VIT - PLZ 4:1

VIT - PLZ 4:1 - Ani trenérská rošáda nepomohla. Plzeň padla ve Vítkovicích

Krizi plzeňských indiánů neukončila zatím ani změna na trenérském postu. V dalekých Vítkovicích sice indiáni srdnatě bojovali, ale se svým soupeřem dokázali držet krok pouze v první třetině. Následně již Ostravané postupně odskočili a uhájili doma všechny body.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:1
1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Stastny (D. Květoň), 21. Olesz (Szturc), 27. Tomi (Stastny), 42. Urbanec (Sedlák, Olesz) – 18. Kracík (Kodýtek, Lev). Rozhodčí: Hribik, Šír – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 414. Střely na branku: 31:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, L. Kovář, Puzič – Olesz (C), Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

Hylák (Sochůrek) – Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Slovák, Němeček, M. Špaček – Vondráček, Kratěna (C), D. Kubalík – Johnson, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Lev, Kodýtek – Indrák, Hrnka, Vracovský.

Tomáš Vracovský 0 0 0 -1 0

Úvodní oťukávání mezi oběma týmy přeměnil na zajímavou možnost plzeňský Kratěna, který si šikovně sjel do palebné pozice, ale jeho pokus skončil na pozorné Bartošákově vyrážečce. Vítkovice ale odpověděly hned záhy, kdy z blízkosti těsně vedle dorážel kotouč domácí Hudeček. Při další akci ostravského celku ale za záchranou brzdu zatáhl v nouzi Pulpán, který zastavil v úniku Hudáčka. První oslabení indiáni přežili bez problémů, nicméně brzy museli znovu do čtyř po Hylákově podražení.

S druhou početní výhodu již Vítkovičtí naložili, jak nejlépe mohli. Yan Stastny si narazil kotouč s Květoněm, sjel si před branku a z voleje uklidil kotouč za plzeňského gólmana. Škodovka ovšem odpověděla podobnou mincí. V přesilové hře se v závaru před brankou, kde domácí obrana krosčekovala dojíždějící Plzeňany, nejlépe zorientoval z druhé vlny najíždějící Jaroslav Kracík, jehož přesnou dorážku ještě musel posvětit videorozhodčí, který nicméně neměl žádné námitky a branku uznal.

První přestávka evidentně více svědčila Vítkovicím, které vstoupily do druhé fáze jako divoká voda a po padesáti sekundách skórovaly. Rostislav Olesz vzal při přečíslení dva na jednoho zodpovědnost na sebe a střelou na přední tyč propálil Hyláka. Srovnání Plzně ale mohlo přijít hned za chvilku, když se po střele od mantinelu odrazil puk od betonu Bartošáka nahoru a směřoval by nejspíše do domácí svatyně, když by duchapřítomně nezasáhl vracející se Krenželok.

Udeřilo proto, jak to bývá, na druhé straně. Stastny oklamal u mantinelu Kvasničku a poté naservíroval touš Vojtěchu Tomimu, jenž v rychlosti bekhendem prostřelil gólmana indiánů. Následně se hra urovnala a kromě několika vyloučených toho přihlížející fanoušci příliš neviděli. Tvrdou střelou se sice prezentoval Květoň, ale pozorný Hylák ukryl jeho pokus do své výstroje.

I vstup do třetí třetiny vyšel domácímu celku na výbornou. V přesilové hře Sedlák nabil na pravé kruhu připravenému Patriku Urbancovi, který příklepem napálil puk nekompromisně nad lapačku bezmocného plzeňského brankáře. Třígólové vedení dalo Vítkovicím potřebnou jistotu a indiáni se poté jen těžce dostávali do pásma domácích. Trochu vzrušení si pro své spoluhráče přichystal Hylák, jenž si vyjel pro puk až ke kruhu, kde ale poté nepřesnou přihrávkou odevzdal puk Tomimu, jemuž ale zpracování trvalo delší dobu, než měl k dispozici, a plzeňský gólman se proto dokázal včas vrátit do své klece.

Obránce Němeček poté ještě dostal za hru vysokou holí čtyři minuty a Vítkovičtí měli proto až prakticky do konce duelu k dispozici přesilovku, v níž v poklidu udržovali svůj luxusní náskok. V závěru sice usedl navíc za katr domácí Tomi, ale Vítkovice již indiány do žádné šance nepustily a mohly slavit cenné vítězství. Škodovka naopak odjíždí domů bez bodu a nadále pokračuje její trápení.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Pochvala do kabiny, jak se mužstvo postavilo k celému utkání. Byl to další zápas, kdy jsme mohli v první třetině odskočit po vyložených šancích. Znovu se tak ale nestalo a to trošku leží v hlavách hráčů. Povedlo se nám to až ve druhé třetině. Ale byli jsme myslím celý zápas lepší. Jsem rád, že jsme podruhé za sebou neprohráli doma a trochu odčinili ten nedělní zápas s Třincem.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Je to zmar, je to chaos. Možná tam je trošku snaha, ale hokejově tam není vůbec nic. Blahopřeji soupeři k výhře. Byl jasně lepší. My musíme začít úplně od začátku, od bruslení, od vyhrávání osobních soubojů. Není víc co říct.