Po první přestávce se mladší dorost probudil a rozdrtil Ústí!

Pořádný obrat o sto osmdesát stupňů předvedli mladší dorostenci indiánů. Tým pod vedením trenéra Petra Vojana prohrával po první třetině na severu Čech o jednu branku, ale následně po přestávkové bouři se rozjel do svých obvyklých obrátek a nasázel Ústí nad Labem devět gólů!

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929

1:9
1:0, 0:6, 0:3

Branky a nahrávky: 5. Janoušek (Šindelář, Sitár) – 23. Lang (Přikryl, Mužík), 24. Mužík (Přikryl), 27. Mužík (Lang, Novák), 27. Přikryl (Lang), 34. Lang (Mužík, Přikryl) (TS), 39. Lanf (Přikryl), 49. Lang (Váchal), 49. Přikryl (Mužík, Lang), 56. Rohla (Novak, Princl). Rozhodčí: Knapík – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely: 15:64. Diváci: 59. Průběh utkání: 1:0, 1:9.

HC Slovan Ústí nad Labem

Volke (od 39. Kmoch) – Polata, Skorčík, Tůma V., Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik D. – Bláha, Čermák T., Costa, Gašpar, Šindelář, Tůma J., Dohnal

Maličkay (Pilc) – Novák Pánek, Váchal, Šiller, Staněk, Kovářík – Slanina, Balín, Přikryl, Princl, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík

Jakub Váchal 0 1 1 3 0

Mladí indiáni nezačali zápas na sever Čech zrovna zdařile a doslova se spíše proklouzali první třetinou. Nedostatek pohybu v plzeňských řadách hrál proto do karet Ústeckým, kteří se dostali ujali vedení po úspěšné dorážce Adama Janouška. Severočeši celkově dobře zvládli první část a vstupovali do druhé třetiny za jednobrankového vedení.

Po přestávkové bouři v plzeňské kabině přišel na led zcela jiný tým, který začal hrát dle svých pravých možností a během chvilky otočil nepříznivé skóre. V přesilové hře našel Filip Přikryl před brankou Martina Langa, jenž z první překonal Volkeho. Druhý gól znovu připravil plzeňský Přikryl, jenž proskočil obránce soupeře a naservíroval puk Radku Mužíkovi, jenž se nemýlil. Třetí gól opět obstarala první plzeňská letka, kdy Lang přihrávkou mezi beky vybídl Radka Mužíka, který potvrdil instinkt střelce.

Gólové hody ve druhé periodě nadále pokračovali po parádní ráně Filipa Přikryla. Po další hezké spolupráci přidal již pátou brnaku Plzeňanů Martin Lang. Hattrick indián Martin Lang dovršil ještě před pauzou, kdy jeho bekhend se štěstím propadl za záda brankáře Volkeho, jenž následně přepustil své místo ve svatyni gólmanu Kmochovi.

Po druhé přestávce, kdy již bylo utkání prakticky rozhodnuto, pokračovali hosté v aktivní hře a ještě přidali další tři branky. Váchalovu střelu od modré čáry vyrazil brankář Kmoch pouze na hůl volného Martina Langa, jenž pohodlně zasunul kotouč do domácí svatyně. Další trefu obstaral Filip Přikryl, na jehož rychlé vytočení zpoza branky nedokázal Kmoch včas zareagovat. Gólový účet zápasu nakonec završil plzeňský Adam Rohla, který přebruslil obránce a pěknou střelou přidal devátý gól indiánů.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): První třetina byla od nás hodně špatná, taková bez zájmu. O přestávce musela proto přijít bouřka, protože v posledních zápasech vždy začínáme hodně vlažně a myslíme si, že soupeře sami porazíme a že nemusíme makat. Poté se to samozřejmě zvedlo, ale je to na pováženou, že takhle přistupujeme poslední dobou k utkáním.