SF2 JUN: PLZ - SPA 3:2

SF2 JUN: PLZ - SPA 3:2 - Junioři si vynutili rozhodující zápas semifinále! Přijďte je v pondělí podpořit!

Plzeň - Druhé semifinálové střetnutí série opět svedlo do boje indiány a Spartu. Západočeši začali stejně jako na ledě Pražanů lépe a otevřeli skóre duelu.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:2
1:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 7. Kolda (Šihán), 28. Slanina (Kolda, Malát), 59. Malát (Lokajíček) – 42. Pšenička, 55. Schwamberger (Pšenička, Prymula). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Ondráček, Špůr

vyloučení
7:7, navíc Houdek (PLZ) 10 min.
Využití
1:1
střely na branku
37:37
Diváci
195

HC Škoda Plzeň

K. Kolář (Beran) – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Eret, Princl.

HC Sparta Praha

Mičán (28. Škorpík) – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal,Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Kropáček, Arnošt, Čech, Vitouch.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 37 2 35 94,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Petr Balín 0 0 0 0 0
Petr Eret 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 12
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Matěj Kolda 1 1 2 2 0
Filip Kovářík 0 0 0 1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
Martin Lokajíček 0 1 1 1 2
Daniel Malák 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 1 1 2 2 0
Jan Matiášek 0 0 0 -1 4
Marek Princl 0 0 0 0 0
Adam Rohla 0 0 0 0 0
Josef Roubal 0 0 0 -1 0
Jan Slanina 1 0 1 2 0
Adam Šilhán 0 1 1 1 2
Albert Šiller 0 0 0 0 0

komentář

Úvodní minuty duelu byly z obou stran opatrné, vody zčeřil až v přesilové hře Pšenička z mezikruží, Kolář sklapl betony včas. To indiáni odpověděli gólově. Jen co se dostali do plného stavu, vypálil od modré Šilhán a Matěj Kolda protečoval pod břevno. Podobně to zkusil Rousek, našel jen beton domácího gólmana. Vyrovnání měl na holi v úniku také Schwamberger, jenže pravou tyč minul. Nevedlo se opět ani Rouskovi, z mezikruží ho parádním zákrokem lapačkou vychytal Kolář. Z podobného místa hrozil také Matiášek, pobídku Roubala od modré ale nadzdvihl až příliš nad. Poté táhl přečíslení dva na jednoho Malát, zvolil střelu, kterou Mičán ukryl v lapačce. Do kabin se tak odcházelo za fotbalového vedení Plzně.

Prostřední dějství načali indiáni ve více než minutové dvojnásobné početní výhodě, skórem nepohnuli. Modrobílí ale zůstali nadále nebezpeční. Přečíslení dva na jednoho vzal na sebe Kolda, Mičán vykopl betonem. Vzápětí se ovšem Západočeši dočkali. Jan Slanina si našel před brankovištěm kotouč po tlaku Plzně a navýšil náskok svých barev. Sparta prostřídala gólmany a začala více tlačit. Vybojovala i přesilovou hru, ve které tvrdě pár kroků za modrou vypálil Gajdoš, Kolář měl plnou vyrážečku práce. Podobně domácí muž s maskou zakročil i proti Klimovi, jenž zakončoval z jízdy z osy hřiště. Naopak třetí branku málem přidal Malát, jenž se řítil sám na Škorpíka, novic v brance Sparty zasáhl lapačkou. Podobně si vedl i Kolář proti ráně z první z mezikruží Kropáčka. Když v posledních vteřinách třetiny nedokázal bekhendovou dorážkou překonat ležícího strážce svatyně hostů Princl, odcházelo se do kabin za dvougólového vedení indiánů.

Poslední část začala tlakem Sparty, který byl využit. Ondřej Pšenička hledal z levého rohu před brankou spoluhráče, jenže domácí si puk sami nešťastně srazili do sítě. Nastala dlouhá hluchá pasáž bez šancí, kterou zastavil až Bláha od modré, který trefil tyč zvenku. Vyrovnání měl na holi také Kropáček, který dostal příhru z levého kruhu k pravé tyči, Kolář se bravurně přemístil. Ujal se až přesilovkový ťukes, který po příhře od tyče k tyči využil Tomáš Schwamberger. Stejný hráč poté mohl dokonat obrat, když se v oslabení prodral do sóla mezi dvěma beky, střelu mezi betony ale Kolář ustál. A tak platilo otřepané: “Nedáš - dostaneš.“ 65 vteřin před třetí sirénou vlétl do pásma Sebastián Malát a vymel pavučinky v bližším růžku. Hra bez brankáře již šanci Spartě nepřinesla a série tak bude rozhodnuta až zítra.

Rozhodující duel o postup do finále se odehraje zítra v Home Monitoring Aréně od 17:00!Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Pro nás je super, že se Spartou dokážeme hrát, protože po celou sezónu byla suverénní a před play-off ještě posílila. Naši kluci makají nadoraz a dnes jsme to zvládli obětavostí a větší vůlí. Samozřejmě je potřeba mít i trochu štěstí, ale podali jsme fantastický bojovný výkon. Za to hráčům děkujeme. I v Praze jsme hráli velmi dobře, nešťastně jsme ale prohráli v prodloužení. Dnes jsme si řekli, že chceme pondělní rozhodující utkání. Trošku se štěstím jsme to v závěru převrátili na naší stranu, teď je to padesát na padesát a těšme se na zítra!"

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "My jsme dneska začali hrát až ve třetí části, kdy se nám podařilo dorovnat stav 0:2. Vypadalo to hodně dobře, ale zbytečně jsme se nechali vylučovat celý zápas a i když jsme v oslabení v závěru dvakrát ujeli, neproměnili jsme a tak platilo: nedáš - dostaneš. Zkusili jsme hru v šesti, dali jsme tyčku... Řekli jsme klukům, že je zítra nový zápas a snad to bude lepší."