PCE - PLZ 2:0

PCE - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy umlkly

Plzeň - Poprvé v sezóně se stalo, že indiáni dva zápasy po sobě nebodovali. V Pardubicích rozhodl prakticky jediný gól, indiáni vyšli střelecky naprázdno.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

2:0
0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 26. T. Svoboda (P. Sýkora, Trončinský), 60. P. Sýkora (Rolinek). Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Vyšší tresty: Schleiss 10 min.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Frodl, Komárek

vyloučení
4:7
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
28:29
Zblokované střely
7:8
Hity
13:5
Vhazování
25:30
Diváci
8122

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Beran, Dušek, Starý.

HC Škoda Plzeň

Hylák (M. Svoboda) – Jones, Moravčík, Kvasnička, J. Kindl, L. Kaňák, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, T. Kubalík – D. Kindl, Kratěna, Schleiss – Indrák, Kracík, Kantner – Hollweg, Kodýtek, Rubner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Alexandr Hylák 60 27 1 26 96,30 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Milan Gulaš 0 0 0 -1 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 2
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 0 0 -1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Jakub Kindl 0 0 0 0 4
Denis Kindl 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
Tomáš Kubalík 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Marek Rubner 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 14
David Sklenička 0 0 0 -1 2

komentář

Od začátku zápasu se ukazovalo, že na sebe narazily dva ofenzivní týmy. Dlouho se hrálo bez přerušení, ovšem s šancemi na obou stranách. Kacetlovi nadělala starosti Kindlova tečovaná střela, plzeňský Hylák se zase zahřál při Tomáškově dorážce. Až před plzeňskou branku se protáhl i Cadrwell, ale také neuspěl.

Velké šance mělo následně Dynamo při přesilovce, kdy se do čisté gólovky natlačil nejprve Sýkora a poté Kaut, slušnou palebnou pozici měl také Trončinský. Bezbrankový stav však trval, a tak mohli otevřít skóre hosté, ale Mertl při přesilovce ranou z první trefil jen boční síť. Krátce nato musel další přečíslení v režii Svobody vyřešit Hylák.

Plzeň měla v obraně vůbec velké díry. Dalšího zaváhání mohl využít Petr Sýkora, jenže na střelu bekhendem už nezbyl dostatek sil. V závěru třetiny domácí znovu zahrozili při oslabení, když pláchli Poulíček s Rolinkem, a kapitánovi Dynama nechybělo moc, aby otevřel skóre.

Gólová radost přišla až po pauze a Pardubicím do vedení pomohla přesilová hra. Kotouč se dostal na levou stranu, kde byl zaparkovaný Tomáš Svoboda a jeho střela z první propadla Hylákovi do branky – 1:0.

Plzeň se snažila rychle odpovědět a vzala Kacetlovu branku útokem. V dobré šanci byl Tomáš Kubalík, ale rychlou dorážku do odkryté klece nezvládl natlačit mezi tři tyče. Chvíli poté Škodovka promarnila nadějné přečíslení tří proti jednomu, Jones se snažil situaci možná až moc vyšperkovat. Dynamo odpovědělo šancí Treille, který v krátkém samostatném úniku přestřelil.

Francouzský útočník měl ještě lepší šanci při přesilovce ve 35. minutě, kdy dorážel Kautovu střelu, ale trefil jen tyč za ležícím Hylákem. Hezký slalom následně předvedl Ondřej Kratěna, který po několika kličkách zakončil jen do Kacetla a nesedla mu poté ani rána z voleje.

Plzeň začala třetí třetinu velkou šancí a brzo mohlo být vyrovnáno. Moravčík svou střelu schoval za klubko hráčů a kotouč nenápadně zazvonil na tyč. Oproti předchozímu průběhu už se nehrálo tak otevřeně, Pardubice se přece jen důsledněji zaměřily na defenzívu.

Další horké chvilky přinesla plzeňská přesilovka, ve které dvakrát zblízka zakončoval Kindl a rozhozený Kacetl uhájil čistý štít jen se štěstím. Bez šance nebyla ani ukrytá střela Gulaše, která prosvištěla kolem tyčky pardubické branky.

Dynamo se hlavně bránilo, ale na útok tak úplně nerezignovalo. Důkazem byla šance Rolinka, který sedm minut před koncem z ideální pozice trefil jen Hyláka. V další šanci o chvíli později napálil pardubický kapitán břevno.

Minutu a půl před koncem odmítl prodloužení Kacetl, který máchnutím lapačkou zneškodnil ránu Denise Kindla. Za chvíli se domácí hráči vymanili z obranného pásma a Petr Sýkora neomylně trefil prázdnou branku – 2:0. Ondřej Kacetl skvělým výkonem vynuloval nejlepší útok extraligy.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme asi náš nejlepší zápas v sezoně. Chtěl bych hráčům poděkovat, a to i za čisté konto, které jsme pro Ondru Kacetla uhráli, dík patří také fantastickým fanouškům. Od začátku zápasu jsme byli lepší, udávali jsme tempo, byli jsme silní na puku a měli jsme neskutečné množství šancí a nájezdů, ze kterých se nám sice povedlo proměnit jen jednu přesilovku, ale vítězství jsme si určitě zasloužili, protože jsme si pro něj šli od první minuty."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Předvedli jsme jeden z našich nejhorších výkonů v sezoně, výsledek je pro nás ještě milosrdný, jen díky brankáři jsme se výsledkově drželi až do konce. Výkon nebyl dobrý, ale nevím, z jakého důvodu. Procházíme si nějakou horší fázi, možná čekáme na přestávku, prostě nemáme dobré období.“