SDO: CHM - PLZ 2:3 PP

Starší dorostenci odváží z Chomutova dva body!

Dlouhotrvající přetahovaná mezi staršími dorostenci Chomutova a Plzně dopadla nakonec lépe pro indiány, kteří v prodloužení získali bonusový bod, když se prosadil sedmnáct sekund před jeho koncem plzeňský Martin Procházka.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

2:3p
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Černý (Lobodowski), 56. Ouřada (Gut) – 38. Mužík (Kremláček, Rohla), 41. Mužík (Kremláček, Procházka), 65. Procházka. Diváci: 73. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Plachý – Kopáč, Tichý

4:5
0:2
0:0
33:33

Piráti Chomutov

Běhula (Skokan) – Rudy, Ferbas, Zeman, Váchal, Jarý, Viktorin, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda. Lobodowski, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner

Altrichter (K. Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šiller, Staněk, Kremláček – D. Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

Utkání začalo v bojovném tempu pouze s drobnými šancemi, až když v šesté minutě dostali Piráti možnost početní výhody, utkání nabralo spád. Před polovinou třetiny nejprve Jakub Baier nedorazil Bendovu střelu a poté na opačné straně kluziště Jaroslav Krýner trefil horní tyčku. O chvíli později si David Černý v levém kruhu sebral kotouč a přesnou střelou rozvlnil síť za plzeňským brankářem –1:0.

Vyrovnat mohli hosté za pár momentů, ale nahození Ondřeje Staňka netečovali mezi tři tyče. V závěru si pohlednou akci připsaly oba celky. Nejprve plzeňský Michal Houdek neprocpal puk mezi betonem a tyčkou, na druhé straně Lobodowského střelu dvakrát dorážel Patrick Pech.

Na začátku třetí části Patrick Pech projel do pásma a přenechal Dominiku Ferbasovi, po jehož střele se nahrávající ještě dostal k dorážce. Od čtyřiadvacáté minuty si Piráti zahráli opět silnější o jednoho muže, čehož mohl využít Jan Prokop, ale neprostřelil Martina Altrichtera mezi betony.

V polovině střetnutí Kamil Hajšman přihrával zpoza brány do brankoviště, kde měl velké štěstí Richard Běhula, poté prověřil mladý indián chomutovskou jedničku z levého kruhu. Krátce před koncem dějství Radek Mužík z pravé strany zavěsil do horní části klece a vyrovnal – 1:1.

Vstup do třetí třetiny vyšel hostům na jedničku, jelikož už po dvaceti vteřinách Radek Mužík ze stejné strany vyslal podobnou střelu, která se opět zastavila až o sítě – 1:2. Zanedlouho Kamil Hajšman předložil spoluhráči Adamcovi, jenž byl ale dobře pokrytý obranou, a tak nezakončil do prázdné.

Po nevyužité přesilovce začali Piráti tlačit. Předzvěstí gólu byla nastřelená tyčka Miroslavem Hradeckým, který ji rozezvučel ránou z levého kruhu. Při hře čtyři na čtyři se prezentoval povedenou akcí Kryštof Ouřada, jenž projel slalom napříč pásmem a poslal utkání do prodloužení – 2:2.

O rozhodující trefu se postaral sedmnáct vteřin před koncem nastaveného času Jakub Procházka, který poslal puk z mezikruží mimo dosah domácího brankáře – 2:3.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za bod, protože je důležitý, škoda, že nebyly dva nebo tři. Týmový výkon byl o hodně lepší než předchozí dva zápasy. Kluci poslouchali, co ji říkáme, a snaží se hrát naplno. Doufáme, že se začneme zvedat a bodů bude více.“

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Byl to vyrovnaný zápas, takže jsme rádi za výhru. Měli jsme slabší mužstvo, jelikož někdo odjel na nároďák, takže jsme některé hráče posunuli a zkoušeli jsme dva mladší. Domácí šli do vedení a pro nás je pozitivní, že jsme dokázali utkání otočit. Bylo to první prodloužení v sezóně, vyhráli jsme, takže pojedeme z Chomutova veselí.“