SDO: PLZ - LET 3:0

Kristián Kolář zavřel dveře a starší dorost vyhrál!

Plzeň - Starší dorost indiánů přivítal na domácím ledě pražské Letňany. Zápas nakonec přinesl tři branky, všechny z nich vstřelili Západočeši, kteří tak díky čistému kontu brankáře Kristiána Koláře oslavili vítězství 3:0!

HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany

3:0
1:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 19. Hajžman (Hasman), 22. M. Červenka (Roubal, Lang), 24. Matiášek (Roubal). Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík.. Vyloučení: 5:5, navíc Klikorka (LET) 10 min za naražení zezadu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, J. Novák – Reitspies, Přikryl, Kolda, Lang, Matiášek, Hajžman, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Hasman, Váňa (A), Kovařík (A).

HC Letci Letňany

Pařík (Hamalčík) – Klikorka, Prebsl, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Pinkas, Nedorost, Fabiánek (C), Soukup, Bílek, Danov (A), Larsen, Rousek (A), Kubíček, V. Novák, Jelínek.

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

Domácí hokejisté do zápasu vstoupili aktivněji a již od úvodních minut se snažili ohrožovat branku Lukáše Paříka. Obranné hry obou celků se ale jevily jako velmi dobře zorganizované, žádné větší gólové šance nepřicházely. V páté minutě se dvakrát vyznamenal Martin Lang, jenomže ani jeden z jeho dvou střeleckých pokusů úspěšný nebyl. Hokej byl nadále vyrovnaný, obě mužstva se snažila útočit – domácí stále měli mírnou převahu – ale na gól se čekalo.

Ke konci 11. minuty hráli indiáni první přesilovou hru, když se hákováním Jana Matiáška provinil Ivan Lytvynov. Z početní výhody však svěřenci trenérského dua bratří Hanzlíků nevytěžili nic, obránci Letňan odvedli dobrou práci. Následně hráli v pěti proti čtyřem také hosté, jelikož byl vyloučen kapitán Plzně Josef Roubal. Paradoxně si s pukem zahráli více Západočeši než Letci z Letňan, a tak ani zde se skóre neotevíralo. Posléze se ovšem potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po dobré šanci hostujícího Milana Antoše načal střelecký účet střelou z levého křídla Matěj Hajžman. V závěru první třetiny navíc letňanský obránce Karel Klikorka narazil protihráče zezadu a inkasoval 2+10 trestných minut, druhou třetinu tak modrobílí mohli začít v přesilové hře…

A vstup do druhé dvacetiminutovky Plzni opravdu vyšel. Zmíněnou přesilovku v čase 21:06 proměnil Martin Červenka, který úspěšně tečoval pokus Josefa Roubala z levé strany. Letňany krátce nato mohly snížit na rozdíl jediné branky, ale Lukáš Nedorost nedokázal úspěšně zakončit přečíslení dva na jednoho. O chvíli později se domácí dostali již do tříbrankového vedení. Josef Roubal vyhrál buly přímo na Jana Matiáška, který střelou zápěstím nedal Paříkovi šanci!

Čtvrtou branku Plzně se po dobrém projektilu Nicholase Kaňáka snažil z dorážky přidat Vít Reitspies, tentokráte mu to ale hostující gólman neumožnil. Ve 35. minutě byla Letcům nabídnuta přesilová hra po faulu Martina Červenky, Letňany ji ovšem využít nedokázaly. Dobrou šanci měl krátce po srovnání sil na ledě domácí Josef Hasman, který si vybruslil do mezikruží. Z této pozice však trefil jen připravenou lapačku Lukáše Paříka. Závěr třetiny už nic zajímavějšího nenabídl, Plzeň tak po dvou částech utkání vedla 3:0.

Do třetí třetiny vstoupili Západočeši obrovskou šancí. Josef Roubal si hned po buly najel do mezikruží a střílel zápěstím, trefil ale jen břevno Paříkovy brány. Na druhé straně pak v zakončení selhal Lukáš Nedorost, který vůbec netrefil bránu. Dobrou šanci měl domácí celek na počátku 44. minuty, Josef Roubal přečíslení dva na jednoho ale zakončoval jen do připraveného brankáře Letců. Obrovskou příležitost si hosté vytvořili ve 48. minutě, Dominik Danov svůj samostatný únik ale v kontaktní branku nepřetavil.

Těsně po polovině třetí třetiny se v přesilové hře ke střele na modré odhodlal Vojtěch Kovařík. Před brankou se trojice hokejistů snažila o dorážku, s úspěchem si ale nepotykala. Letňany nevhodily flintu do žita a nadále se snažily alespoň snížit. Dobrou příležitost měl po akci Lukáše Rouska dánský útočník Peter Eg Larsen, recept na Kristiána Koláře v domácí bráně ovšem nadále Letci nemohli najít. A to ani v následné přesilovce, během které měli dobré šance Dominik Danov a Vojtěchem Novákem. Domácí tak hlavně díky výbornému výkonu brankáře Kristiána Koláře dokázali udržet vedení 3:0 a získali tři body!

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Myslím si, že směrem do ofenzivy hrajeme slušně. Vzadu ale máme řadu oken, především ve třetí třetině to tak bylo. Jen díky našemu brankáři to ale skončilo tak, jak to skončilo. Soupeř měl až moc šancí.

Martin Rousek (HC Letci Letňany): Plzeň vyhrála zaslouženě a od začátku nás drtila. Gól jsme dostali ke konci třetiny, ve druhé Plzeň zvýšila v přesilovce. To ještě beru, ale gól na 3:0 hned po vhazování, to se nemůže stát. My když už jsme měli šance, tak to byly tutovky, ale nedali jsme ani jeden gól. Tak to máme každý zápas... Kluci to musí mít v sobě, když to nemají, tak to pak řeší špatně a dopadá to takhle.