PLZ - SPA 2:3pp - Velké drama přineslo indiánům bod

Plzeň - Parádní hokejová bitva se strhla při nedělním podvečeru na západě Čech, nakonec si oba celky body dělily a bonusový putuje do Prahy.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:3p
0:0, 1:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) – 33. P. Vrána (TS), 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána). Rozhodčí: Polák, Pražák – Kotlík, Zíka. Vyloučení: 10:10, navíc Lev (PLZ) a Eminger (SPA) oba os. 10 min. trest. Využití: 0:1. Diváci: 6079. Střely na branku: 29:35. Zblokované střely: 12:11. Hity: 21:11. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Machovský (Sochůrek) – Němeček, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák, Frühauf – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Kracík, Hrnka – Kodýtek, Koreis, Vondráček.

Škarek (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Gernát, Švrček, Barinka, Piskáček, Kalina – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

Tomáš Vondráček 1 0 1 1 0

Opatrný úvod přinesl vážnější šanci až při početní výhodě indiánů, nikoliv však na domácí straně. Všem na ledě totiž pláchl Forman a od gólu jej zastavil po kličce do forhendu až Machovského pravý beton. Naopak levý zase vytasil Škarek na druhé straně, když se mezi kruhy zjevil Vondráček. Gólové parametry měla i dělovka Čerešňáka pár kroků za modrou, hostující gólman musel do akce povolat vyrážečku. V situaci dva na jednoho zahrozil také Kracík, který řádně provětral ramenní chránič gólmana Sparty. V závěru úvodního dějství se naopak musel mít na pozoru Machovský. Nejprve zlikvidoval šanci osamoceného Kumstáta na brankovišti, po chvilce si sjel mezi kruhy Gernát, skóre se však v úvodní části již nezměnilo.

Prostřední třetinu odšpuntoval svou dělovkou z mezikruží Lev, na Škarka si však nepřišel, stejně jako po chvilce nadvakrát Hrnka na brankovišti a Kubalík z pravého kruhu. Na druhé straně se osmělil Cingel, který z levé strany donutil Machovského k zákroku betonem. V ještě větší šanci se za nedlouho poté zjevil Řepík pálící z první po križné přihrávce napříč pásmem, minul však zařízení. V polovině utkání domácí obrana chybovala a Pulpán hasil únik Petra Vrány jen za cenu faulu. Forvard Sparty trestné střílení proměnil se štěstím, když puk přešel brankovou čáru až po dotyku s tyčkou i výstrojí domácího gólmana - 0:1! Modrobílí navíc během chvilky putovali dvakrát do čtyř a Pražané trestali. Velký závar spustili před domácí svatyní Vrána s Hlinkou a dílo zkázy pro Západočechy dokonal u levé tyče sjíždějící Lukáš Pech - 0:2! Indiáni odpověděli těsně před druhou sirénou. Tomáš Vondráček si vyjel zpoza branky až před ní a našel mezírku v postavení Škarka - 1:2!

V poslední dvacetiminutovce jako první zahrozili hosté. Cingel dostal příliš prostoru mezi kruhy a pořádně protáhl Machovského. Domácí o sobě dali vědět po tečované střele Hrnky z levého kruhu, která skončila na Škarkově vyrážečce. Před gólmanem Sparty se vzápětí zjevil Kratěna, zamířil však o kousíček nad. Diváky zvedla ze sedaček i povedená teč Indráka Čerešňákovy pobídky od modré, brankář hostí ovšem zvládl bravurně zakročit betonem. Ty sklapl včas i proti Kubalíkovi, který v situaci tři na dva vypálil z pravé strany. Poté to již indiánům vyšlo a kdo jiný než nejlepší kanonýr soutěže mohl protrhnout domácí střeleckou smůlu. Dominik Kubalík se dostal k puku na brankovišti a naložil s šancí s bravurou - 2:2! Další malé vítězství zaznamenal pro modrobílé Lev, který se pěstně utkal s Emingerem a svého soka poměrně jasně skolil.

V prodloužení se nejprve do úniku dostal Pech, střela mezi betony ale na Machovského neplatila. Na druhé straně se zase utrhl Čerešňák, ani on ale nerozhodl. To se povedlo až tři vteřiny před koncem Jaroslavu Hlinkovi, který využi ldorážkou velký zmatek před domácí svatyní - 2:3!

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Čtyřicet minut to nebyl ideální výkon, něco tomu chybělo, bylo tam hodně promarněných přesilovek. Z tolika početních výhod bychom měli něco vytěžit, to se nepodařilo. Naopak Spartě jsme zbytečnými zákroky darovali mraky přesilových her a oni na to mají kvalitní hráče, takže nás potrestali. Třetí třetina z naší strany byla dobrá a nakonec se nám povedlo s tím výsledkem něco udělat.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Myslím, že to bylo velice vyrovnané utkání. V prvních dvou třetinách nám to dobře bruslilo, ve třetí třetině jsme ale ztratili na aktivitě, bohužel jsme pak inkasovali. Ale i za dva body jsme dnes rádi a můžeme být spokojení.