FIN3: PLZ – TRI 3:2

FIN3: PLZ – TRI 3:2 – V Plzni se letos leskne již druhý pohár! Junioři jsou po starším dorostu taktéž MISTRY!

Plzeň – Klub ze západu Čech slaví po starším dorostu další extraligový primát, když junioři dokázali v nejkratší možné době vyzrát na obhájce titulu a vítěze základní části. Ještě dodejme, že mladší dorost je bronzový.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

3:2
1:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Sysel (Kodýtek, Rubner), 33. Kodýtek, 41. Eret (Kokoška, Kaňák) – 31. Kvasnica (Hrehorčák, Hladoník), 40. Hřehorčák (Hladoník). Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1957. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Plzeň 1929

Kolář (Krasanovský) – Kačena, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, J. Roubal, Vavřička, Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Eret, Rubner.

HC Oceláři Třinec

Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Michal Roman, M. Adámek, L. Doudera, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Jašek, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Kalus.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 36 2 34 94,44 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Eret 1 0 1 1 0
Matěj Chalupa 0 0 0 0 0
Vlastimil Kačena 0 0 0 0 2
Lukáš Kaňák 0 1 1 0 2
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 1 1 2 1 0
Filip Kokoška 0 1 1 1 0
Tomáš Krystl 0 0 0 0 0
Adam Novák 0 0 0 1 2
Jakub Pokorný 0 0 0 1 0
Jakub Pour 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 0 0 0 -1 0
David Roubal 0 0 0 0 0
Marek Rubner 0 1 1 0 0
Jiří Stráský 0 0 0 0 0
Jakub Sysel 1 0 1 1 0
Jakub Vavřička 0 0 0 0 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 1 0

komentář

Utkání začalo pěkně od podlahy, hned v samotném úvodu se mezi kruhy zjevil Kvasnica, úřadující mistr staršího dorostu Kolář však předvedl fantastický zákrok, když puk směřoval mezi ruku a beton. Další tutovku měl na holi v přesilové hře dorážkou Miloš Roman, kterou domácí muž s maskou ukryl do lapačky. A tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Jakub Sysel na modré nic nevymýšlel a jeho rána i s pomocí teče od klubka hráčů před Loubalem skončila až v síti - 1:0! Vzápětí napřáhl od pravého mantinelu Pokorný, třinecký gólman jeho pokus pouze vyrazil ke Kantnerovi, jemuž však gólovou radost překazil sudí pro hru vysokou holí. Až moc přesně poté pálil ihned po buly Rubner, když rozezvučel tyč. Do kabin se tak o první přestávce odcházelo za fotbalového vedení Západočechů.

Třinečtí v úvodu prostřední části nevyužili početní výhodu, hned po vypršení plzeňského trestu se všem na ledě trhl Flok, svižnou střelou ale našel pouze lapačku Koláře. Po chvilce se za obranu Západočechů dostal i Jašek, jeho kličku do bekhendu domácí brankář vybruslil. V polovině utkání se již Třinec dočkal. Kvasnica od pravého mantinelu našel na brankovišti Jana Hladoníka, jenž u levé tyče přehodil nastavený beton - 1:1! Jenže ani ne za dvě minuty již modrobílí opět vedli. Petr Kodýtek napřáhl pár kroků za modrou a zamířil přesně k pravé tyči - 2:1! Srovnat mohl za nedlouho poté Lacka ranou z první po příhře z kruhu na kruh, Kolář se bleskurychle přesunul. Před přestávkou ještě museli Oceláři do čtyř, přesto paradoxně udeřili. Domácí hrubici v rozehrávce využil u levé tyče Hladoník, jenž posunul napříč brankovištěm na Patrika Hrehorčáka, který z první nabídkou nepohrdl - 2:2!

Neuběhla ani minuta ze třetí části a Plzeň se opět trhla do vedení. Kokoška našel mezi kruhy Petra Ereta, jenž z první nedal přemisťujícímu se Loubalovi šanci - 3:2! Stejný hráč to po chvilce zkoušel z plné jízdy z pravého kruhu, hostující gólman touš ukryl do náruče. Na druhé straně se před Kolářem zjevil Hladoník, měl však špatně seřízená mířidla. Lépe si vedl Haman u levé tyče, muž s maskou v modrobílém dresu se ale stihl přemístit. Po chvilce se mezi kruhy dostal ke střele osamocený Jašek, ovšem opět našel pouze zadní mantinel. Když pak Kolář korunoval svůj dnešní výkon bravurním zákrokem ramenem proti Hrehorčákovi, který pálil z první v situaci dva na jednoho, mohly na západě Čech propuknout letos již druhé oslavy mistrovského titulu. Ty první si již užívá starší dorost indiánů.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Nikdy nenajdu odpověď na to, čím to, že jsme proti favoritovi dokázali uspět 3:0. Vypadá to hladce, ale není to vůbec pravda. Byly to nesmírně těžké a vyrovnané zápasy. Já mám pocit, že náš tým byl hladovější a udělal pro to víc.”

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): “U nás se opakuje pořád to samé – my nejsme schopní dát z vyložených šancí gól. To nás stálo i dnes zápas. Ale ta série byla prohraná v Třinci. Je za stavu 0:2 do Plzně… To by byl malý zázrak to tady otočit, i když dneska jsme na to měli. Výborně ale domácím dnes opět zachytal gólman.”