a dotáhlo to do vítězného konce. Mrzí nás zranění Marka Čiliaka, který chytal výborně, ale i Karel Vejmelka si vedl dobře. Domů jedeme velice spokojení.