Junioři úvodní domácí duel nezvládli

Plzeň - Junioři se poprvé v novém ročníku představili na domácím ledě, jejich soupeřem byli Rytíři z Kladna. Indiáni měli možná trochu více ze hry, ale Kladno využilo každou svou šanci a nakonec zvítězilo 6:3.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

3:6
1:2, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Kokoška (Vracovský, Kaňák), 24. Hanzlík (T. Kučera), 25. Vavřička (Kvasnička) – 6. Keszi (Havelka, Patyk), 20. Balcar (Okegawa), 22. Schildhabel (Kalaj, Kubík), 30. Kalaj, 35. Kalaj (Schildhabel), 44. Havelka (Keszi). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 3:7, navíc Rubner (PLZ) 5 min + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6.

Zeman (od 41. Krasanovský) – Kvasnička, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl "C", Pokorný – Stráský "A", Hanzlík, T. Kučera, Vavřička, Chalupa, Kodýtek "A", Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner. Trenér: David Bruk.

Rytíři Kladno

Stahl (Jiroušek) – Havelka "A", Smrž, Kiml, Chládek, Šíma, Zelingr, Balcar – Vach, Kubík, Patyk "C", Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel "A", Řepka, Keszi, M. Kučera, Kalaj. Trenér: Jindřich Lidický.

Tomáš Vracovský 0 1 1 -2 2

Do druhého kola DHL Extraligy juniorů vstoupili domácí indiáni úplně skvěle, už po devatenácti se prosadil Filip Kokoška! Hostující gólman David Stahl vyrazil ránu Vracovského před sebe a domácí forvard s číslem 20 na zádech dorazil puk do sítě. Poté měli domácí i nadále tlak, dobře bruslili, ale ve všech dobrých příležitostech je vychytal gólman Středočechů. V šesté minutě už bylo srovnáno. Vincent Keszi se po skrumáži před Zemanovou brankou dokázal nejlépe zorientovat a využil v podstatě první velkou šanci Rytířů.

Poté se hra velice vyrovnala, hosté hráli do obrany velmi poctivě, takže se indiáni nemohli dostat do pořádného zakončení. Navíc byl v patnácté minutě úvodní periody byl za zásah do oblasti hlavy a krku na pět minut a do konce utkání vyloučen domácí forvard Marek Rubner, Kladnu se tak naskytla skvělá šance na otočení skóre. Dlouhé početní výhoda zůstala nevyužita, ale po jejím skončení už udeřilo. Adam Balcar svižnou střelou nedal Zemanovi šanci zasáhnout a Kladno se dostalo poprvé v utkání do vedení.

Do prostřední periody opět vlétli domácí, hned po úvodním buly se do přečíslení hnali Kodýtek s Kokoškou, ale druhý jmenovaný nedokázal zakončit. A pak se do rychlého brejku vydali hostující borci. Krešimir Schildabel ujížděl sám na brankáře Adama Zemana a dokázal zvýšit stav utkání už na 3:1. Ale domácí mladé pušky se nenechaly srazit nepříznivým skóre a během dvou minut srovnali krok. Nejdříve se v útočném pásmu dostal ke kotouči Štěpán Hanzlík a svou skvělou ranou z levého kruhu nedal Stahlovi šanci zasáhnout.

O pár sekund později uviděl Kvasnička dobře najetého Jakubu Vavřičku, který pěknou střelou z levé strany propálil výstroj Stahla, a zařídil tak remízový stav 3:3. V polovině střetnutí ukázala plzeňská defenziva, jak se nemá bránit. Zeman vyjel daleko ze své branky, nedokázal však odpálit puk do bezpečí, až se k němu dostal Adam Kalaj, jenž poklidnou kličkou do bekhendu poslal touš do prázdné klece. A o pět minut později dokázal Adam Kalaj využít i přesilovou hru, když byl nejpohotovějším hráčem na brankovišti, zaznamenal tak pátý gól Středočechů.

Ve třetí části museli domácí hodně zabrat, aby se dostali zpátky do utkání, zdolání dvoubrankového vedení však nevypadalo jako nejlehčí úkol. Kladno se moc dobře bránilo a i v poslední periody udělilo indiánům lekci z produktivity. Do dobré šance se sice procpal Tomáš Vracovský, ale Stahl ho skvěle vychytal a Kladno se vydalo do rychlého brejku. Keszi bleskově objel branku, na pravé straně našel beka Dominika Havelku, jenž přesnou střelou z první překonal Filipa Krasanovského, který na poslední dvacetiminutovku vystřídal v plzeňském brankovišti Adama Zemana. Rytíři si poté už výsledek pohlídali a mohou slavit výhru 6:3.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Nejsme spokojení, protože jsme prohráli vysoko 3:6. Průběh utkání byl poměrně vyrovnaný, Kladno využívalo brejkové příležitosti a my jsme se trápili v koncovce. Zápas ovlivnil faul Rubnera, kdy dostal trest do konce utkání, také za stavu 3:3 chyba naší defenzivy, když jsme měli tlak, ale znovu jsme Kladnu pomohlo. Hosté zaslouženě vyhráli, protože proměnili své šance, kdežto my ne.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Domácí na nás vlétli a hned nám dali gól, zpočátku byli lepší. Plzeň má v týmu výborné individuality, což jsme věděli. Řekli jsme si, že se je pokusíme nějak odbránit a podnikat protiútoky. To se nám podařilo. My jsme vyhráli, ale domácí byli herně trošku lepší. Branky jsme dávali poměrně snadněji než domácí, kteří se na ně strašně nadřeli. Utkání asi rozhodl gól na 5:3, jinak bylo důležité, že se nám vždy dařilo odskočit.