Starší dorost si došel proti Slavii pro další vítězství!

V poklidném zápase se Pražané sice jako první ujali vedení, ale poté již úřadovali na ledě pouze indiáni, kteří během první části vstřelili tři branky prakticky rozhodli o svém vítězství. Ve zbytku utkání si starší dorostenci Plzně bez potíží udržovali svůj náskok a došli si pro devátou výhru v řadě.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

5:2
3:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Matiášek (Eret), 11. Lang (Přikryl), 18. Procházka (Reitspies), 45. Eret (Čada, Hajšman), 59. Eret (Matiášek) – 8. Erben (Martínek), 54. Marek (Klapka). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J, Mertl. Vyloučení: 6:5, navíc Eret (PLZ) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

R. Červenka (Velička) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovářík

HC Slavia Praha

Kodad (18. Vecka) – Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Holý, Stark – Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch

Jan Štěpánek 0 0 0 0 0

Úvodní opatrné oťukávání mezi oběma mužstvy se neslo v rychlém tempu, ale první vážnější příležitost přišla až po sedmi minutách hry, a to hned s gólovým vyústěním. Slávistický David Erben vypálil v útočné třetině tak šikovně, že puk zapadl do horního růžku plzeňské branky za záda zkoprnělého Červenky, jenž ani nestihl zareagovat. Odpověď indiánů ale přišla hned záhy. Pěkná akce domácího celku vyústila v zakončení Jana Matiáška, který z blízkosti chladnokrevně skóroval.

Ještě veseleji bylo na domácí straně o chvilku později. V první přesilové hře indiánů Přikryl našel šikovně zpoza branky Martina Langa, který prakticky pálil do prázdné klece, jelikož gólman Kodad šel zcela na opačnou stranu. Pražané mohli následně srovnat v dvojnásobné početní výhodě, ale Západočeši jim to v ní příliš nedovolili. Udeřilo proto, jak to bývá, na druhé straně. Rychlou akci Plzně zakončil střelou bez přípravy Jakub Procházka.

Po třetí trefě indiánů skončil zápas pro brankáře Kodada, jenž svůj tým příliš nepodržel a přepustil místo ve své svatyni Veckovi. Druhý gólman pražského celku si vedl o poznání lépe a předváděl ve druhé části jisté zákroky. Ve druhé periodě si oba týmy vypracovaly jednu solidní šanci a skórování, ale Plzeňané nedokázali překonat ležícího gólmana a naopak Slávisté nedokázali dostat puk do prázdné plzeňské branky, když brankář Červenka chybně vyhodnotil, že by se mělo vylučovat a opustil na chvíli svoji klec.

Ve třetí třetině uklidnil svůj tým čtvrtou brankou Petr Eret, který se šikovně prodral přes obránce a svoji akci zakončil přesným zakončením do horního rohu branky. Jiskřičku naděje pro Slávisty ale přesto ještě vykřesal Jakub Marek, jehož šikovný střelecký pokus z mezikruží skončil až v síti. Jakékoliv drama nicméně v závěru nedopustil plzeňský Petr Eret, jenž trefil prázdnou slávistickou svatyni. Všechny body proto zůstaly v Plzni, Slavia odjela domů s prázdnou.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Sehráli jsme slušně první a třetí třetinu. V té druhé nevím jestli nás rozhodil rozhodčí, ale nebyli jsme disciplinovaní a koncentrovaní. Jinak to bylo dobré a vstřelili jsme pět gólů. Samozřejmě tam ale byly i chyby do defenzívy, jsou to mladí kluci ještě, ale podobné věci jsou k vidění i v A - týmu, například při rozehrávce. Na tom musíme zapracovat. Jinak jsme ale předvedli dobrý výkon.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Samozřejmě gratuluji soupeři k vítězství, protože byl po celé utkání lepším mužstvem. My jsme pořád tahali za kratší konec, přestože jsme se dostali brzy do vedení. Okamžitě to ale soupeř dokázal otočit a ve zbytku duelu si utkání v poklidu kontroloval.