PLZ - LIT 7:1

PLZ - LIT 7:1 - Další tříbodová výhra, Plzeň přejela Litvínov!

Plzeň - Západočeši se po třech dnech opět představili v Home Monitoring Aréně před vlastními fanoušky, v rámci 38. kola TELH zavítal do Plzně tým HC Verva Litvínov. Indiáni si došli pro pohodovou výhru, hattrick si připsal Milan Gulaš, dva góly vstřelil Peter Čerešňák!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

7:1
1:0, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 6. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 27. Gulaš (TS), 28. Čerešňák (Kratěna, Kracík), 37. Gulaš (V. Němec, Jan Kovář), 41. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář), 54. Čerešňák (Kracík, Pulpán), 59. Kantner – 40. Petružálek (Trávníček). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

5 4321

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Kantner, Preisinger, Indrák (A)

Janus (Petrásek) – Ščotka, Trončinský, L. Doudera, Graborenko, Baránek, Suchánek, Šesták – Trávníček (C), Gerhát, Petružálek (A) – Helt, Svoboda, Kašpar – Jurčík, V. Hübl (A), Válek – Jícha, M. Hanzl, M. Havelka

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Úvodních deset minut zápasu mezi Plzní a Litvínovem patřil domácím hráčů, kteří si dokázali připravit několik slibných šancí. Vše načal už ve druhé minutě Jaroslav Kracík, který se řítil sám na gólmana Januse, přichystal si forhendovou kličku, ale v rozhodujícím okamžiku forvard indiánů podklouzl. O minutu později dorážel na brankovišti Pour, ale hostující brankář opět zasáhl. V šesté minutě Gulaš udržel puk v útočném pásmu, přihrál na Kováře, který však nehamounil, našel ještě lépe postaveného Jakuba Poura, který se střelou z voleje nemýlil. Po úvodní trefě duelu měli Západočeši obrovský tlak, Preisinger se protlačil až před krajana Januse, ale mířil bekhendem vedle, přesná nebyla ani rána z první v podání Němce.

Verva se se štěstím ubránila i při další příležitoti, kterou měl Jan Kovář. Plzeňská 43 střílela z voleje jen do boční sítě. Hosté si pak s naprostým přehledem pohlídali oslabení a sami si zahráli v početní výhodě. Během ní si Severočeši připravili několik zajímavých ran od modré čáry, ale hlavní šanci si vytvořil kapitán Michal Trávníček. Ten se prokličkoval ke střele mezi betony, kterou Dominik Frodl lapil, Trávníček se dorazně probojoval i k dorážkám, ale domácí gólman puk pohotově v brankoviště zalehl, takže Litvínovští již nemohli dorážet. Verva si poté v klidu poradila ještě s jedním oslabením, do kabin teda šla Škodovka s vedením 1:0.

Prostřední třetina střetnutí nabídla hne čtyři trefy. Jako první si zajímavou střelu připsal hostující Petružálek, ale jeho tvrdá rána skončila nad břevnem Frodlovy klece, na druhé straně neuspěl po pohotové střele ani Gulaš. Třetí formace Plzně si pak připravila zajímavé příležitosti, Kracík s Němcem ale zblízka nedokázali Januse propálit. Indiáni si pak zahráli přesilovku a přidali hned dva góly. byl totiž v úniku faulován, takže si mohl nájezd zopakovat během trestného střílení. Kapitán modrobílých si počínal ukázkově po forhendové kličce zvýšil vedení Škody na 2:0. O 50 sekund později, když pokračovala početní výhoda, našel Kratěna na modré čáře Petera Čerešňáka, jenž svou bombou zamířil přesně.

Válek se v polovině duelu hnal se spoluhráčem do přečíslení, to však zneškodnil domácí bek Vráblík. Na druhé straně to pak zkoušel dvakrát Kaňák, Jaroslav Janus proti němu vytáhl dva poctivé zákroky. Během početní výhody Vervy se do puku opřel Marek Trončinský, Frodl musel předvst dobrý zákrok vyrážečkou, aby jeho pokus zneškodnil. Během stejného oslabení pak Jan Eberle střílel mezi betony, ale ani on se nemohl radovat. Až v další přesilovce Západočechů opět udeřilo. Kovář přenechal puk Němcovi, ten přihrál na levý kruh, odkud z voleje vypálil Milan Gulaš. Jeho jedovka se odrazila od tyče a Janus počtvrté kapituloval. Severočeši se dočkali snížení v poslední minutě druhé třetiny. Trávníček šikovně poslal do sóla Jakuba Petružálka, který si v úniku počínal mazácky. Počkal si a poté poslal puk neomylně pod víko, přesně nad rameno Frodla. Po dvou částech tak vedla Plzeň 4:1.

Třetí třetinu načali gólově optě indiáni. Po pohodové kombinaci v útočném pásmu našel Čerešňák před brankovištěm volného Milana Gulaše, jenž po šikovně bekhnedové kličce zkompletoval hattrick. Po tomto gólu si mnohdy dělali domácí v útočném pásmu, co chtěli. Allen a Němec se oba dostali k zajímavým střelám v předbrankovém prostoru, ale Janus větší debakl odmítal. Převahu Plzně na krátkou dobu pročísla možnost Kašpara, který po pohotové střele napálil tyčku.

Zápas už se poté spíše dohrával. Po nepřesné rozehrávce Plzně se hostující Ščotka dostal k prudké střele, kterou Frodl sice zachytil, ale výživnou ránu ještě chvíli rozdýchával. Domácí se pak dostali do přečíslení dva na jednoho, Jaroslav Kracík vzal akci na sebe a vystřelil do tyče Janusovy brány. Peter Čerešňák se pak zapsal mezi dvougólové střelce, když dokonalou ranou využil další přesilovou hru Plzně, bylo to 6:1. Matyáš Kantner se pak v oslabení procpal před Januse a překonal ho bekhendovou kličkou, mladý forvard stanovil stav zápasu na 7:1.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Pochvala pro tým, že jsme zvládli začátek první třetiny. Pak se hra vyrovnala, nebylo to z naší strany ideální, řekli jsme si to o přestávce v kabině. Od druhé třetiny jsme byli často na puku, hráli jsme dobře. Byly tam i momenty, kdy to nebylo ideální, jsme samozřejmě rádi, že vyhráváme, ale sedíme zadkem na židli, protože už za dva dny nás čeká další zápas. Klíčový byl vstup do utkání, věděli jsme, že Litvínov hraje venku dobře. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): Nehráli jsme vůbec dobře, neměli jsme pohyb, nebyli důrazní. Plzeň nás ve všech atributech jasně předčila, proto je výsledek takový, jaký je. Pokud budeme sedět na trestné lavici, těžko někoho porazíme. Domácí zaslouženě vyhráli.