Mladší dorost jasně přejel PZ Kladno!

Plzeň - Druzí indiáni přivítali v Home Monitoring Aréně tým PZ Kladno, Středočechům patří předposlední místo v tabulce, takže duel měl jasného favorita. Tu Západočeši potvrdili a vyhráli přesvědčivě 6:2.

HC Plzeň 1929 - PZ Kladno

6:2
1:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Novák (Princl), 26. Rohla (Kovářík, Soukup), 30. Soukup (Mužík, Princl), 36. Balín (Mužík, Soukup), 46. Novák (Slanina), 51. Mužík (Soukup, Princl) – 15. Turek (Hašek), 44. Turek (Routa). Rozhodčí: Růžičková – Kotyza, Šimán. Vyloučení: 4:2, navíc Mužík (PLZ) a Volráb (KLA) - oba 5 min + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 50:20. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Maličkay (Pilc) – Novák "A", Hamšík, Pánek, Váchal "A", Šiller, Rybáček, Staněk, Kovářík – Slanina, Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Kuchárik, Soukup, Mužík "C" Trenér: Petr Vojan

PZ Kladno

Novotný (Pulec) – Jan Vokurka "A", Kulich, Volráb "C", Erben, Janeček – Hrubý, Brabec, Hašek, Kraus, Darsa, Routa "A", Petrus, Turek, Pejchal, Jiří Vokurka, Černý Trenér: Pavel Křepelka

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Úvodní třetina mezi týmy Plzně a PZ Kladna byla celkem dost vyrovnaná. Do první veliké možnosti se už ve třetí minutě dostal domácí kapitán Radek Mužík, který se šikovně uvolnil u levého mantinelu, dostal se až před brankáře Luboše Novotného, nicméně trefil pouze jeho připravenou lapačku. Poprvé se skóre měnilo v desáté minutě. Indiáni měl dobrý pohyb a tlak v útočném teritoriu, nakonec se kotouč dostal až k Jakubu Novákovi. Tento bek se svou střelou nemýlil a připsal si druhý zásah v této sezoně.

O tři minuty později však vystrčilo růžky také mužstvo ze středních Čech. Do samostatného úniku se probojoval útočník Petr Hašek, vytasil se s bekhendovým blafákem, který se štěstím betonem zastavil brankář Plzně Jakub Maličkay. Kladenští se vyrovnání dočkali až v patnácté minutě. Indiáni hráli v oslabení, dokonce se v klidu dostali k puku, leč ho nedokázali vyhodit z obranného pásma. PZ Kladno tedy předvedlo bleskovou kombinaci, na jejímž konci stál Štěpán Turek, který bez problému srovnal na 1:1. Západočeši poté byli opět aktivnějším týmem, nicméně po dvaceti minutách se šlo do kabin za remízového stavu.

Indián prostřední dvacetiminutovku jasně ovládli, i když první velkou možnost si připsali hostující hokejisté. Nejproduktivnější hráč PZ Kladna David Routa ujel v oslabení do samostatného úniku, ve kterém ho skvěle vyrážečkou vychytal Jakub Maličkay. V téže početní výhodě se však dokázali prosadit domácí. Před brankářem Novotným skvěle tečoval touš Adam Rohla a vrátil indiánům vedení. V polovině utkání se do pěkné šance dostal Radek Mužík, jehož pokus hostující gólman vyrazil jen před, dorážející Dominik Soukup tak neměl problém dorazit kotouč do odkryté sítě.

I Středočeši si připsali zajímavou možnost – Marek Darsa, ale první střelou neuspěl, poté se neprosadil ani z dorážky, skvěle ho zastavil Maličkay. A tak trestali znovu modrobílí. Radek Mužík ujel po pravé straně, akci vyšperkoval přesným pasem na volného Petra Balína, který byl sám před Novotným a překonal ho ranou pod víko. Pro domácího forvarda to byl první zásah v sezoně. Následně napálil tyčku domácí branky Štěpán Turek a na druhé straně nepřidal ke dvě asistencím branku kapitán Plzně Mužík. Ještě pár sekund před koncem druhé třetiny trefil brankovou konstrukci rovněž plzeňský Marek Princl. Po dvou třetinách tedy indiáni vedli 4:1.

Na začátku třetí třetiny se trefili jako první hosté, prosadil se znovu Štěpán Turek, který vystřelil parádně pod víko domácí branky. Záhy však pátou trefu Plzně přidal znovu obránce Jakub Novák, který tak přidal svůj druhý gól v utkání. Po několika střelách a dorážkách se svého gólu dočkal kapitán Plzně Radek Mužík. Ten nakonec střetnutí nedohrál, protože byl chvíli před koncem vyloučen za bitku. Indiáni však i dvojnásobné oslabení zvládli a berou tři body!

Jan Snopek(HC Plzeň 1929): Výsledek je dobrý, body také. Ve hře máme pořád nějaké pasáže, které musíme odbourat, protože nás sráží. Samozřejmě nejde hrát celých šedesát minut naplno, pořád tam mámě nějaké výpadky, které nás hodně zpomalují. Na druhou stranu, byly tam momenty, se kterými jsme hodně spokojení. Ve druhé třetině jsme hráli slušně a rozhodli zápas.

Miloš Melančin(PZ Kladno): Můžeme jen pogratulovat soupeři, protože dnes naprosto zaslouženě vyhrál. Myslín, že nás přehrávali dost suverénně, výsledek je pro nás ještě milosrdný. Pro nás je to jen další důvod k zamyšlení, co dělat dál, protože působíme dost bezradně.