Ze třináctibrankové přestřelky proti Slavii vytěžili starší dorostenci dva body!

Zápas jako řemen byl k vidění v sobotu odpoledne v pražském Edenu, kde se starší dorostenci indiánů po celé utkání předháněli v gólových hodech s domácí Slavií. Brankově bohatý duel nakonec dospěl až do prodloužení, v němž bonusový bod vystřelil Plzeňanům Vojtěch Kovařík.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

6:7p
2:2, 1:2, 3:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Marek (Brož), 11. Hradil (Melovič, Martínek), 32. Stark (Melovič), 41. Marek (Melovič, Furch), 44. Grim (Brož), 51. Stark – 8. Roubal, 17. Eret (Roubal, Matiášek), 26. Roubal (Matiášek, Eret), 34. Roubal (Matiášek), 43. Hajšman, 59. Matiášek (Roubal), 62. Kovařík (Matiášek). Rozhodčí: Jílek – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 27. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:6.

HC Slavia Praha

Vecka (Kodad) – Holý, Vobořil, Melovič, Kučera, Macek, Zderadička, Erben – Grim, Marek, Brož – Martínek, Furch, Stark – Šilhan, Hradil, Vaniš

HC Plzeň 1929

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 61 37 6 31 83,78 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
František Čada 0 0 0 0 0
Martin Červenka 0 0 0 0 2
Petr Eret 1 2 3 -2 0
Kamil Hajšman 1 0 1 0 0
Matěj Hajžman 0 0 0 1 0
Josef Hasman 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 1 2
Nicholas Kaňák 0 0 0 -3 0
Vojtěch Kovařík 1 0 1 -2 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -1 0
Jan Matiášek 1 4 5 -1 0
Jakub Procházka 0 0 0 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 -2 0
Josef Roubal 3 2 5 1 0
Filip Staněk 0 0 0 2 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 0
Jan Štěpánek 0 0 0 1 0

komentář

Třináct. Přesně tolik branek bylo k vidění v Edenu během zápasu starších dorostenců Slavie a Plzně. První trefu duelu si připsali domácí, když Brožova přihrávka vyslala Jakuba Marka do úniku, ve kterém se slávistický útočník prosadil rychlou kličkou do bekhendu.

Netrvalo ovšem dlouho a hostům se podařilo srovnat. Holý při bekhendové rozehrávce našel jen Josefa Roubala, který se z levé strany přesnou ranou ke vzdálenější tyči nemýlil. V polovině prvního dějství se slávisté dostali znovu do vedení. Martínek potáhl kotouč podél mantinelu a přihrál najetému Melovičovi. Jeho pokus vytěsnil Kolář jen nad sebe, puk tak po chvilce dopadl do brankoviště, kam si sjel Damien Hradil a doklepl kotouč do sítě.

První perioda nabídla ještě jednu úspěšnou trefu, po akci Roubala se kotouč dostal mezi kruhy k Petru Eretovi a ten zamířil přesně do protipohybu brankáře. Do druhé části vstoupili lépe hráči ze západu Čech, Eret sice skórovat nedokázal, chvilku po něm se ovšem prosadil pohotovou tečí Josef Roubal.

Plzeňští nadále pokračovali v aktivní hře, jenže Eret ani Matiášek z vyložených brankových příležitostí nedokázali vyzrát na Vecku. Na druhé straně byl naopak úspěšný David Stark, který se natlačil před obránce a po krátké bekhendové kličce poslal kotouč pod víko.

Plzni stačily necelé tři minuty, aby si vzala jednobrankový náskok zpět. Matiášek parádním pasem našel Josefa Roubala, od kterého se puk odrazil za bezmocného Vecku. Největší gólový příděl si oba týmy schovaly až do třetí dvacetiminutovky. Nejdříve sešívaní bleskově vyrovnali, když Jakub Marek bez problémů doklepl vyražený puk za brankovou čáru, po chvilce však měli hosté vedení zpět.

Kamil Hajšman využil menší nekoncentrovanosti Vecky, který u své pravé tyče nechal mezeru, a tu plzeňský útočník přesně trefil. Ani ne o minutu později se ve skrumáži na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Grim a v pádu dopravil kotouč do sítě.

Nerozhodné skóre vydrželo jen do 51. minuty, ve které David Stark vystihl hostující rozehrávku a vystřelil přesně pod horní tyčku. Sešívaní si následně hlídali těsný náskok, minutu a půl před koncem ovšem rozhodčí potrestal domácí střídačku dvěma minutami za nesportovní chování, čehož Plzeň okamžitě využila.

Po oddechovém čase to hosté zkusili v šesti a vyplatilo se, po buly totiž Roubal našel Jana Matiáška a ten pálil přesně mimo Veckův dosah. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém nakonec druhý bod vybojovali Západočeši po přesně ráně Vojtěcha Kovaříka.

Ohlasy trenérů

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Podle mého názoru šlo o velmi kvalitní hokej z obou stran. Jsme hlavně spokojeni, že jsme dokázali vstřelit šest branek, navíc je to o to cennější, že proti nám stála zrovna Plzeň. Musím kluky pochválit za obrovské nasazení a chuť do hokeje, jen je škoda, že jsme nedokázali udržet těsně vedení.“

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): „Nám se příliš nevydařila první třetina, přestože jsme dali dva góly. Mockrát jsme na branku nevystřelili, ve zbytku utkání jsme se ale zlepšili. K zamyšlení je ale fakt, že se nám dlouhodobě prosazuje pořád stejná trojice hráčů a zbytek týmu trochu gólově strádá. Do budoucna bychom potřebovali, aby se na našich gólech podílela větší skupina hráčů.“