Plzeň - Indiáni si ke svému dalšímu přípravnému duelu pozvali do Home Monitoring Arény tým z Karlových Varů.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Adamec (Hasman, Malát) – 36. Holub (Berčík, Benda), 56. Jiskra (Stejskal). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

3:2
0:0
0:0
75

K. Kolář (Pilc) – Štěpánek (C), Kremláček, Šilhán (A), Pánek, Kovářík, Malák, De Sousa, Staněk, Adamec, Malát, Hasman, Kvasnička, Procházka, Slanina, Princl, Kolda (A), Rohla, F. Kolář, Ženíšek, Beran

HC Energie Karlovy Vary

Bednář (Kašpar) – Novák, Kosina, Benda, Halberštát, Stejskal, Holub, Petrov, Prošek, Záruba, Jiskra, Křemen, Maydl, Novotný, Rozhon, Jílek, Šťastný, Berčík

Indiáni do utkání vstoupili lépe, v osmé minutě se dostali do vedení, když se přesně trefil útočník Václav Adamec. Ani jeden tým toho však v první dvacetiminutovce více nepředvedl.

V prostřední části šli nejprve za vzájemnou potyčku na dvě minuty na trestnou lavici domácí Rohla hostující Záruba. Pět minut před koncem druhé třetiny Energie srovnala krok, to když přesně pálil David Holub.

Třetí třetina byla podle slov domácí trenéra Kořínka vyrovnaná, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu hostí. V čase 55:56 vstřelil vítězný gól karlovarský Vít Jiskra. Týmy si následně vyzkoušely i hru v prodloužení, ve kterém gól nepadl, v samostatných nájezdech byli zručnější plzeňští hokejisté.

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): První třetina byla z naší strany slušná, dostali jsme se do vedení. Od té druhé nás srážely chyby, kvůli kterým jsme se dostali pod tlak. Soupeře jsme dostali na koně. Byli jsme horším týmem, Vary to potrestaly. Ve třetí části bylo utkání vyrovnané. My jsme ale byli málo agresivní, chyběla střelba. Musíme hodně střílet, tak v dnešní době padají góly, z dorážek a tečovaných střel. Prodloužení bylo vabank, oba týmy měly šance, aspoň jsme si ho zkusili zahrát. Jsme rádi, že se nám povedlo uspět v nájezdech.