PLZ - SPA 4:3

PLZ - SPA 4:3 - Domácí střelnice pokračuje, sklonit se musela i Sparta!

Plzeň - Západočeši si z Home Monitoring Arény udělali nejen nedobytnou tvrz, ale i pořádnou střelnici. To pocítila po Litvínovu a Olomouci také Sparta, která sice dotáhla dvoubrankové manko, i tak se ale musela sklonit před čtyřmi šípy indiánů. Modrobílí ve třech domácích duelech nasázeli již devatenáct gólů!

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:3
2:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Kratěna (Preisinger), 15. Kodýtek (Schleiss, Pulpán), 34. Mertl (Kratěna), 48. Gulaš (Mertl) – 22. Černoch (Forman), 24. Reichenberg (J. Hlinka, P. Vrána), 60. Kudrna (Klimek, Forman). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Vyšší tresty: Gulaš (PLZ) 10 minut

Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Brejcha, Klouček

vyloučení
6:7
Využití
1:1
V Oslabení
1:0
střely na branku
30:33
Zblokované střely
9:9
Hity
17:15
Vhazování
44:29
Diváci
6776

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík (A), Stach, Kindl – Schleiss, Kracík, Kratěna – Vracovský, Preisinger, Kodýtek.

HC Sparta Praha

Aittokallio (Honzík) – Tomáš Dvořák, Zámorský, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Nedomlel – Říčka, Klimek, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Reichenberg – Kumstát (A), Pech, Kudrna – Uher, Černoch, Saponari – Rousek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 33 3 30 90,91 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 1 1 2 2
Milan Gulaš 1 1 2 0 12
Nick Jones 0 0 0 -1 2
Petr Kadlec 0 0 0 0 0
Denis Kindl 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 1 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Ondřej Kratěna 1 1 2 0 2
Dominik Kubalík 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 1 1 2 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 -1 0
Miroslav Preisinger 0 1 1 1 0
Lukáš Pulpán 0 1 1 2 2
Jan Schleiss 0 1 1 0 0
David Sklenička 0 0 0 0 0
David Stach 0 0 0 0 2
Petr Straka 0 0 0 1 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

komentář

Jako první zahrozili hosté, když přečíslení tři na dva zakončil ranou z první z pravého kruhu Pavelka, Svoboda předvedl bleskurychlou lapačku. Na druhé straně zase musel včas sklapnout betony Aittokallio, protože ihned po buly napřáhl Kubalík. Pak se již skóre měnilo a paradoxně při přesilové hře Sparty. Dobrým napadáním vybojoval touš za brankou Preisinger, předložil mezi kruhy na Ondřeje Kratěnu, jenž z první zamířil přesně k pravé tyči. Nádhernou akci na jeden dotek následně předvedli Západočeši, když od modré od Kubalíka putoval touš na Kindla na pravý kruh, odkud kotouč zamířil ještě k levé tyči k Pulpánovi, jenž ovšem mířil zvenku do tyče. Za Pražany zase vzal vše do svých rukou hned dvakrát Vrána, který během krátké chvíle dostal příliš prostoru u levé tyče plzeňské svatyně, Svoboda však oba pokusy ustál se vší parádou. Podobně si vedl i Aittokallio proti Kratěnovi, jenž v rychlém sledu vypálil z mezikruží i vrcholu pravého kruhu. Poté se před brankářem Sparty zjevil Stach, kličkou do bekhendu ovšem skórem nepohnul. To se podařilo až Petru Kodýtkovi. Mladý forvard obdržel příhru z levé strany na pravý kruh od Schleisse a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Před první sirénou se ještě k dorážce na brankovišti dostal právě asistent Schleiss, zblízka třetí zásah indiánů nepřidal.

