Starší dorost přehrál letňanské Letce!

Plzeň - Západočeský starší dorost přivítal v Home Monitoring Aréně Letce z Letňan. Plzeňský trenérský štáb rozšířil Michal Straka a hned mohl sledovat výhru svého celku!

HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany

4:2
2:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Hajšman (Reitspies), 11. Hasman (Štěpánek), 32. Přikryl (Houdek), 49. Kovařík (Matiášek) – 2. Fabiánek (Rousek, Lytvynov), 20. Fabiánek (Rousek). Rozhodčí: Svoboda – Kotyza, Zimmermann. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 54:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

R. Červenka (Kolář) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Kovařík (A)

HC Letci Letňany

Hamalčík (Pařík) – Klikorka (A), Gebell, Hlinka, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Pinkas, Nedorost, Kocík, Fabiánek (C), Soukup, Danov, Eg Larsen, Rousek (A), Novák, Jelínek

Jan Štěpánek 0 1 1 1 0

Úvod zápasu mezi Plzní Letňanami přinesl bleskové vyloučení na domácí straně, když na trestnou lavici musel putovat plzeňský bek Michal Houdek. Letci využili nabídnutou početní výhodu opravdu velice. U pravé tyče Radka Červenky stál neobsazený Tomáš Fabiánek, který bez větších potíží poslal svůj celek do vedení 1:0. Západočeši začátek zápasu celkem prospali, poté však nastal rychlý budíček, po něm už modrobílí dominovali. V šestí minutě bylo vyrovnáno, to když se do rychlého přečíslení tři na dva dostali právě domácí borci. Kamil Hajšman prokličkoval kolem několika hostující hráčů, dostal se až před brankáře Hamalčíka, kterého se štěstím překonal.

Uběhlo dalších pět minut, během kterých měly západočeské mladé pušky jasně navrch, a bylo to už 2:1 pro Plzeň. Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele dostal Jan Štěpánek, jeho pokus vyrazil Hamalčík před svou klec, kde už číhal Josef Hasman, a skóre bylo otočené! I když byli domácí lepším týmem, Letci občas vystrčili růžky a zle zatápěli obraně Plzně. V poslední minutě první části pak bylo opět vyrovnáno. Lukáš Rousek ve své první obrovské šanci neuspěl, poté však poslal touš před branku, kde číhal Tomáš Fabiánek, jenž zaznamenal svůj druhé zásah v utkání.

Do druhé třetiny se teda šlo znovu za remízové stavu a dlouhou dobu se na ledové ploše nedělo nic zvláštního, co by stálo za zmínku. Pouze se roztrhl pytel s vyloučenými hráči, což hru velice rozkouskovalo, neustále přerušování a hra v nerovnovážném stavu hokeji příliš neprospěla.

Když se hrálo poprvé čtyři na čtyři, dostali se znovu do vedení domácí borci. Na modré čáře se ke kotouči dostal obránce Michal Houdek, poté ho nahodil na klec Letců, před kterou stál připravený Filip Přikryl, jenž touš tečoval. Hamalčík ho sice zbrzdil, ale černá guma se nakonec dokutálela až za brankovou čáru. Před koncem prostřední části měl ještě dobrou možnost domácí forvard Vojtěch Kovařík, leč v dobré pozici pálil pouze doprostřed letňanské svatyně.

V poslední části už se hostující hráči nezmohli na nějaký velký tlak, prakticky domácí svatyni neohrozili. Indiáni si vítězství zkušeně pohlídali a sami vstřelil ještě jednu pojišťovací branku. Z levé strany nahodil na Hamalčíka touš Jan Matiášek, Vojtěch Kovařík ho šikovně tečoval a poté ho ještě pro jistotu dorazil do letňanské klece. Západočeský starší dorost tak poprvé s Michalem Strakou na střídačce zvítězil a získal tři body.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Z mého pohledu byla nejlepší druhá třetina, takhle kdybychom hráli, tak jsme spokojení. Jinak jsme měli dobrý tlak a tvořili si šance kolem branky. Měli jsme i řadu přesilovek, které jsme nesehráli špatně, ale škoda, že jsem v nich nedali nějaký gól, mohli jsme odskočit na větší rozdíl. První a třetí třetina to nebylo ono, ale s druhou jsem opravdu spokojen.

Martin Rousek (HC Letci Letňany): Soupeř byl lepší, měl převahu. První třetinu jsme se ještě drželi, ve druhé byl soupeř lepší, ale dal je jeden gól. V třetí části jsme chtěli se zápasem něco udělat, ale kromě jedené šance jsme si nic nevypracovali. Soupeř byl důraznější před brankou, nás tam k ničemu nepustil, zato my Plzni nechali dát tři branky z dorážek. Asi máme moc hodné beky.