KVA - PLZ 0:3

KVA - PLZ 0:3 - Divoký západ nadále v moci indiánů! Ovládli čtvrté derby v řadě!

Plzeň - Páté kolo svedlo do přímého souboje západočeské celky - Energii a Škodu. A bylo to vyrovnané derby, vždyť diváci ve dvou úvodních třetinách viděli jediný gól.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Heřman (Kantner, Moravčík), 50. Gulaš (TS), 60. Mertl (Gulaš). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Špůr

vyloučení
4:6
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
28:39
Zblokované střely
8:8
Hity
0:3
Vhazování
25:32
Diváci
5642

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Moravčík, L. Kaňák, Jank, Čerešňák, Pulpán (A), Vráblík – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Rob, V. Němec, Indrák – Heřman, R. Vlach, Kantner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 28 0 28 100,00 2

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Jan Eberle 0 0 0 0 2
Milan Gulaš 1 1 2 1 0
Martin Heřman 1 0 1 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 1 0 1 0 2
Michal Moravčík 0 1 1 1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 2
Luboš Rob 0 0 0 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Roman Vlach 0 0 0 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 2

komentář

Samotný duel odšpuntoval Gríger, který tvrdě vypálil z úrovně spojnice kruhů, Frodl se ale pouze dostal do provozní teploty. Oba celky si poté zahrály v početní výhodě, v největší šanci byli Plzeňští. Němec se dostal k zakončení na brankovišti, Novotný odolal. Jen co se ovšem hra dostala do plných stavů, udeřili hosté. Michal Moravčík rozehrával útok z vlastního obranného pásma, touš si našel před útočnou modrou po přistrčení od Matyáše Kantnera Martin Heřman, jenž se jako nůž máslem mezi dvěma protihráči prodral na levý kruh a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Navýšit náskok mohl brzy sám Kantner, tváří v tvář strážci svatyně Energie neuspěl. Následně to byli domácí, kdo zatápěl hostům, ti ale v čele s Dominikem Frodlem ve čtyřech odolali, zuby si vylámali Flek, Šenkeřík, Plutnar i Mikúš. Zajímavý byl i projektil Vondráčka z pravého kruhu, ten nakonec muž s maskou indiánů po vyražení nad sebe zkrotil v lapačce. Těsně před sirénou ještě domácí špatně vyhodili, Plzeň si přesilovku přenesla do prostřední periody.

V ní nejprve vypálil pár kroků za modrou Moravčík, poté Gulaš z levého kruhu, Novotný sklapl betony včas. Neujala se ani za nedlouho poté rána Němce z opačné strany kluziště, kterou ještě jemně tečoval Rob. Brankář Energie ale odolával, jeho beton zblízka nepřehodili Straka a později ani Indrák. A tak málem přišel trest. Kohout s Hlavou se hnali do přečíslení dva na jednoho, jenže akci překombinovali. Když pak neudeřil ani svou povedenou dělovkou ihned po buly Kantner, platil fotbalový výsledek i o druhé přestávce. 

Poslední dvacetiminutovku načal Rachůnek, jenž objel branku a jal se rychle zakončovat k bližší tyči, Frodl se na švestkách nachytat nenechal. Poté se z první do puku opřel mezi kruhy Hlava, ale hlava mu nebrala, že kotouč zastavila lapačka strážce plzeňské svatyně. Pak se již skóre měnilo. Energie si nepohlídala zadní vrátka, konkrétně Plutnar. Toho přebruslil Straka a po sekání bylo nařízené trestné střílení. Milan Gulaš ho proměnil s velkým přehledem, když naznačil střelu na lapačku, položil si Novotného a pohotově zasunul do sítě. Následný možný tlak si domácí sami zkomplikovali, dvakrát se totiž nechali vyloučit. Přičemž podruhé jim již Plzeňští definitivně zlomili vaz. Gulaš se tentokrát proměnil v nahravače a jeho pobídku umístil z první pod břevno Tomáš Mertl. Škoda ziskem všech bodů přeskočila svého dnešního soupeře v tabulce a je již šestá, navíc ji oproti týmům okolo hřeje utkání k dobru.    

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Plzeň měla jednoznačně lepší vstup do utkání než my, lepší pohyb a z toho vytěžili pro nás možná trochu smolnou první branku. Hosté si ji ale za svou aktivitu zasloužili. V průběhu zápasu jsme se poté zlepšovali, drželi jsme šanci něco s utkáním udělat. Díky Filipovi Novotnému, který toho spoustu pochytal a držel nás ve hře. Zvýšenou aktivitou jsme se dostali do přesilových her, vytvořili jsme si šance, bohužel jsme se v koncovce nedokázali prosadit. Když jsme se ve třetí třetině snažili vystupňovat svůj tlak, tak po naší chybě Plzeň dala druhý rozhodující gól. Škoda zaslouženě vyhrála, byla o krůček lepší než my a proto si veze tři body. Chtěl bych ale poděkovat našim i plzeňským fanouškům za to, jakou vytvořili atmosféru, ta byla dnes opravdu hodná derby. Myslím, že jsme dnes předvedli výkon, na kterém se dá do dalších utkání stavět.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Začali jsme velmi dobře, aktivně. V aktivitě jsme bohužel nemohli pokračovat, protože nás zabrzdila oslabení. Myslím, že obě strany věděly, že jedna chyba může spoustu znamenat. Buď odskočíme my na 2:0, nebo Vary na 1:1, byla to spíš taková přetahovaná. V kabině jsme si řekli, jak chceme hrát třetí třetinu, na co si dát pozor. Chtěli jsme hrát aktivně, přidat druhý gól. To se podařilo díky trestnému střílení, poté jsme ještě přidali třetí. Dnes jsme podali šedesátiminutový, koncentrovaný výkon, kdy hráči pomohli gólmanovi a ten jim to vrátil nepuštěním ani jedné branky. Bylo to odpracované a jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body v takhle důležitém zápase.