Úvod prostředního dějství byl ve znamení tlaku Sparty, která ještě dohrávala v početní výhodě. V té se protáhl ze středního pásma až před Svobodu Reichenberg, Svoboda srazil černý nesmysl nad. Poté ale zůstal domácí gólman sám proti Formanovi, ten ještě posunul od pravé tyče k levé na Jiřího Černocha, který zakončoval prakticky do prázdné. A situace se brzy prakticky opakovala. Pouze se změnili aktéři, Alexander Prince Reichenberg, vymetl levý horní růžek po pobídce Pecha. Následně, opět v oslabení, čelil domácí gólman dělovce Pavelky z vrcholu levého kruhu, puk ukryl ve výstroji. Domácí se osmělili Skleničkou. Mladý bek převzal příhru ve středním pásmu, nabruslil od pravého mantinelu až před Aittokallia, jehož řádně vystrašil bekhendem. V polovině zápasu naopak Pražané museli čelit přesilovce soupeře, po špatném vyhození Nedomlela navíc na více než minutu dvojnásobné. Jenže Západočeši, utlumení po ztraceném náskoku, toho příliš nevymysleli. Dvakrát sice Gulaš vypálil z mezikruží, jednou však Kubalík tečoval do ochranné sítě, následně se zaskvěl muž s maskou Sparty. Další zbytečný trest Nedomlela již indiáni potrestali. Sice se jim kombinace příliš nevedla, ovšem v závěru vyloučení hosté propadli ve středním pásmu, Kratěna předložil v situaci dva na jednoho Tomáši Mertlovi, jehož rána z první div neprotrhla síť. Vzápětí měl srovnání na holi Dvořák, tváří v tvář Svobodovi z levé strany ale zamířil příliš nad. Naopak vrátit dvougólový náskok mohl svým barvám Kindl, který se dostal na brankovišti k dorážce, skvělou práci odvedla lapačka Aittokallia. Těsně před druhou sirénou ještě zkusil na teploměr vystřelit z pravého kruhu Pech, Svoboda kotouč udržel.

Na konci zajímavé akce Sparty zkraje poslední dvacetiminutovky stál Vrána, tváří v tvář Svobodovi ale neuspěl. Na druhé straně domácí vykombinovali akci pro najíždějícího Moravčíka, ten po mohutném nápřahu těsně minul pravou tyč. Stejný hráč našteloval kanon za nedlouho poté na modré, Aittokallio ránu neudržel, včas však před dotírajícími indiány černý nesmysl přikryl lapačkou. Pak již Home Monitoring Aréna radostí vybouchnout mohla. Mertl ustál dva souboje na útočné modré, předložil Milanu Gulašovi, jenž si vybruslil ještě mezi kruhy a zavěsil pod břevno - 4:2! Gól utkání zlomil. Domácí si v poklidu hlídali pohodlný náskok, Spartě se naopak nedařilo získat pásmo. Z menší letargie vyvedl fanoušky až veterán Kadlec, který výstavním hitem usadil na led Říčku. Další rozmíška vznikla mezi Gulašem a Pechem, zůstalo jen u slovní výměny. Právě plzeňský štírek mohl přidat pátý gól do opuštěné klece Pražanů, ale trefil jí pouze z boku. Pokus Straky po chvilce byl zase zablokovaný obránci. A tak ještě přišlo drama. Třiatřicet vteřin před sirénou doslova dotlačil touš do branky i s brankářem Andrej Kudrna. Modrobílé to ale nakonec příliš nemrzelo. Před svými fanoušky zůstávají stoprocentní s úctyhodnými devatenácti nastříleným brankami.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): “Vstoupili jsme do utkání aktivně, první dvacetiminutovka se nám podařila podle představ. Spartu jsme zatlačili, dali jsme dva góly. O přestávce jsme si něco řekli, ale druhá část byl zmar a zmatek – přesilovky, vyloučení, minimum hry pět na pět. Přelévalo se to z jedné strany na druhou. Věděli jsme, že v poslední periodě to nebude nic jednoduchého, museli jsme hráče upozornit, že nemůžeme být takto vylučovaní. Hosté mají výborné hráče do přesilovky. Takže jsme nemohli takhle dál hrát. Jsem rád, že jsme odskočili na 4:2. Chtěl bych kluky pochválit, že to dnes odbojovali a odmakali a i za stavu 2:2 nic nesložili a je z toho cenné vítězství.”

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): “Porazili jsme se sami našim chybami. Zatím nám moc nedochází, že soupeři budou chtít také vyhrávat a nic nemám nedají zadarmo. Od druhé třetiny bylo vidět, že když všichni, myslím opravdu všichni, jdou na sto procent, že se o body budeme moci porvat. Ne že si to všichni uvědomíme, tak body získávat nebudeme.”