PLZ - MHK 4:0

PLZ - MHK 4:0 - Další tři body a opět s nulou, indiáni porazili hradecký Mountfield!

Plzeň - Indiáni opět přepnuli do extraligového módu, v zajímavém utkání přivítali v Home Monitoring Aréně celek Mountfield HK. Zápas byl plný šancí, první i druhou třetinu vyhráli Západočeši 1:0, ve třetí přidali další dva góly a zvítězili 4:0!

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

4:0
1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Gulaš, 27. Kratěna (Jan Kovář, Kodýtek), 42. V. Němec (Kracík), 58. Pour (Kantner, Kvasnička). Průběh utkání: 0:0, 4:0.

5 359

Frodl (Miltchakov) – Pulpán (A), Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – D. Kindl, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Pour, Preisinger, Kantner

Mountfield HK

Maxwell (J. Pavelka) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Graňák (C), Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Paulovič – Lessio, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, M. Chalupa – Rákos (A), Dragoun, Vopelka

Roman Vráblík 0 0 0 0 0

Úvodní dvacetiminutovka duelu mezi Plzní a hostujícím Mountfieldem byla nesmírně zajímavá, šanci rozhodně nebylo málo, takový hokej se musel fanouškům velice líbit. První větší příležitosti si při hře čtyři na čtyři připsaly oba týmy. Nejprve ujel Bicevskis všem, řítil se sám na gólmana Dominika Frodla, ale domácí brankář kotouč zastavil vyrážečkou. Pulpán poté našel na druhé straně Petra Straku, ten střílel švihem pod břevno, Brandon Maxwell dokázal vymrštit své rameno. Za chvíli bylo opět horku okolo branky Plzně, když tvrdá rána od modré propadla Frodlovi mezi betony, puk zůstal kousek za gólmanem v brankovišti, ale žádný hráč hostí jej nedokázal dorazit, brankář indiánů se včas zorientoval.

Poté si bývalý hráč Škody Matěj Chalupa šikovně popotáhl kotouč na levé straně útočného pásma a jedovatou ranou orazítkoval vzdálenější tyčku. Z protiútoku zahrozila první útočná formace Plzně. Gulaš posunul puk na pravou stranu Kovářovi, ten ho okamžitě přeposlal na Denise Kindla, jenž bleskově zakočnoval. Maxwell se však rychle přemístil a zakročil betonem. O chvíli později nepříjemně pálil Nick Jones, jeho pokus dorážel ještě Allen, ale i tuto šanci Východočeši se štěstím přežili. Dragoun pak ujel do dalšího samostatného úniku, Frodl znovu zakročil vyrážečkou, hostující útočník pro svůj tým získal alespoň přesilovku. Tu však Mountfield nevyužil. A udeřilo na druhé straně. Čtrnáct sekund před první sirénou zavezl kapitán Gulaš puk do útočné třetiny, byl faulován, takže nemohl zakončit, přesto se kotouč odrazil na hůl obránce Zámorského, který šťouchem mezi betony si vstřelil vlastní gól do šatny na 1:0.

Indiáni na začátku prostřední třetiny sice svého soupeře zatlačili v útočném pásmu, ale do první obrovské příležitosti se dostali hosté. Matěj Chalupa našlápl a jako první dojel v obranném pásmu Plzně puk, předvedl rychlou kličku do forhendu, ale nakonec poslal kotouč brankovištěm mimo tři tyče. O moment později dorážel před brankou Vopelka, ale ani ten nedokázal srovnat na 1:1. Z protiútoku tvrdě střílel Pulpán, ale také Maxwell předvedl pozorný zákrok. Modrobílí si pak zahráli přesilovou hru, ve kterém předvedli kolotoč v útočném pásmu. Eberle a Kodýtek pálili z dobrých pozic, ale Maxwell se v brance činil. Na ránu Nicka Jonese sice nestihl zareagovat, ale při hostujícím gólmanovi stálo štěstí, protože domácí bek napálil svou bombou břevno.

Po útočném faulu šel dokonce Mountfield do tří. Škodováci se ihned rozestavěli v útočném pásmu. Ondřej Kratěna hledal před brankovištěm Kodýtka, ten ale pod tlakem zakončit nemohl. Puk se odrazil ke Kovářovi, jenž ho vrátil na Kratěnu, který již bez problémů zakončoval do prázdné branky. Indiáni zvýšili své vedení na 2:0. V brance Plzně se na druhé straně nesmírně činil Frodl, který zpacifikoval přečíslení hostí, když vychytal Zámorského, následně si poradil i s šancí Smoleňáka, který se proháčkoval před branku. Na 3:0 pro domácí tým mohl poté zvýšit znovu Němec, který se dostal k dorážce, když Maxwell vyrazil nahození Vráblíka jen před sebe. Gól nepadl ani z obrovského tlaku, jenž si Plzeňané vytvořili, hostující držel v indiány v útočném pásmu krok a všechny šance ubránil.

Hned zkraje třetí třetiny už se však domácí potřetí trefili. Narozeninový oslavenec Kracík poslal ukrytý pas před brankoviště, kde si puk našel Vojtěch Němec, který přesnou střelou pod víko přidal svůj druhý gól. I Mountfield hrozil v početní výhodě, několikrát jedovatě pálil Koukal, střílel i Filip Pavlík, o úspěšné dorážky se pokoušel Smoleňák, leč gólman Frodl byl bezchybný. S přibývajícím časem, když se blížila třetí siréna, se na ledě přitvrdilo. Jakub Pour pak rychlou střelou dvě minuty před koncem stanovil stav zápasu na 4:0 pro domácí Plzeň.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Nesehráli jsme dobrou první třetinu, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak, ale podržel nás brankář a dali jsme důležitý gól do šatny. Od druhé části jsme hráli velmi kvalitně a musím tým pochválit. Opravdu musím vyzdvihnout, již poněkolikáté v sezóně, Dominika Frodla. Spokojeni jsme rovněž z přesilovkami, za poslední měsíc to byl nejlepší výkon v početních výhodách, ale samozřejmě je pořád co zlepšovat.

Petr Svoboda (Mountfield HK): Nehodnotí se to dobře. Neměli jsme špatný vstup do utkání, ale nevyužili jsme šance ani přesilové hry. Gól do šatny v poslední minutě nás hodně poznamenal, do druhé třetiny na nás Plzeň vlétla, ale občas jsme ji také dostali pod tlak. Poté jsme však hráli nedisciplinovaně a dostali další branku ve dvojnásobném oslabení. Ve třetí části jsme se ještě s výsledkem snažili něco dělat, ale nenašli jsme recept na gólmana Frodla. Když nevstřelíme ani gól, nemůžeme pomýšlet na body.