ČF1: PLZ - OLO 8:1

ČF1: PLZ - OLO 8:1 - Škoda přivítala Olomouc v sérii osmi přesně mířenými šípy!

Plzeň - Play-off se na západě Čech rozeběhlo na plné obrátky, první čtvrtfinálový duel je za námi. Indiáni do série nakročili pravou nohou, ovládli všechny třetiny, k tomu přidal Conor Allen vítěznou bitku proti Káňovi.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

8:1
1:0, 2:1, 5:0

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Nedorost, Eberle), 26. Jan Kovář (Čerešňák), 36. V. Němec (Kracík, Indrák), 41. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 46. Nedorost (Gulaš, Čerešňák), 51. Stach (V. Němec, Jones), 53. V. Němec (Kracík, Indrák), 58. Indrák (V. Němec) – 30. Jergl (Škůrek, Strapáč). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

6828

Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Preisinger – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – D. Kindl, Nedorost, Stach.

HC Olomouc

Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian (A), Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – J. Káňa, Kolouch, V. Tomeček – Nahodil.

Roman Vráblík 0 0 0 1 2

Duel lépe načali domácí. Již po půl minutce hry mohl po křižné příhře z kruhu na kruh Gulaše z první udeřit Kovář, síť rozvlnil pouze z boku. Nevedlo se ani Eberlemu, jehož pokus z mezikruží v oslabení obránci nadzvedli nad. Na druhé straně zahrozil z vrcholu levého kruhu Galvas, Frodl sklapl betony včas. Ještě v témže oslabení dohrál soupeře Straka a jeden ze sudích poslal Škodu velmi přísně na téměř minutu do tří. Dárkem ovšem Olomouc pohrdla a naopak sama mohla již při hře v pěti na obou stranách inkasovat. Kovář pláchl všem na ledě, svižnou střelou a ani dorážkou ale na Lukáše nevyzrál. Poté se ozval opět Eberle, z první mu však z předbrankového prostoru rána nesedla. A tak Plzeň udeřila až při přesilové hře. Stačilo jí k tomu pouhých pět vteřin. Faul na unikajícího Nedorosta rozhodčí jako nájezdový neposoudil, ale ihned po buly indiáni přenesli hru z pravé strany na levou, odkud z první div neprotrhl síť Milan Gulaš. Srovnání měl na holi Kolouch. Útočník Hanáků dostal příhru na brankoviště, ale mířil jen do středu plzeňské svatyně. Naopak navýšit náskok mohl v přečíslení dva na jednoho po pobídce Allena Straka, avšak příhra byla o chloupek prudší. Poté na vrcholu pravého kruhu vyslal bombu navrátilec do sestavy domácích Čerešňák. Tu sice muž s maskou kohoutů neudržel, ale touš vypadl naštěstí pro něj mimo levou tyč. Když těsně před úvodní sirénou nevyzrál tečí na brankovišti Knotek příhry Buriana z levého kruhu na Frodla, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Plzně.

Prostřední část načal zcela nesmyslným atakem na obličej Eberleho Škůrek a modrobílí tlačili. Nejprve Kovář přestřelil polodkrytou klec Hanáků, po chvilce byla sražena dorážka Gulaše. Lukáš tak musel zasahovat až při pumelici Jonese od modré, kterou vytěsnil těsně mimo. Poté se u pravé tyče zjevil osamocený Straka, vzdálenější tyč minul. Následně se již indiáni po zásluze dočkali. Jan Kovář dostal touš od Čerešňáka do situace dva na jednoho s Gulašem. Situaci ale vzal na sebe a trefil přesně bližší tyč z levého kruhu, od které se černý nesmysl odrazil do zad Lukáše a za brankovou čáru. Rychlou odpověď málem přinesl Galvas. Nejprve na Frodla nevyzrál z mezikruží, vzápětí ani od modré. Dotřetice to již Olomouci vyšlo. Aleš Jergl si v početní výhodě připravil kotouč na vrcholu levého kruhu a zavěsil parádní bombou do vzdálenějšího horního růžku. Brzy málem pohodlný náskok vrátil Plzni Moravčík, jenž si sjel od modré až k levé tyči, avšak přestřelil. Betony musel naopak včas sklapnout Lukáš proti Kindlovi, jenž se na levém kruhu stahovačkou zbavil svého strážce. V závěru třetiny se zase vymotal zpoza svatyně Olomouce Kracík k levé tyči, předložil ke druhé Vojtěchu Němcovi, jenž svůj návrat do sestavy po zranění oslavil ranou pod břevno. Před druhou přestávkou ještě kohouti dostali výhodu početní převahy, avšak útočným faulem se o ni po minutě sami připravili. Západočeši tak i prostřední část ovládli o gól.

Poslední dvacetiminutovku načali modrobílí ve zbytku přesilové hry a tu také využili. Nejprve bombou od modré minul zařízení Gulaš, vzápětí ze stejné pozice poslal touš směr brána Čerešňák a před Lukášem jej do sítě bravurní tečí umístil Václav Nedorost. Kohouti odpověděli nesportovně. Krvavě zranil Němce Ostřížek, sudí mu za atak vyměřili čtyřminutový trest. Domácího hráče, který byl po zásahu zcela mimo dění, ještě po odpískání poslal k ledu Švrček, tento zbytečný zákrok již rozhodčí nechali být. Škoda odpověděla hokejově – po necelé minutě na brankovišti protečoval do sítě pobídku Gulaše z levého kruhu opět Václav Nedorost. Stejný hráč mohl brzy zkompletovat hattrick, když se na Lukáše řítil sám z pravé strany, muž s maskou Hanáků sklapl betony včas. Naopak nemusel zasahovat za nedlouho poté, když se před ním zjevil Kindl, rána šla nad. Olomouc poté zcela rezignovala na hokej a soustředila se na zbytečné ataky a hokej se spíše změnil v boj. A to doslova. Pět hráčů na trestných lavicích tak vůbec nebylo něčím neobvyklým. Ani to ale domácím nezabránilo ve skórování. Touš si na levé straně sebral David Stach, nabruslil si na osu hřiště a o břevno nedal Lukášovi šanci. Poté již nevydržel provokování Káni po odpískání Conor Allen a v parádní bitce svého soka poslal přesně mířenými pěstmi k ledu. Olomoucký hráč navíc pro zranění zamířil rovnou do kabin a ještě „vybojoval“ pro své barvy další oslabení, které modrobílí znovu potrestali. Konkrétně gólů jako trpaslíků zařídil Vojtěch Němec. Osmou trefu přidal v závěru utkání za asistence mexických vln Miroslav Indrák, který převzal puk v přečíslení dva na jednoho a z pravé strany trefil přesně ke vzdálenější tyči. Plzeň tak v play-off vyrovnala nejvyšší vítězství nad Olomoucí. V roce 2016, taktéž 18. března, stejným výsledkem Hanáky porazila na jejich ledě.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Klíčové bylo, že jsme přečkali dvojnásobné oslabení v úvodu. Poté se nám podařilo dát gól, uklidnili jsme se. Z naší strany to byl povedený zápas. Jsme rádi za první bod, ale zítra je nový den, nové utkání, a znovu se na to musíme pečlivě připravit.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Domácí byli daleko lepší. Jednoduše nás překonávali a přehrávali. Plzeň zaslouženě zvítězila.