SF2: PLZ - KOM 2:3pp

SF2: PLZ - KOM 2:3pp - Junioři dvakrát vedli, ale Kometa vyhrála v prodloužení a srovnala stav série

Indiáni ve druhém zápase semifinálové série proti Kometě dvakrát vedli, byli aktivnější, ale nevyužili spoustu šancí. Kometa dokázala srovnat a dovést zápas do prodloužení, ve kterém v přesilovce rozhodl Král. Stav série je tak po dvou zápasech 1:1.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

2:3p
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 17. Rubner (Kaňák, Kokoška), 44. Roubal (Vavřička, Kačena) – 36. Král (Zábranský, Gajarský), 56. Mlynář (Furch), 61. Král (Zábranský, Mlynář). Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 120. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavrička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, D. Roubal, Vracovský, Eret, Rubner

HC Kometa Brno

Dostál (Krček) – Sedláček, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Kratochvíl, Ferda

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Druhé utkání začalo podobně jako to první, tlakem Komety. Ale byla to Plzeň, která se jako první dostala do šancí, zejména po chybách hostů. Sám na branku jeli Vavřička i v oslabení Chalupa, ale výborný Dostál držel nerozhodný stav. Krásnou parádičku předvedl Chalupa, který si ze vzduchu sklepl kotouč, obhodil si otočkou brněnského obránce a vytvořil pro Plzeň akci 2 na 1, ovšem jeho nabídku Vracovský nezužitkoval. Plzeň se prosadila až v 16. minutě, Kaňák střílel od modré a na jeho dvakrát tečovanou střelu neměl Dostál nárok. Autorem branky byl označen Marek Rubner – 1:0. V závěru první části ještě hosté nabídnuli Plzni dvě přesilové hry, ty však Západočeši nevyužili.

Ve druhé periodě začala Plzeň hrát mnohem lépe a byla aktivnější, hosté se dopředu dostávali spíše ojediněle. Dokonce dvakrát se podařilo ujet Kodýtkovi s Vracovským na jediného obránce Komety. Jednou Kodýtek přihrával, jednou střílel, ale obě šance zlikvidoval skvěle chytající Dostál. Při další akci Západočechů pomohla po střele Nováka branková konstrukce. Poté se hosté přeci jen osmělili, ke střelám z pravého kruhu se dostali Hroudný a Čejka, tentokrát se ale zaskvěl Krasanovský. Pak ovšem zbytečně fauloval Chalupa a hosté přesilovku vyřešili. Velký závar před domácí brankou ještě golem neskončil, ale následně se k puku dostal Filip Král a střelou od modré srovnal. Půlminuty před koncem se opět dostala do přečíslení Plzeň. Kantner vystřelil, Dostál vyrazil a puk se dostal k volnému Hanzlíkovi, ale brněnský brankář zlikvidoval i jeho dorážku, a tak byl stav po druhé třetině vyrovnaný.

Do třetí části vstoupili lépe Indiáni. Domácí roztočili kolotoč a Vavřička našel krásnou přihrávkou zpoza branky volného Davida Roubala, který poslal Plzeň do vedení. Kometa hned poté mohla srovnat přešilovky, Gajarský mohl střílet do prázdné branky, ale včas k němu přistoupil Kaňák. Brno bylo nadále aktivnější, do další šance se dostal Havlát s Gajarským, Krasanovský vyrazil střelu maskou a zkrotil i následnou dorážku. Pak se zdálo, že Plzeň vedení kontroluje, držela puk po většinu času. Ovšem potom se do velkého tlaku dostala Kometa a po zásluze srovnala. Tomáš Mlynář jemnou tečí nasměroval puk mezi betony Krasanovského. Minutu před koncem mohl jet sám na branku aktivní Gajarský, ale Krasanovský proti němu včas vystartoval a puk přikryl, ovšem až za osou spojující kruhy pro vhazování, což pravidla nedovolují. Krasanovský byl vyloučen a tak Brno mělo přesilovou hru. Ve zbývající minutě ji nevyužilo, stav po třetí třetině byl tak nerozhodný 2:2.

Do prodloužení si však Kometa stále nesla minutovou výhodu přesilovky. A tu využila! Zábranský nabil Filipu Královi a ten ranou o levou tyč svým druhým gólem v zápase, celkově už čtvrtým bodem v sérii rozhodl prodloužení. Kometa tak srovnala stav série na 1:1. Další zápasy se budou hrát ve čtvrtek a v pátek v Brně.

František Černý (HC Plzeň 1929): „My jsme bohužel prohráli, ale odehráli jsme velmi dobré utkání. S hrou týmu jsme spokojení, vytvářeli jsme si hodně gólových příležitostí, měli jsme tam tři samostatné nájezdy, ale bohužel jsme je neproměnili. Brno dneska nebylo lepší, ale šťastnější."

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): „Těžký zápas, začali jsme dobře, ale pak jsme dostali nešťastnou vlastní branku, ale dokázali jsme kontrovat a využili jsme přesilovky a myslím si, že jsme dneska zaslouženě vyhráli."