OF4: ZLN - PLZ 2:3

OF4: Postup! Starší dorost je ve čtvrtfinále!

Plzeň - Mladí indiáni druhý mečbol na ledě Zlína využili a po těsné výhře se radují z postupu do dalšího kola play-off.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

2:3
0:2, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Sebera (Fajkus), 52. Pavlas (Weintritt, Světlík) – 14. Kolda (Mužík, Přikryl), 15. Kolda (Mužík, Šiller), 42. Hasman (Princl). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Kráľ.

5:4
0:2
34:38
75

PSG Berani Zlín

Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Talafa, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Kozubík.

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Šiller – Hajžman, Přikryl, Kolda, Princl, Rohla, Krýner, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Albert Šiller 0 1 1 -2 2

Zápas začal z obou stran opatrně, ovšem Zlín se po včerejší výhře cítil sebevědomě, takže ze začátku Plzeň přehrával. Nakonec ale jako první udeřili indiáni. Když ve 14. minutě fauloval Jiří Podešva, Plzni se naskytla přesilové hra, kterou téměř okamžitě využila. Nahození Radka Mužíka tečoval do sítě Matěj Kolda, díky čemuž šli hosté do vedení.

O necelou minutu později přišel další zlínský faul, tentokrát od Filipa Weintritta. Také tuto početní výhodu Plzeň využila. Už se zdálo, že po nahození Mužíka zlínský brankář Jakub Kubík bezpečně drží puk, ten mu ale na poslední chvíli vypadl. Nejblíže kotouči byl v té chvíli opět Matěj Kolda, který zasunul puk do zlínské klece. Domácí tým šel tedy do šaten s dvoubrankovou ztrátou.

Do druhé třetiny nastoupil lépe Zlín, a to hlavně proto, že dokázal vstřelit gól. V útočném pásmu se dostal ke kotouči Matěj Sebera, který se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a najet do plzeňského brankoviště. K jeho štěstí se puk odrazil od plzeňského beka, který se ho snažil z brankoviště dostat pryč. Snížení zlínské mužstvo uklidnilo, i tak se ale k větší šanci dostala Plzeň. Kubík po nahození vyrazil kotouč jen před sebe, kde čekal jeden z hráčů hostů, puk ovšem netrefil ideálně a střela zamířila mimo branku.

Poté se naskytla příležitost i pro Zlín, když trojice domácích hokejistů uháněla na plzeňskou bránu. Kombinovali tak rychle, že se gólman Martin Altrichter ani nestačil přesunout, ovšem poslední přihrávka byla moc rychlá, takže zakončující útočník pouze promáchl. Následně se do šance dostala ještě Plzeň, to když ujel zlínské defensivě Mužík. Puk ale netrefil tak, jak by potřeboval, takže jeho střela zamířila hodně mimo. Plzeň tedy po druhé třetině stále vedla, tentokrát už ale jen o gól. Nervozita byla cítit po celém stadionu.

Hostům se podařilo uklidnit hned začátkem třetí části, kdy vstřelili třetí branku. Josef Hasman totiž obral zlínského obránce o puk a následovně dokázal přelstít i Kubíka. Záhy přišla ještě jedna šance Plzně, když si jeden z Plzeňských najel před Kubíka a vystřelil puk do protipohybu zlínského brankáře. Kubík ale stačil zakročit svým pravým betonem.

Další minuty patřily domácím. Tuto pasáž Zlín zahájil gólem na 2:3. Weintritt nahodil puk směrem na branku, kde se ztratil v klubku hráčů. První ho našel Petr Pavlas, který kotouč zasunul do prázdné plzeňské svatyně. Následně přišla další šance ševců – u levé tyčky branky se octl jeden ze zlínských útočníků, ale Altrichter si proti němu dobře vyjel a znemožnil mu jakoukoli nebezpečnou střelu. Vzápětí přišla další šance domácích, neboť plzeňskému brankáři se nepodařilo po nahození zlínských podržet puk, a tak musel řešit několik dorážek za sebou.

V samotném závěru si Plzeňští zadělali na problémy, Zlín totiž zničehonic dostal možnost hned dvou přesilovek po sobě. Domácí to navíc zkusili i se šesti bruslaři v poli. Plzeňští hráči si však i s tímto problém dokázali poradit brilantně a udrželi těsné vedení až do závěrečného hvizdu.

Pro zklamané zlínské starší dorostence tímto zápasem skončila sezóna. Indiáni naopak slaví postup a nyní čekají na svého soupeře.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Samozřejmě jsme moc rádi za postup. Byl to podobný zápas jako včera. Domácí se nás snažili mydlit, dohrávat, nevynechali souboj. My jsme se v závěru nechali dvakrát vyloučit a bylo to tak ještě hodně zajímavé. Ale gólman Altrichter nás podržel, navíc mu hráči pomohli blokováním střel. “