PLZ - KVA 4:3

PLZ - KVA 4:3 - Parádní derby plné obratů, Plzeň znovu vítězí!

Plzeň - Tipsport extraliga se vrátila zpět mezi tuzemské mantinely a indiáni hned hostili západočeské derby.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:3
1:0, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 7. Budík (V. Němec, Kantner), 37. Rob (Moravčík), 52. Gulaš (Kracík), 57. Rob (Gulaš, Čerešňák) – 24. Skuhravý (Vondráček, Šenkeřík), 28. Flek (T. Rachůnek), 35. Raška I (T. Kubalík, Eminger).
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Lhotský, Svoboda

vyloučení
3:6
Využití
2:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
41:26
Zblokované střely
18:7
Hity
11:7
Vhazování
33:38
Diváci
6521

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, T. Voráček – Malát, Kracík (A), Gulaš (C) – Kantner, V. Němec, Pour – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Vracovský, R. Vlach, Rob.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Kohout, Raška I, T. Kubalík – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 26 3 23 88,46 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 1 0 1 1 0
Peter Čerešňák 0 1 1 -3 0
Jan Eberle 0 0 0 0 2
Milan Gulaš 1 1 2 0 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 0 1 1 -1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 1 1 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 1 1 1 0
Vojtěch Němec 0 1 1 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Luboš Rob 2 0 2 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 2
Roman Vlach 0 0 0 -1 0
Tomáš Voráček 0 0 0 -2 0
Roman Vráblík 0 0 0 1 2
Tomáš Vracovský 0 0 0 -1 0

komentář

Samotný duel začal pěkně zostra, hned v úvodu si obě mužstva vyzkoušela početní výhodu. Nejprve byl v pohotovosti domácí gólman Frodl, který musel bleskurychlými přesuny řešit rány Koblasy a Rachůnka z levé strany. Poté se karta obrátila, za indiány dvakrát nebezpečně střílel z pravého kruhu Rob, avšak minul zařízení. Gól tak paradoxně padl při plných stavech. Vojtěch Budík šikovně schoval střelu od pravého mantinelu a ta skončila až u levé tyče v síti. Stejný hráč mohl brzy náskok svých barev navýšit, v situaci dva na jednoho zvolil střelu, tu Novotný udržel. Poradil si i pravým betonem se zakončením Gulaše z mezikruží. Hned dvakrát to zase zkoušel Eberle, když si dorážel u pravé tyče střelu z kruhu. Na další branky si ale diváci měli počkat do další periody.

A ne zrovna dlouho. Poměrně brzy se totiž Energie dočkala vyrovnání, když se touš po ráně Václava Skuhravého z mezikruží z otočky došoural mezi betony Frodla až za brankovou čáru. Ze stejné pozice mohl vzápětí udeřit na druhé straně i Moravčík, těsně minul. Poté se u levých tyčí zjevili osamocení Čerešňák i Raška, oba brankáři své týmy podrželi. V polovině utkání uzmul chybnou domácí rozehrávku Jakub Flek, nabruslil si od pravého mantinelu mezi kruhy a zavěsil přesně o brankovou konstrukci. Poměr střel byl přitom v tu chvíli 7:17 v neprospěch Energie. Karlovy Vary drželo velké štěstí i nadále. To, když Novotný ležel na brankovišti po pěkné modrobílé kombinaci, přesto zblízka nedokázali puk do sítě dopravit Malát s Kracíkem. Následně našel Vlach z levého kruhu na brankovišti Vracovského, ten protečoval jen na zadní mantinel. A tak znovu udeřili hosté. Před Frodlem vznikla valná hromada, ve které do puku udeřil Adam Raška a Energie byla rázem v trháku. Ten ovšem trval pouze jen něco málo přes minutu, když se z první z vrcholu pravého kruhu prosadil Luboš Rob. Drama tak mohlo pokračovat…

Poslední periodu načal tlak indiánů, přesto největší šanci zapsali hosté. Flek obral na obranné modré Budíka a jal se sám na Frodla, ten mezírku mezi betony nenechal. Sám před domácí klecí se zjevil také Beránek, při ráně z první ovšem zlomil hůl. Indiáni odpověděli Čerešňákem od modré, Novotný uzmul černý nesmysl do lapačky. Parádní zákrok také musel vytáhnout gólman modrobílých, když před ním střílel opět Beránek. Ještě lépe zakončoval Vráblík z pravého kruhu, hosty ochránila horní tyč. Ze stejné pozice natáhl i Milan Gulaš, zastavila ho vyrážečka. Jenže plzeňský kapitán to nevzdal, vybojoval touš znovu a zblízka ho poslal pod břevno. Dokonat obrat mohl Budík, kterého mezi kruhy oslovil od zadního mantinelu Kracík, rána šla mimo. Neujal se ani pokus Roba tváří v tvář bráně Karlových Varů u pravé tyče, ani Němce od druhé. Až Gulaš zatáhl puk po levé straně, předložil od tyče k tyči na Luboše Roba, jenž zavěsil pod horní tyč. Brzy málem odpověděl Gríger, jež dorážel na brankovišti, Frodl i v leže vytěsnil alespoň na břevno. Na ty tedy bylo srovnáno. Více jak minutu před vypršením základní hrací doby zkusili hosté hru bez brankáře, výsledkem ale byla již pouze dvě zakázaná uvolnění Plzně při pokusu o její trefení. Škodovka tak ovládla i druhé západočeské derby a nadále se tlačí na vedoucí Spartu.  

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina z naší strany nebyla špatná. Po našich chybách jsme ovšem následně inkasovali tři branky z nedůrazu a lehkovážnosti. Hosté šli asi ještě navíc pětkrát do přečíslení dva na jednoho a výsledek 2:3 tak byl ještě zlatý. V kabině jsme si něco řekli a dokázali jsme duel zvrátit. Jsme rádi za vítězství, tým ukázal charakter. Pro nás, v jakém jsme zdravotním stavu, jsou tři body cenné.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme si představovali. Nedokázali jsme se vyrovnat s důraznou a rychlou hrou domácích. Plzeňští byli v první třetině lepší a my si museli k tomu v kabině něco říct. Poté jsme přepli, vyrovnali jsme hru, jen je škoda, že jsme nedokázali odskočit na větší brankový rozdíl. Na místo toho přišlo snížení. Měli jsme i za stavu 3:2 duel ve svých rukách a nedokázali jsme ho rozhodnout.“