JUN: PLZ – TRI 4:6

V napínavém utkání podlehli indiáni Třinci

Plzeň - To bylo drama. Bohužel pro Plzeň ale se smutným koncem. Západočeši sice čtyřikrát nad Třincem vedli, ale ani jednou vedení neudrželi a ve třetí třetině o něj přišli. V důležitém souboji tak přenechali body Ocelářům.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

4:6
1:1, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: 7. Kokoška (Kodýtek), 26. Chalupa (Vavřička, Kvasnička), 35. Kantner (Kokoška, Kodýtek), 47. Kantner (Kokoška, Kodýtek) – 13. Radzienciak (Cihlář, Stuchlík), 29. Kaukič (Bartko, Mach), 38. Kvasnica (Hladoník, Hrehorčák), 49. Lacka (Kaukič), 50. Kvasnica (Hrehorčák), 60. Hladoník (Kvasnica). Rozhodčí: Souček – Štofa, Beneš.. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.

Kolář (Zeman) – Kačena, Staněk, Kvasnička, Kaňák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, D. Roubal, Eret.

HC Oceláři Třinec

Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Radzienciak, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlár, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Irgl, Hladoník (A), Lacka (A).

Jakub Vavřička 0 1 1 0 0

Již od úvodu zápasu se hrálo ve velmi dobrém tempu. Indiáni byli zpočátku lepším týmem, na ledě měli mírnou převahu. První větší šance se zrodila až v páté minutě, kdy se k odraženému puku dostal Jakub Vavřička, ale Matěj Loubal byl připraven. Krátce nato se hostující gólman zaskvěl proti ještě větší šanci – tu měl Matěj Chalupa, jenž zůstal zcela osamocený před brankářem. V sedmé minutě už se Plzni podařilo zúročit tlak. Filip Kokoška se dostal ke kotouči po vyhrané buly Petrem Kodýtkem a sám před brankářem to udělal velmi dobře – 1:0!

Indiáni pak nevyužili přesilovou hru a do hry se ve druhé polovině první třetiny dostali Oceláři. Nejprve měl dobrou šanci po pasu od Cihláře Stuchlík, ale bekhendem zamířil jen do břevna. Krátce nato se tato dvojice podílela na vyrovnávacím gólu Ocelářů, který dal střelou z levého kruhu pro vhazování Grzegorz Radzienciak – 1:1! Vedení mohl Plzni vrátit Petr Kodýtek po pasu od Kokošky, jenže to by v brance Třince nesměl být Loubal. Modrobílí si v závěru dvacetiminutovky vyzkoušeli ještě jednu přesilovou hru, ve které měli velmi dobré šance Chalupa s Pokorným. Stav už se ale před první sirénou neměnil.

Na počátku druhé třetiny si Plzeňští vybojovali třetí přesilovou hru, opět v ní ale nedokázali nic moc vymyslet. Oceláři se bránili dobře. Ve 26. minutě se zaskvěl domácí gólman Kristián Kolář, kterého nebezpečnou ranou ohrozil Patrik Hrehorčák. Projevilo se ale pravidlo nedáš-dostaneš, jelikož zhruba o půl minuty později Matěj Chalupa zužitkoval dobrého pasu a střelou mezi betony dal na 2:1! Vedení ale Plzni moc dlouho nevydrželo. Při první početní výhodě Třince se ke střele dostal Lukáš Kaukič a puk skončil až za Kristiánem Kolářem – 2:2!

Svěřenci trenéra Davida Bruka se nadále trápili v přesilovkách, po polovině utkání neproměnili další. Vadit jim to ale moc dlouho nemuselo, jelikož jejich tlak pokračoval i po konci trestu a díky dobré práci Filipa Kokošky zakončoval do prázdné branky Matyáš Kantner, 3:2! Jenomže i potřetí se podařilo Slezanům srovnat stav zápasu. Po přihrávce od Patrika Hrehorčáka nejprve neúspěšně dorážel Jan Hladoník, posléze to ovšem napravil Michal Kvasnica, který tak upravil na 3:3! Kristián Kolář byl v tento moment bez šance. Do šaten se tedy opět šlo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina opět nabídla zajímavou podívanou. Velkou šanci měl ve 42. minutě při vlastním oslabení Matěj Mach, který se dostal do samostatného úniku, ale svoji střelu poslal nad bránu domácích. Krátce nato na druhé straně zahrozil Matěj Chalupa, jehož pokus z voleje ovšem zneškodnil Matěj Loubal. Indiáni se poměrně trápili v přesilových hrách, ve 47. minutě se ale dostali do dvojnásobné výhody a dokázali skórovat. Matyáš Kantner využil důrazu v brankovišti a protlačil puk za záda třineckého gólmana – 4:3!

V rozmezí časů 48:40 – 49:05 se ale odehrály dva klíčové momenty zápasu. Nejprve dokázal Třinec počtvrté v utkání vyrovnat, když se po pasu od Kaukiče prosadil Jakub Lacka! A posléze právě o 25 vteřin později strhnul poprvé v utkání vedení na stranu Slezanů Michal Kvasnica, který do branky dorazil puk ze vzduchu po akci Hrehorčáka. V závěru utkání hráli indiáni ještě bez gólmana, ale prosadit už se dokázali jen svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara – do prázdné brány potvrdil jejich výhru 6:4 Jan Hladoník!

David Bruk (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme dobré první dvě třetiny. V té třetí jsme získali vedení, ale zápas bohužel ztratili. Udělali jsme dvě individuální chyby. To utkání jsme ale neodehráli špatně, měli jsme hodně šancí. O osudu utkání rozhodlo to, že jsme nevyužívali přesilové hry. Myslím si, že tomu zápasu by více slušela remíza.