Junioři načali sezónu bůrem pro domácí Chomutov!

Plzeň - Mladé pušky ze západu Čech potvrdily formu z přípravy a do extraligové sezóny vstoupily nejlepším možným způsobem - přesvědčivou výhrou na ledě dvojnásobného mistra z posledních tří let!

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

1:5
1:0, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Polák (Smutný, Hlaváček) – 27. Stráský, 35. Rubner (Kodýtek, Kaňák), 49. Kvasnička (Suchý, Kodýtek), 52. Vavřička (Chalupa), 59. Kokoška (Pokorný). Rozhodčí: Hlinka, Petružálek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 21:33. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Piráti Chomutov

Pavlát (Strejc) – Hlaváček, Kopic, Gröger, D. Novák, Lidák, Smutný, Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Részegh, Rindoš, Chlán, Hřebíček, Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek.

HC Plzeň 1929

Zeman (Krasanovský) – Kvasnička, Kaňák, Sysel, A. Novák, Krystl, Pokorný – Korelus, Stránský, Hanzlík, Kučera, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Suchý, Rubner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Adam Zeman 60 0 1 20 95,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Hanzlík 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 0 1 1 0 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 2 2 1 0
Filip Kokoška 1 0 1 2 0
Tomáš Krystl 0 0 0 3 0
Tomáš Kučera 0 0 0 0 0
David Kvasnička 1 0 1 0 0
Adam Novák 0 0 0 1 0
Jakub Pokorný 0 1 1 0 2
David Roubal 0 0 0 2 0
Marek Rubner 1 0 1 0 2
Jiří Stráský 1 0 1 2 0
Filip Suchý 0 1 1 1 0
Jakub Sysel 0 0 0 1 0
Jakub Vavřička 1 0 1 0 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 1 0

komentář

Piráti šli v utkání rychle do vedení. Již na konci čtvrté minuty Tom Polák využil chyby v plzeňské obraně, projel pásmo a bekhendovým blafákem otevřel skóre – 1:0. Téměř v polovině třetiny byl blízko vyrovnání Petr Kodýtek, jenž po přihrávce Filipa Suchého zpoza brány rozezvučel tyč za Dominikem Pavlátem. Krátce poté se v dobré šanci ocitl Martin Hřebíček, ale radost mu zkazil Adam Zeman, který se stihl včas vrátit do brankoviště.

V patnácté minutě zvonila tyč za domácím brankařem podruhé. Tentokrát ji nastřelil z ostrého úhlu Tomáš Vracovský. Do konce třetiny Dominik Pavlát polapil pokusy Marka Rubnera, Matěje Chlupy a Tomáše Vracovského. Do kabin po první periodě odcházeli šťastnější domácí.

Do prostředního dějství lépe vstoupili hosté. Již ve dvaadvacáté minutě se ocitl před bránou úplně osamocený Filip Suchý. O dvě minuty později byl znovu v akci vítěz kanadského bodování z loňského ročníku, když měl dobrou pozici v levém kruhu. V 27. minutě Plzeň vyrovnala. Jiří Stráský projel obranou, otočil se mezi kruhy a vymetl šibenici chomutovské klece – 1:1.

V polovině zápasu zápasu Jan Svoboda přihrál v přečíslení dva na jednoho Petru Chlánovi, který ale sám před brankářem neuspěl. O pár okamžiků později měl na holi gól Josef Rindoš, který nepřekonal ležícího Adama Zemana. Ve 35. minutě si indiáni vzali vedení, zařídil ho Marek Rubner střelou z mezikruží – 1:2. Vedení už si Plzeň do konce třetiny pohlídala.

V počátku posledního dějství mohl vyrovnat Jan Svoboda, který se přes obránce natlačil před bránu, ale tu z blízkosti vysoko přestřelil. Krátce poté byl v dobré pozici mezi kruhy Marek Roubal, z osy však netrefil bránu. Ve 49. minutě David Kvasnička dostal od modré křižnou přihrávku na levou stranu, popojel blíže k brance a z kruhu trefil vzdálenější šibenici – 1:3. V polovině třetiny potom Tomáš Vracovský po výborné přihrávce nastřelil tyč.

V čase 52:00 Jakub Vavřička dostal přihrávku zpoza brány a vymetl horní roh – 1:4. Poslední rána přišla pro domácí v 59. minutě, kdy Dominik Pavlát vyrazil střelu Jakuba Pokorného pouze před sebe, odkud nezaváhal Filip Kokoška a uzavřel stav zápasu na konečných – 1:5.

Ohlasy trenérů

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Plzeň hrála od první minuty s větší chutí. I když jsme dali první gól, vůbec jsme se nedostali do tempa. Nedařilo se nám hrát, co jsme chtěli, protože jsme neměli vůbec žádný pohyb. Chyběla nám i chuť, což nás trápí celou dobu, kdy jedeme v sinusoidách. Myslím, že od vyrovnání to byl jednoznačný zápas a Plzeň nás přehrála. Jela si to svoje a my jen koukali. Takovým způsobem, jaký jsme předvedli, se hokej v dnešní době hrát nedá.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Jsme rádi, že jsme vyhráli první venkovní zápas. V první třetině byl podle mého Chomutov lepší. Nebylo to jen tím, že dal gól, ale měl i víc ze hry. Od druhé třetiny jsme měli víc ze hry a proměnili jsme i šance.“