SPA - PLZ 0:2

SPA - PLZ 0:2 - Indiáni se na válečné stezce zúčastnili pěti bitev, vracejí se s pozicí lídra!

Plzeň - Konečně! Západočeši odehráli pátý duel mimo své prérie a na závěr dlouhé série si vedli skvěle. S čistým štítem dobyli led pražské Sparty!

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

0:2
0:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Schleiss (Mertl, L. Kaňák), 17. Straka. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Rozhodčí: Hribik, Hradil – Hynek, Zíka

vyloučení
4:4
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
21:18
Zblokované střely
7:9
Hity
14:22
Vhazování
25:32
Diváci
9 058

HC Sparta Praha

Aittokallio (21. Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Kalina, Mikuš, Piskáček, Švrček, Nedomlel – Forman (C), Pech, Smejkal – Kudrna, P. Vrána (A), Uher – Říčka, Klimek, Reichenberg – Kumstát (A), Rousek, Saponari.

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda (Sochůrek) – J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – D. Kubalík (A), Stach, Indrák (A) – Straka, Kracík, M. Chalupa – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 21 0 21 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 1 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 0 0 0 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 0 0 1 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 1 0
Jakub Kindl 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 1 2
Dominik Kubalík 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 1 1 1 0
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 1 0 1 1 2
David Sklenička 0 0 0 1 0
David Stach 0 0 0 0 2
Petr Straka 1 0 1 1 2

komentář

Sparťané se postavili nejproduktivnějšímu útoku v extralize, ale úvod utkání byl z obou stran spíše opatrnější. První velkou šanci si připsal hostující Schleiss, který dostal křižnou nabídku od Gulaše, ale puk z první poslal jen vedle sparťanské branky. Na druhé straně vyslali první navštívenky na Svobodu Nedomlel od Modré čáry a Kudrna z efektní otočky. V polovině první třetiny přišel úvodní gól. Opět u toho byl Jan Schleiss a tentokrát už proti Aittokalliovi uspěl dělovkou z vrcholu levého kruhu, puk zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Sparťané měli příležitost srovnat krok v přesilové hře, ale ta se jim moc nevydařila a Svoboda si nepřipsal žádný těžší zákrok. V 17. minutě přišel po pro domácí hodně smolný druhý plzeňský gól. Po spolupráci Chalupy s Petrem Strakou si totiž kotouč srazil nešťastně mezi betony svého brankáře Forman. Úplný závěr třetiny okořenila po faulu Piskáčka ještě postrkávaná, ve které se do sebe ve dvojicích zaklesli Švrček se Schleissem a Uher s Mertlem. Na žádný pěstní souboj ale nedošlo.

Do druhé třetiny nastoupil ve sparťanské brance David Honzík a moc práce neměl, prvních sedm minut hry si totiž ani jeden z týmů nepřipsal střelu na branku. Až Pechův přízemní a nepříliš nebezpečný pokus znamenal první zápis do statistik druhé dvacetiminutovky. Ani poté se ale žádný střelecký ohňostroj nekonal, i když Svoboda už si musel připsat pár úspěšných zákroků. Proti nebezpečné backhandové střele Kumstáta nakonec zasahovat nemusel, nejvyšší muž Sparty totiž těsně minul. Skóre se neměnilo ani v plzeňské početní výhodě.

V úvodu třetí dvacetiminutovky pokračovaly oba týmy v ne zrovna atraktivní hře bez výraznějších šancí. O něco aktivnější byli sparťané, ale pokus Vrány ani akce Formana s Klimkem gólem neskončily. Po sedmi odehraných minutách byl poměr střel na branku ve třetině stále 0:0, až poté si první připsali tentokrát hosté. Dobrou šanci měl Indrák, ale obránce Nedomlel proti němu obětavě zasáhl. Po faulu Stacha přišla druhá sparťanská přesilovka. Minutu a půl se vyvíjela dobře, Pražané uzamkli bránící se čtveřici soupeře u jejich branky.

Pak ale přišel zbytečný faul, půlminuta hry čtyři na čtyři a poté zkrácená početní výhoda pro indiány. V té hned dvakrát zahrozil Gulaš, Honzík byl ale v obou případech úspěšnější. Následně přišla další sparťanská přesilovka a domácí v ní necelých pět minut před koncem zápasu na chvíli i odvolali gólmana. Ani ve hře v šesti proti čtyřem ale neskórovali a opuštěnou branku málem trefil Hollweg. Honzík se v závěru početní výhody vrátil zpět mezi tyče domácí branky a zůstal tam až do oddechového času pro Spartu. Ta se vrátila do hry se šesti bruslaři. Uher sice trefil tyčku, ale více už toho sparťané nestihli.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (HC Sparta Praha): "Dostali jsme se v první třetině do dvoubrankové ztráty. Od druhé části jsme byli možná opticky aktivnější a hráli víc na puku, ale strašně se nadřeme na gól. Dnes jsme ho nedali a to rozhodlo o tom, že jsme bez bodu."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Vyšla nám první třetina a odskočili jsme na 2:0. Asi se na Spartě podepsalo, že měla pauzu. My jsme byli v tempu, protože jsme teď měli zápasy rychle za sebou. Od druhého dějství se domácí zlepšili, zvýšili pohyb. Jejich hráči se asi nastartovali, byli odpočinutí. My jsme se de facto jenom bránili. Druhá třetina v našem podání nebyla dobrá, ale takové zápasy jsou. Odbránili jsme to a něco jsem si řekli. Ve třetí třetině byla Sparta znovu o trošku aktivnější, ale jsme rádi, že jsme to dnes i díky gólmanovi a obětavosti ubránili a vezeme si tři body."