ČF3: OLO - PLZ: 3:2p

ČF3: OLO - PLZ 3:2p - Olomouc se ujímá vedení v sérii

Olomouc - Čtvrtfinálová série se za stavu 1:1 přestěhovala ze Západočeské metropole na opačný kout republiky. Domácí Mora se ve druhé třetině ujala vedení už o dvě branky, ale indiáni do konce normální hrací doby stačili skóre dorovnat, utkání mezi těmito soupeři tak šlo po dvou dnech opět do prodloužení. To skončilo stejně jak v Plzni, po rychlém kontru se prosadil rychlou střelou Aleš Jergl. Olomouc se tak ujímá vedení v sérii 2:1.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

3:2p
1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky:  1. Galvas (Burian), 40. Strapáč (Irgl), 79. Jergl (Ostřížek) - 40. Němec (Kracík), 56. Indrák

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Dujsík, Švrček, Matai – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – Holec, Kolouch, J. Káňa

Frodl (Miltchakov) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – Indrák (A), Kracík, V. Němec – Stach, Preisinger, Nedorost

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

Domácí hokejisté v úvodu utkání na nic nečekali a okamžitě rozjeli své útočné  manévry. Po 51. vteřinách hry našel Vilém Burian u mantinelu Jakuba Galvase, který se uvolnil až před brankáře Frodla, kterého nachytal střelou na bližší tyč, 1:0. Západočeši se pomalu osmělili a s domácími srovnali tempo hry. Hra se začala přelévat ze strany na stranu, šance se začaly tvořit na obou stranách, nicméně hlavní slovo si vzali brankáři, kteří pochytali vše co se jim dostalo pod ruku. V jedenácté minutě byl vyloučen domácí Švrček, následovalo buly v obranné pásmu Olomouce při kterém byl nešťastně trefen bruslí Knotek. Domácí dvanáctka zamířila okamžitě na šití do kabiny. V přesilové hře Plzně nebezpečně zahrozili Eberle s Nedorostem, kteří se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kohouti však své oslabení ustáli bez újmy a následně za velkého aplausu se kohout Knotek vrátil zpět na led.

Úvod druhé části střídala akce za akcí. Nejprve se snažil do brejku protlačit Ostřížek, který ale nedostal dost prostoru k důraznějšímu zakončení. Chvíli na to už šli Plzeňští do přečíslení tří proti jednomu, které uhasil na poslední chvíli vracející se Skladaný. Krásný individuální průnik před branku pak předvedl Indrák, který ale zamířil vedle tyčky. Na druhé straně se zase ocitl v obrovské šanci Holec, když se k němu odrazil Káňův pokus o objetí branky, ale také jeho bekhendový pokus zamířil jen vedle branky. Pětatřicátá minuta si připravila velkou šanci také pro Nahodila, který zůstal po Lašově střele zcela sám před Frodlovou brankou a pokusil se plzeňského brankáře vytáhnout z branky. Ten mu však na poslední chvíli nastavil do cesty pravý beton. V závěru třetiny ještě Plzeň hrála přesilovou hru, ve které dokázala před Konrádem nebezpečně zahrozit, nicméně místo gólu přišel protiútok Irgla a Petra Strapáče, který zvýšil na 2:0. Radost domácích ale trvala jen chvíli, o 35 vteřin později, jen tři vteřiny před sirénou ukončující druhou třetinu, našel Kracík na hranici brankoviště Vojtěcha Němce, kterému stačilo jen usměrnit puk do branky a Plzeň byla opět na dosah vyrovnání.

Začátek třetí třetiny opět vyšel Olomouci. Domácí šli do přečíslení dvou proti jednomu, které Jergl vyřešil fantastickou kličkou, moment na přihrávku do prázdné branky však prováhal. O chvíli později přišlo další přečíslení, v němž chyběl jen kousek, aby Nahodil tečoval Skladaného přihrávku do branky. Plzeň v dalších minutách přehrávala Olomouc a snažila se ze svého tlaku vytěžit branku, zatímco Kohouti hrozili rychlými a nebezpečnými výpady. Vůbec největší šanci na vyrovnání měl ale Nedorost, ke kterému se odrazil puk před branku, narazil však jen na domácí jistotu, Branislava Konráda. Podobně začalo i posledních deset minut třetí třetiny, jen přibylo nepřesností ve středním pásmu. Olomouc se snažila zjednodušit svou hru a jednoduchými obloučky vyhazovala puk přes modrou čáru, vždy však na hráče, který měl možnost zahrozit útokem a z toho vzešlo i další přečíslení Strapáče s Burianem, který ovšem z první vystřelil vedle branky. V 55. minutě tak přišel trest v podobě vyrovnání, když Miroslav Indrák vybojoval puk v rohu, vybruslil si před branku a překvapil Konráda střelou na bližší tyč.

Zápas tak dospěl do prodloužení. To začali aktivněji Olomoučtí, už po třech minutách Jergl nastřelil horní tyč. Plzeň zase nebezpečně zahrozila při vlastním oslabení, především Jones si dokázal vytvořit několik zajímavých příležitostí. Napětí v plecharéně by se dalo krájet, nerozhodlo však ani další olomoucké přečíslení, ve kterém Nahodil dostal nabídku přímo před branku. Rozuzlení přišlo až 95 vteřin před koncem, když se Ostřížek neúspěšně snažil prohnat do brejku, ale podařilo se mu aspoň přihrát na Aleše Jergla, který přesnou střelou rozvlnil síť za Frodlovými zády.

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): „Bylo to výborné utkání se skvělou diváckou kulisou a sladkou tečkou pro nás. Jsme spokojeni. Byl to vyrovnaný zápas, kdy jsme byli lehce šťastnější a možná i lehce lepší. Podali jsme velice dobrý a bojovný výkon. Atmosféra byla skvělá, lepší než v Plzni.”

Ladislav Čihák (trenér Plzně): „Viděli jsme bojovné utkání, ve kterém bylo hodně osobních soubojů. Ze stavu 0:2 se nám podařilo vyrovnat na 2:2, což je pozitivní. V prodloužení jsme měli trošičku více šancí, které jsme bohužel nevyužili. Pak Olomouc potrestala naší chybu a má druhý bod. Samozřejmě zamrzí, že jsme prohráli v prodloužení, ale musíme se z toho oklepat. V sobotu je nový den.”