JUN: SPA - PLZ 3:2sn

Junioři bojovali na Spartě, nakonec padli až na nájezdy

Plzeň - Poslední venkovní duel nadstavby čekal na mladé indiány v našem hlavním městě, představili se na ledě pražské Sparty. Junioři předvedli statečný výkon, který ovšem stačil jen na bod, jelikož padli na samostatné nájezdy.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:2sn
0:0, 2:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 26. Klimo (Slavíček, Rubeš), 30. Krupička (Obadal), rozh. náj. Prymula – 25. Kolář (Kvasnička, Ženíšek), 48. Rohla (Malát, Kremláček). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Jaroš - Coubal, Karda

vyloučení
7:5
Využití
0:0
střely na branku
34:40
Diváci
102

HC Sparta Praha

Škorpík (Mičán) – Poizl, Krutil, Havlín (C), Prchal (A), Tomek, Gajdoš – Prymula, Dani, Klimo, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička (A), Kuracina, Krupička, Arnošt, Gluzman, Vitouch

HC Škoda Plzeň

Beran (Pilc) – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller – Kvasnička, Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Beran 65 34 2 32 94,12 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 -1 4
Petr Balín 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
Filip Kolář 1 0 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 0 0 0 -1 0
Vladimír Kremláček 0 1 1 2 0
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 0 1 1 0 10
Jan Matiášek 0 0 0 0 0
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 0 0 0 2
Jakub Procházka 0 0 0 0 0
Adam Rohla 1 0 1 0 0
Jan Slanina 0 0 0 -1 0
Albert Šiller 0 0 0 1 2
Adam Ženíšek 0 1 1 1 0

komentář

Samotný duel odšpuntoval Pšenička, který se trhl po křídle, ale přestřelil. Hosté odpověděli Houdkem, jenž od modré vyprášil betony Škorpíka. Prymula se zase zjevil mezi kruhy, ani on však neměl dobře seřízená mířidla. Poté se hezky protáhl mezi dvěma soupeři do šance Matiášek, našel ovšem lapačku gólmana Sparty. Ten měl po chvilce štěstí, když před něj dostal zpoza brány příhru Lokajíček, jenže při střele se mu zlomila hůl. Před první sirénou ještě modrobílí hráli přesilovou hru, jenže Kvasnička ránu Houdka protečoval mimo a pumelice Matiáška skončila na betonu Škorpíka.

První třetině chyběly góly a to ta druhá ihned zkraje napravila. Nejprve poslal Západočechy do vedení Filip Kolář, který zužitkoval skvělou přihrávku Kvasničky. Jenže za čtyřiašedesát vteřin Slavíček oslovil zpoza brány před ní Michala Klima a začínalo se opět od nuly, tedy jedné. Za nedlouho poté Sparta dokonce dokonala obrat. Jan Krupička si našel odražený kotouč, poslal jej zpět směr plzeňská svatyně a touš zastavila až síť. Srovnat mohl poměrně brzy, navíc při vlastním oslabení, Procházka. Uspěl hezkou kličkou v situaci dva na jednoho, mezírku mezi betony Škorpíka pak ale nenašel. O druhé přestávce se tak z vedení radovali domácí.

Poslední dvacetiminutovku načal Vitouch, který vlétl do pásma a provětral lapačku Berana. Poté rozlet Plzeňský podpořila přesilová hra, kterou ještě modrobílí nevyužili, ovšem brzy po vypršení trestu Dani napřáhl Malát a dílo zkázy pro Pražany dokonal Adam Rohla. Zbytek základní části se sice nesl na vlně řady vyloučení, obě mužstva i využila možnost vzít si oddechový čas, ale duel dospěl až do prodloužení. To příliš brankových příležitostí nepřineslo, na řadu tak musely samostatné nájezdy. V nich se za domácí prosadili David Vitouch a Patrik Prymula a protože za Západočechy pouze Adam Rohla, uzmuli pro sebe bonusový bod domácí.

Ohlasy trenérů

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Odehráli jsme dobré utkání na půdě lídra, výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Bod jsme si zasloužili, i když mohli být v nájezdech klidně dva. Jsme přesvědčen, že když budeme takto pokračovat, bude vše v pořádku. Plnili jsme, co jsme chtěli, nechyběla chuť a nasazení."