PK4: PLZ – VIT 5:2

PK4: PLZ - VIT 5:2 - Indiánská srdce bijí dál!

Plzeň – Můj dům – můj hrad. Toto rčení platí v sérii předkola i nadále a vše tak musí rozetnou zápas číslo pět, který je na pořadu dne v neděli v Ostravě.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

5:2
2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, Martin Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev) – 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973. Střely na branku: 22:27. Zblokované střely: 13:12. Hity: 28:20. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Pulpán (A), Frühauf, Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Stach, Preisinger, T. Svoboda – Hrnka, Koreis, Schleiss.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda (A), Klok, Baranka, Výtisk (A), L. Kovář, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Kucsera, Kolouch, Vandas – E. Němec, Balán, Tomi – Kurovský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 27 2 25 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Peter Frühauf 0 0 0 -1 2
Tomáš Hrnka 0 1 1 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 2
Petr Kadlec 0 0 0 3 0
Jakub Koreis 0 0 0 1 4
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Ondřej Kratěna 2 0 2 2 0
Dominik Kubalík 1 0 1 0 0
Jakub Lev 0 2 2 2 0
David Němeček 0 1 1 4 0
Miroslav Preisinger 1 0 1 0 0
Martin Procházka 0 1 1 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 2
Jan Schleiss 1 0 1 1 2
David Sklenička 0 0 0 0 2
David Stach 0 2 2 0 0
Tomáš Svoboda 0 1 1 -1 4

komentář

Úvod zápasu byl proti včerejšku vyrovnanější, přesto to byli domácí, kdo poměrně brzy udeřil. Jako první totiž povolila vítkovická obrana, indiáni se hnali do přečíslení dva na jednoho, které po bravurní přihrávce Svobody prakticky do prázdné zakončil Miroslav Preisinger – 1:0! Ostravané navíc po chvilce zamířili na přibližně půl minuty do tří a Západočeši trestali. Stach poslal touš na brankoviště, kde se Dominiku Kubalíkovi dostalo té cti dokonce dvakrát moci dorážet a nejlepší extraligový střelec základní části touto nabídkou nepohrdl - 2:0! Vzápětí mohl snížit v oslabení Kucsera, z pravé strany ovšem v úniku na Machovského vyrážečku nevyzrál. Od modré poté těsně minul zařízení Sloboda, na brankovišti zase promáchl gólovou pobídku Baranka. Když neuspěl ani Kubalík z pravého kruhu, skončila úvodní část s již neměnným skóre.

A to se změnilo záhy. Po dvaadvaceti vteřinách hry totiž našel mezi kruhy neobsazeného Ondřeje Kratěnu Lev a síť se za Bartošákem rozvlnila potřetí - 3:0! Gólman Ostravanů se vyznamenal vzápětí, když si parádním přesunem vychutnal z první pálícího Skleničku. Další gól měl na holi po ráně Pulpána od modré Indrák, dorážkou však poloprázdnou klec minul. Poté předložil v situaci dva na jednoho ideálně Indrák Kubalíkovi, ten poloprázdnou svatyní Ridery minul. V zbytku třetiny nahradily šance spíše vyloučení. A právě ve hře ve čtyřech vykřesali hosté naději. Příliš mnoho prostoru dostal mezi kruhy Lukáš Kuscera, jenž svižnou ranou mezi betony zářezem na pažbě do šatny ještě dodal střetnutí ten pravý náboj - 3:1!

Na tuto sérii až atypicky klidný úvod závěreční části rozčísla až plzeňská čtvrtá lajna. Ta dobře napadala, Hrnka poslal černý nesmysl do ohně před Bartošáka, kterého překonal Jan Schleiss - 4:1! Na druhé straně se činil Machovský, který ukryl ve výstroji tvrdý projektil Koloucha. Více zmatků nadělal domácímu brankáři dorážkou Roman, ten i s přispěním Skleničky nakonec situaci ustál. A tak udeřilo opět na druhé straně. V situaci dva na jednoho předložil neomylně Lev svém kapitánovi Ondřeji Kratěnovi, který i ve druhém utkání zajistil pro Vítkovice bůra - 5:1! Patrik Bartošák tak v Plzni odchytal v kariéře čtyři duely a inkasoval dohromady dvacet branek. Vítkovice naplnily i další normu. I ve čtvrtém utkání série totiž udeřily v oslabení. Jan Výtisk napřáhl pár kroků za modrou a nachytal Machovského ranou na teploměr - 5:2! Více toho ale již hosté i přes domácí vyloučení nestihli a série se tak musí definitivně rozetnout až v Ostravě.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Vítkovice měly na začátku lepší pohyb, byly svižnější. Hosté se více udrželi na puku, ale my jsme potom vstřelili dva góly. Před druhou třetinou jsme se uklidnili, poté jsme zlepšili pohyb, věděli jsme, že když dají Vítkovice na 2:1, tak ten zápas bude úplně jiný. Ale naopak nám se podařilo dát gól na 3:0. Cítili jsme po inkasované brance, že se Vítkovice nadechují, poté přišly šarvátky, ale to k tomu patří. Není to vůbec jednoduché, když musíte dva zápasy vyhrát. Chtěl bych klukům poděkovat, protože k utkáním přistoupili suprově.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): V úvodních třetinách se náš záměr dařil, Plzeň neměla takový tlak. Většina našich střídání končila v útočném pásmu. Poté jsme ale udělali chybu, soupeř se dostal do přečíslení a dal gól do prázdné branky. Následovala přesilovka pět na tři a další branka. Za stavu 2:0 to už bylo těžké, neříkám, že se to nedalo, není to fotbal, ale zlomový byl další gól na 3:0. Měli jsme i šance při přečíslení, ale ty jsme nevyužili. Třetí gól byl prostě důležitý, poté byl na ledě už jen jeden tým. Pak jsme hru vyrovnali, ale tahali jsme za kratší konec. Plzeň zaslouženě vyhrála.