JUN: PLZ - HKM 2:3pp

Junioři ztratili proti Hradci dobře rozehraný duel v prodloužení

Plzeň - Západočeští junioři přivítali na domácí ledě v Home Monitoring Aréně celek Mountfield HK, byl to takový předkrm před extraligovým duelem těchto svou soupeřů. Domácí vedli 2:0, ale soupeř dokázal během posledních dvou minut duel srovnat, v prodloužení byl šťastnějším týmem Mountfield.

HC Plzeň 1929 - Mountfield HK

2:3p
0:0, 2:0, 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Rubner (Matiášek), 32. Rubner (Přikryl) – 59. Jirásek (J. Dvořák, Mašín), 60. Jirásek (Mašín, Chalupa), 65. Kynčl (Jirásek, Chalupa). Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Rozhodčí: Hornáček – Flegl, Štofa

7:3
0:0
29:35
40

Kolář (Beran) – Lokajíček, Kačena (A), Štěpánek, Staněk, Váchal, Sysel (A) – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Markov, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Červenka, Eret, D. Roubal (C), Rubner

Mountfield HK

D. Dvořák (Bartozel) – Muška, Kukla, Pohl, Havránek (C), Moník, Kynčl (A), Pěnčík – M. Matouš, D. Matouš, Matějček, Pažourek, J. Dvořák, Hašek, Mašín, Sklenář, Havelec, Chalupa, Poppel, Hnik, Jirásek

Jakub Vavřička 0 0 0 -1 0

Velká extraligová bitva mezi první Škodou a druhým Mountfieldem už klepala na dveře, ještě dříve si to proti sobě rozdaly juniorské celky těchto týmů. V samém úvodu utkání a v následujících několika minutách měli více ze hry domácí borci, ale hostující obrana je prakticky k ničemu nehodlala pustit. Hned v první minutě se indiáni dostali do přečíslení, ale finální pas nakonec na hůl Marka Rubnera nedoputoval, neboť se bleskově vrátili beci hradeckého týmu, gólman Mountfieldu Daniel Dvořák byl prozatím bez práce.

Jedinou opravdu velikou příležitost Plzně v úvodním dějství měl šikovný útočník Josef Roubal. Západočeši poslali puk na icing, v obranném pásmu však buly vyhráli, ihned se poté vydali na zteč. Zmiňovaný Roubal obdržel přihrávku přesně na bekhend, střílel do protipohybu gólmana Dvořáka, jenže ten včas proti této střele vytrčil svůj beton. Následně přebrali iniciativu utkání hostující hokejisté, kteří sice byli častěji v útočném pásmu, ale jistý gólman Kristián Kolář neměl problémy s pokusy hradeckých hráčů. Nejvíce se zřejmě zapotil při teči Štěpán Matějčka, jeho pokus však skončil mimo. Po prvních dvaceti minutách byl tedy stav utkání nerozhodný 0:0.

V prostřední části byli úspěšnějším týmem domácí indiáni, kteří se dostali do jednobrankového vedení hned v první minutě druhého dějství. Jan Matiášek výtečně napadal hostující rozehrávku, beci Mountfieldu vyrobili hrubku před vlastní klecí, když ztratili puk. Matiášek vyprášil jen beton Dvořáka, nicméně s dorážkou přispěchal ještě Marek Rubner, který poslal puk do sítě. Poté byl na ledě relativně klid, Hradec Králové se sice snažil být aktivní v útočném pásmu, ale domácí defenziva byla velice pozorná. Zaskvěl se hlavně brankář Mountfieldu Daniel Dvořák, jenž ukázkovým semaforem zastavil svižnou střelu Petra Ereta. A další plus, které mohlo hostující hráče těšit, byla hra v oslabení, kterou hráči z východy Čech zvládali bezvadně.

V přesilovkách toho domácím sice moc nedovolili, ale při hře pět na pět inkasovali hostující hráči druhý gól. Západočeši se dostali do přečíslení, které vykombinovali tak umně, že nakonec jeli ve dvou sami na gólmana. Přikryl našel ideálním pasem opět Marka Rubnera, střelec jeho formátu se v těchto chvílích obvykle nemýlí, domácí útočník střelou k tyči zaznamenal svůj 17. gól v sezoně. Aby se Plzni neubíralo, tak si přece jenom v přesilovce připravila jednu velkou možnost, když po tečované střelce musel Dvořák na poslední chvíli zasáhnout ramenem, aby uchránil svůj tým od třetí pohromy. Závěrečnou možnost měl ještě pár sekund před druhou sirénou Petr Eret, ale i proti němu se znovu vyznamenal výtečně chytající gólman Daniel Dvořák.

Velkou šanci si hosté vytvořili hned v první minutě třetí části! Filip Jirásek se svou dorážkou trefil tyčku domácí branky, následně se o dorážku pokoušel ještě Jaroslav Dvořák, ten se ale nakonec k puku nedostal. Na druhé straně měl obrovskou příležitost zase Petr Eret, jenž se dostal do samostatného úniku, svůj nájezd chtěl zakončit střelou mezi betony, ale Dvořák v brance se propálit nenechal. Následná dorážka šla mimo tři tyče. Po něm ještě v obdobné šanci neuspěl ani Jan Matiášek. Velkou šanci měl během přesilové hry rovněž obránce Mikuláš Pohl, který byl úplně sám mezi kruhy, proti jeho střele výtečně zakročil Kolář vyrážečkou.

Nádhernou akcí se poté prezentoval Vít Reitspies, jenž se vrátil z trestné lavice. Obešel svého soka, následně zakončoval před gólmanem bekhendovou kličkou, ale Dvořák se rychle natáhl, puk do branky přes beton nepustil. A ani další nájezd nekosnčil brankou. Znovu se dostal do úniku Jan Matiášek, ale rychle ho dobruslili hostující beci, takže neměl čas na pořádné zakončení. Dvě minuty a třicet čtyři sekund před koncem šli domácí do čtyř, hostující tým si vyžádal oddechový čas, během kterého zůstal gólman Dvořák na střídačce, Mountfield to zkusil v šesti proti čtyřem. Mountfieldu se risk vyplatil, nejprve přežil velkou šanci Plzně, záhy snižuje! Filip Jirásek dokázal využít převahy hostí před brankou indiánů, bez problémů doklepl puk do prázdné klece, čímž využil přesilovku. 18 sekund před koncem utkání se opět při hře bez gólmana povedlo Hradci srovnat, když se z další dorážky prosadil, který poslal duel do prodloužení. To ukončil přesilovkou trefou hostující Tomáš Kynčl.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání se mi hodnotí špatně. Ztratili jsem vyhraný zápas ve dvou fázích – čtyřikrát jsme jeli sami na bránu, ale nic neproměnili, potom jsme zbytečně faulovali ve středním a útočném pásmu. To rozhodlo utkání.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): V Plzni je to vždycky těžké. První část byla hodně vyrovnaná, potom nám domácí odskočili po našich chybách do vedení 2:0. Kluci dneska opravdu chtěli, snažili se, nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Vyrovnání bylo těsně před koncem, nakonec jsme to zvládli v prodloužení. Domácí mají obrovskou sílu, odtud se body nevozí. Moc si toho ceníme, chtěl bych klukům za předvedenou hru poděkovat.