Plzeň otočila zápas s Přerovem

Junioři: Lasselsberger Plzeň – Minor Přerov 7:3. Domácí dnes přehráli Přerov jasným výsledkem 7:3, ale vítězství se vůbec lehce nerodilo. Naopak už po osmi minutách prohrávali domácí 0:2. Plzeň bodovala díky výborné poslední třetině, kterou vyhrála 4:0. O obrat v zápase se zasloužila především první útočná formace domácích. Jaroslav Kracík vstřelil dva góly a přidal tři asistence, Roman Bílek se podílel gólem a čtyřmi přihrávkami a Jan Heřman přispěl dvěma góly a jednou asistencí.

HC Škoda Plzeň - HC Zubr Přerov

7:3

Branky: 12. Kracík (Bílek, Keltyčka), 32. Novák (Kracík, Hamrlík), 38. Kracík (Bílek), 42. Morava (Vobořil), 47. Bílek (Kracík, Heřman), 55. Heřman (Bílek, Kracík), 56. Heřman (Bílek) – 7. Baran (Pejcha), 8. Zaťovič (Fašanok), 40. Blahuš (Sprušil, Kaňák). Vyloučení: 6:8, navíc Kreuzman (PLZ) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 2:1, 4:0. Rozhodčí: Florian – Brejcha, Zvěřina. Diváci: 73.

Štelmach – Vaněk, Kreuzman (od 7. Slaba), Tytl, Hamrlík, Keltyčka, Beneš – J. Heřman, Bílek, Kracík, Špindler, Novák, Vobořil, Morava, Lodr, Kašpar, Jindra

HC Zubr Přerov

Chalupecký – Tkadlec, Pala, Švrček, Blahuš, Křesina, Plch, Procházka – Fašanok, Zaťovič, Baran, Kaňák, Sprušil, Foldyna, Pejcha, Klimovič, Kajzar, Koňařík, Hrbáček

Domácím úvod zápasu vůbec nevyšel. Už po sedmnácti vteřinách byl za nedovolené bránění vyloučen Vaněk a když k němu po jedenácti vteřinách přisedl za faul vysokou holý Špindler, měl Přerov k dispozici téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Ale domácí se velmi dobře bránili a dovolili soupeři pouze jednou vystřelit na bránu. Jenže i po návratu vyloučených hráčů zůstala aktivita na hokejkách Přerova. V dobré šanci byl Foldyna, ale Štelmach jeho pokus kryl. Na druhé straně sice hrozil Novákův útok, ale poté se opět hra přesunula do obranné třetiny Plzně. Při rozehrávce zachyboval Kreuzman a Přerov trestal. Baranova střela propadla plzeňskému brankáři mezi betony a puk se pomalu doklouzal až za brankovou čáru. 6:24 – 0:1. Plzeňský obránce dostal navíc desetiminutový osobní trest, za nesportovní chování, když udeřil hokejkou do mantinelu. Plzeň obdržená branka zaskočila a kupila chybu za chybou. Už za necelou minutu jeli Fašanok a Zaťovič na jediného obránce a druhý jmenovaný propálil střelou z první plzeňského gólmana podruhé. 7:19 – 0:2. A mohlo být pro domácí ještě hůř, jenže Kaňák z bezprostřední blízkosti Štelmacha nepřekonal. Plzeň si také v první třetině vyzkoušela přesilovku pěti proti třem, když se na trestné lavici sešli Kaňák s Pejchou. Už po návratu prvního vyloučeného hráče dostal Kracík přihrávku na brankovou čáru, vybruslil si do prostoru před brankou a střelou zápěstím pod víko Chalupeckého branky snížil. 11:06 – 1:2. Do konce první části se již nic podstatného nestalo a domácí šli do kabin s jednogólovým mankem.

