SF1: PLZ - KOM 5:2

SF1: PLZ - KOM 5:2 - Junioři dokázali v prvním semifinále porazil Kometu!

V prvním utkání semifinálové série mezi domácí Plzní a hostující Kometou zvítězili indiáni 5:2. Brno sice bylo po většinu utkání minimálně vyrovnaným soupeřem, ale zápas si ztratilo hlavně svojí nedisciplinovaností. Západočeši tak vedou v sérii 1:0, další utkání se hraje hned zítra v pondělí od 12:30.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

5:2
1:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 6. J. Roubal, 38. D. Roubal, 43. Rubner (Kantner, Kokoška), 51. Chalupa (Kokoška, Rubner), 54. Kantner (Kaňák, Vracovský) – 26. Gajarský (Havránek, Král), 49. Král (Ferda, Hroudný). Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7, navíc Habránek (KOM) 5+DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Roubal, Vavrička, Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Roubal, Vracovský, Rubner

HC Kometa Brno

Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda

Tomáš Vracovský 0 1 1 0 0

Zápas začal zostra, už v patnácté vteřině měli Západočeši po faulu vysokou holí výhodu čtyřminutové přesilovky. A když Havránek nedovoleně přihrával hokejku svému spoluhráči, Plzeň měla dokonce přesilovku 5 na 3. Tu však promarnila, ale už při plném počtu hráčů vybojoval kotouč v útočném pásmu Josef Roubal a bekhendem zavěsil puk pod víko – 1:0. Kometa poté byla mnohem aktivnější a tlačila indiány, střel však bylo příliš málo. Neuspěl Gajarský z mezikruží a Kratochvíla, který jel sám na branku, včas odzbrojil plzeňský Kaňák. Brno mělo k dispozici rovněž čtyřminutovou přesilovku, ale domácí se ubránili, a tak zůstal stav po první třetině 1:0 pro Plzeň.

Do druhé periody vstoupila lépe hostující Kometa. Po současném vyloučení Vavřičky a Kodýtka mělo Brno, stejně jako v první části Plzeň, přesilovku 5 na 3. Hosté si s ní poradili mnohem lépe. Havránek našel krásnou přihrávkou přes brankoviště volného Adama Gajarského a ten uklidil puk do sítě – 1:1. Poté se probudila Plzeň a tlačila svého soupeře, největší šanci měl po krásné akci po ose Kokoška, Rubner, Chalupa, poslední jmenovaný, ale Dostál se skvěle přesunul. Následně mělo obrovské šance Brno. Hasoňovi se nepodařilo přesunout puk za výborného Krasanovského, o malou chvíli později měl dvě velké šance Gajarský. První střelou netrefil poloprázdnou branku, druhou střelu chytil Krasanovský. Kometa byla aktivnější, ale do vedení šli Západočeši. V oslabení hned po buly nastartoval motory David Roubal, ujel obránci Komety a střelou k levé tyči poslal Plzeň do vedení. Hned o pár okamžiků později mohlo být srovnáno, ale střelu Havláta zastavila levá tyč domácí branky. V závěru třetiny tekly nervy, nejdříve byl čtyřminutovým trestem odměněn Šnajnar, už po konci periody neudržel nervy Havránek, plivnul směrem k rozhodčímu a byl poslán rovnou do sprch.

Indiáni tak měli na začátku třetí části k dispozici téměř tříminutovou přesilovku 5 na 3. Domácí se nejdříve nemohli prosadit, ale pět vteřin po návratu Šnajnara z trestné lavice našel už při přesilovce 5 na 4 Kantner skvělou přihrávkou Marka Rubnera, který navýšil vedení Plzně. Poté to byla opět Kometa, která byla na ledě aktivnější. Z tlaku nakonec vytěžila i snížení. Střelou z levého kruhu propálil Krasanovského Filip Král. Ale o minuty později to opět bylo o dvě branky. Kokoška se po střele Rubnera dostal k puku a před brankou našel úplně volného Matěje Chalupu – 4:2. O chvilku později mohl opět snížit Dymáček, krásně si prohodil plzeňského obránce, ale pak domácího brankáře nepřekonal. V následující situaci neudržel nervy, dal pěstí plzeňskému hráči a indiáni tak hráli přesilovku. Dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se na to nemohl dívat Kaňák, který vystřelil a jeho ránu tečoval mimo dosah Dostála nejproduktivnější hráč Plzně Matyáš Kantner. Plzeň vedla 5:2 a o vítězi utkání tak bylo rozhodnuto.

František Černý (HC Plzeň 1929): „První třetina byla hodně vyrovnaná. Brno nás možná i trochu překvapilo, hrálo agresivně a velice dobře. Já si myslím, že to celkově bylo velmi vyrovnané utkání a nám se podařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili. Zlomovým bodem byla využitá přesilovka pět na tři ze začátku třetí části.“

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): „Byl to první zápas série, na který jsme se hodně připravovali, protože jsme věděli, že to bude nesmírně těžké. Náš největší problém ale dnes byla disciplína a my si o tom s klukama musíme promluvit. Večer si sedneme a řekneme si k tomu svoje. Musíme si uvědomit, že play-off se hraje z obrany, rozhodují detaily. První třetina ještě nebyla z naší strany špatná, měli jsme i šance, ale pak jsme zklamali v disciplíně. To se zítra nesmí opakovat a duel musíme zvládnout.“