Do druhé třetiny vstoupila Plzeň velmi aktivně. Už při prvním střídání dorážel zblízka Heřman, ale přerovský brankář byl na místě. Hostům nedala vydechnou ani nově sestavená druhá lajna ve složení Morava, Novák, Vobořil a vynutila si faul Přerova. Přesilovka se ale tentokrát domácím nedařila a po zaváhání Kracíka se do breaku dostali Zaťovič s Fašnokem. Jenže v rozhodujícím momentě si špatně přihráli a k zakončení se nakonec ani nedostali. V té samé přesilovce mohl srovnat Hamrlík, ale ani jedna z jeho střel si cestu do branky nenašla. Poprvé mířil z pravého kruhu nad, napodruhé zakročil výborně lapačkou Chalupecký. V šesté minutě byli pro změnu vyloučeni domácí a Přerov byl velmi blízko gólu. Naštěstí se stačil Štelmach přemístit proti střele Foldyny a skvělým zákrokem podržel svůj tým. V desáté minutě se dlouhou dobu nehrálo, ale diskutovalo. Rozhodčí totiž zjistil, že přerovský gólman chytá v nedovolené masce. Brankář Chalupecký si tak musel půjčit masku svého kolegy a navíc dostal za nedovolenou výzbroj dvouminutový trest. V přesilovce dorážel Hamrlíkovu střelu Heřman a byl hrubě faulován Tkadlecem, který tak poslal svůj tým do třech. Dvojnásobnou přesilovku využil po devatenácti vteřinách Novák, který se trefil zápěstím z levého kruhu nad rameno přerovského brankáře. Přihrávkou ho ke skórování vybídl Jaroslav Kracík. 31:03 – 2:2. Plzeň vyrovnávací gól povzbudil a Chalupecký musel několikrát ukázat svoje umění. V třicáté osmé minutě si na modré vyměnili puk Bílek s Kracíkem. Kracík se natlačil před přerovského obránce, a přestože nebyl v ideální pozici a byl hákovaný, dokázal vystřelit naprosto přesně. Puk se odrazil od břevna za záda bezmocného brankáře Chalupeckého a Plzeň se ujala vedení. 37:34 – 3:2. Jenže Přerov obdržený gól donutil k větší aktivitě a hosté uzavřeli Plzeň v jejím obranném pásmu. Brankář Štelmach musel předvést několik těžkých zákroků a domácí se ubránili pouze za cenu faulu. Přesilová hra se hostům povedla. Sprušil našel zpoza branky Blahuše a ten vyrovnal. 39:35 – 3:3. Plzeň tak přišla půl minuty před koncem třetiny o vedení.

I poslední dějství začala lépe Plzeň. Morava vybojoval puk prohodil si jej mezi dvěma obránci a backhandem zasunul mezi Chalupeckého betony. Vysoký útočník Plzně tak znovu strhl vedení na stranu domácích. 41:30 - 4:3. Plzni najednou narostla křídla a na ledě existoval už pouze jeden tým. Naději svému týmu držel poměrně dlouho brankář Chalupecký, který likvidoval dorážku Lodra i šance Nováka s Vobořilem. Na začátku sedmé minuty se do útoku pustila první plzeňská lajna a pohlednou kombinaci celého útoku zakončil backhandovým blafákem Bílek. 46:08 – 5:3. Od čtyřicáté minuty se hrálo poměrně dlouhu ve čtyřech, když na trestné lavici seděli Kracík a Kajzar. Poté přišli nevyužité šance Nováka. Poprvé jej Hamrlík poslal po pravém křídle. Novák se výborně natlačil před přerovského obránce, ale brankáře již nepřekonal. Podruhé vyslal do samostatného nájezdu Nováka Hamrlík v jedenácté minutě. I tentokrát byl však úspěšnější přerovský gólman. Vzápětí byl Plzeňský obránce vyloučen, ale i ve čtyřech byla aktivita na straně domácích. Do breaku se dostali Kracík s Bílkem, ale Bílkovi se nepodařilo po výborné Kracíkově přihrávce zvednout puk nad ležícího brankáře. Hosté se nepoučili a za chvíli už byli ti samí hráči opět v úniku. Ale tentokrát nevyšla Kracíkovi přihrávka, nicméně plzeňský útočník vybojoval alespoň vyloučení. V přesilovce so mohl podruhé do listiny střelců zapsat Morava, ale jeho teč mířila nad přerovskou branku. Uklidnění tak přišlo až v padesáté páté minutě. Další nádhernou souhru na jeden dotek prvního plzeňského útoku zakončoval do prázdné branky Jan Heřman. 54:08 – 6:3. Do třetice vyslal poté obránce Hamrlík do breaku Nováka, ale i napotřetí byl úspěšnější přerovský brankář. Poslední gól zápasu přišel v padesáté šesté minutě. Při přesilovce Plzně zachytil vyhození Roman Bílek a našel u levé tyčky úplně volného Heřmana. Pro toho již nebyl problém trefit odkrytou branku. 55:58 – 7:3. Zápas se poté dohrál v poklidu a Plzeň dokráčela k zisku obou bodů.

Na dotazy odpovídal po zápase asistent trenéra domácích Václav Ruprecht. Plzeň získala poměrně jasné vítězství, ale až do závěrečné třetiny tomu nic nenasvědčovalo. „Náš vstup do zápasu byl katastrofální, hned v úvodu jsme se dopustili dvou hrubých faulů a hráli téměř dvě minuty ve třech. Ta vyloučení významně poznamenala naši hru. Po hrubých chybách obrany jsme poté inkasovali dva góly. V prostřední části se nám podařilo strhnout vedení na naši stranu, ale opět po chybách v obraně, ze kterých vyplynulo oslabení a následně gól, jsme o něj přišli. V závěrečné třetině jsme již byli jednoznačně lepším celkem.“ Dnes se konečně začali dařit přesilovky. Máte ještě nějaké jiné zajímavé postřehy ze zápasu? „Těší nás, že se opět rozehrála dvojice Morava – Novák. V předchozích třech zápasech neskórovali, a proto jsme je dnes v úvodu rozdělili. Zápas ale dohrávali opět ve společné formaci.“ Děkuji za rozhovor.